Pomůcky na pilates: vydolujte z domácího cvičení maximum

Chcete zpevnit, zeštíhlit a příjemně protáhnout celé tělo? To vše dokáže pilates. Šikovné pomůcky na domácí cvičení vás dovedou k rychlejším výsledkům.


Výhody cvičení pilates

  • Posílíte střed těla důležitý pro rovnováhu i zdravý postoj
  • Zbavíte se bolesti zad
  • Zlepšíte koordinaci, sílu i rovnováhu
  • Naučí vás správně dýchat
  • Můžete cvičit kdekoli – doma, v hotelu i na chatě
  • Zpevníte i svaly, které jinak moc nezapojíte
  • Zeštíhlíte celé tělo
  • Zklidníte mysl a podpoříte duševní koncentraci
  • Vhodné pro všechny věkové kategorie
  • Perfektní i v těhotenství jako příprava na porod

Nejlepší domácí pomůcky na pilates

Pomůcky ke cvičení pilates jsou navrženy speciálně pro tuto metodu cvičení. Podporují stabilitu a umožňují větší variabilitu a pestrost cviků.

1.    Podložka

Tiguar jóga pilates podložka zelená

Pokud vás láká metoda cvičení pilates, kvalitní podložka by měla být základem vaší cvičební výbavy. Vaše tělo nebude po podložce klouzat a jednotlivé cviky se vám budou provádět daleko lépe. Podložku užijete nejen při pilates, ale také k jógovým sestavám a k domácímu posilování.

V obchodech hledejte podložky vyrobené ze směsi gumy a PVC s nepřilnavým protiskluzovým povrchem. Některé mají i šikovné úchytky, díky kterým pohodlně pověsíte do skříně nebo na zeď.

Zjistit cenu podložky

2.    Kruh na pilates

Sissel Pilates Circle

Kruh je jednou z nejstarších pomůcek pro toto cvičení. Používal ho už zakladatel Joseph Pilates, když chtěl zvýšit intenzitu jednotlivých cviků. Moderní kruhy, které dnes seženete v obchodech, jsou potažené protiskluzovým materiálem a vybavené opěrkami po obou stranách. Slouží k trénování koordinace, flexibility a k posílení svalové kresby. Po stisknutí tlačítka začne kruh klást odpor, čímž vás nutí zapojovat i hluboko uložené svaly, které běžně nepoužíváte. Cvičit s kruhem můžete vestoje, vsedě i vleže. Zabrat dostanou hlavně paže, pánevní dno, vnitřní a vnější strana stehen.

Zjistit cenu

3.    Masážní válec

Sissel Pilates Roller Pro Soft 90 cm

Pěnové masážní válce jsou ideální k různým balančním cvikům. Aktivně zapojíte celý vnitřní stabilizační systém. Jsou ideální i pro náročnější cviky pilates a skvělou pomůckou při protahování relaxaci. Bolí vás záda, máte namožené svaly nebo trpíte celulitidou? Válec promasíruje ztuhlé svaly a prokrví pokožku. Masážní válec se vyrábí z pevné syntetické pěny, nijak se neprohýbá, drží stále tvar a snadno se omývá.

Zjistit cenu masážního válce

4.    Overball

Sissel Pilates Soft Ball 22 cm

Overball představuje oblíbenou pomůcku pro pilates, jógu, relaxaci, rehabilitaci a hodí se i při strečinku. Procvičíte všechny svalové partie, zejména pak břicho, vnitřní stehna a svaly kolem páteře. Můžete si s ním ale také příjemně uvolnit záda. Díky měkkému materiálu se vám bude míček na pilates dobře držet a jen tak vám nesklouzne z ruky.

Zjistit cenu overballu

5.    Pilates míčky

Tiguar míčky na pilates 0,5 kg

Míčky na pilates naplněné pískem slouží jako náhrada posilovacích činek. Na rozdíl od činek jsou ale měkké, příjemné na dotyk a dobře se drží. K dostání jsou míčky s různými váhami, většinou se pohybují od 0,5 do 1,5 kg. Podle vaší kondice a potřeb si zvolte ideální zátěž a začněte posilovat.

Zjistit cenu pilates míčku

Přejeme příjemné cvičení a úsměv od ucha k uchu.

Pomůcky na pilates: vydolujte z domácího cvičení maximum
Jak se vám článek líbí?