Bezhladoveni.cz

Pomůcky na pilates: vydolujte z domácího cvičení maximum

Chcete zpevnit, zeštíhlit a příjemně protáhnout celé tělo? To vše dokáže pilates. Šikovné pomůcky na domácí cvičení vás dovedou k rychlejším výsledkům.

reklama

Výhody cvičení pilates

  • Posílíte střed těla důležitý pro rovnováhu i zdravý postoj
  • Zbavíte se bolesti zad
  • Zlepšíte koordinaci, sílu i rovnováhu
  • Naučí vás správně dýchat
  • Můžete cvičit kdekoli – doma, v hotelu i na chatě
  • Zpevníte i svaly, které jinak moc nezapojíte
  • Zeštíhlíte celé tělo
  • Zklidníte mysl a podpoříte duševní koncentraci
  • Vhodné pro všechny věkové kategorie
  • Perfektní i v těhotenství jako příprava na porod

Nejlepší domácí pomůcky na pilates

Pomůcky ke cvičení pilates jsou navrženy speciálně pro tuto metodu cvičení. Podporují stabilitu a umožňují větší variabilitu a pestrost cviků.

1. Podložka

Tiguar jóga pilates podložka zelená

Pokud vás láká metoda cvičení pilates, kvalitní podložka by měla být základem vaší cvičební výbavy. Vaše tělo nebude po podložce klouzat a jednotlivé cviky se vám budou provádět daleko lépe. Podložku užijete nejen při pilates, ale také k jógovým sestavám a k domácímu posilování.

V obchodech hledejte podložky vyrobené ze směsi gumy a PVC s nepřilnavým protiskluzovým povrchem. Některé mají i šikovné úchytky, díky kterým pohodlně pověsíte do skříně nebo na zeď.

2. Kruh na pilates

Sissel Pilates Circle

Kruh je jednou z nejstarších pomůcek pro toto cvičení. Používal ho už zakladatel Joseph Pilates, když chtěl zvýšit intenzitu jednotlivých cviků. Moderní kruhy, které dnes seženete v obchodech, jsou potažené protiskluzovým materiálem a vybavené opěrkami po obou stranách. Slouží k trénování koordinace, flexibility a k posílení svalové kresby. Po stisknutí tlačítka začne kruh klást odpor, čímž vás nutí zapojovat i hluboko uložené svaly, které běžně nepoužíváte. Cvičit s kruhem můžete vestoje, vsedě i vleže. Zabrat dostanou hlavně paže, pánevní dno, vnitřní a vnější strana stehen.

3.    Masážní válec

Sissel Pilates Roller Pro Soft 90 cm

Pěnové masážní válce jsou ideální k různým balančním cvikům. Aktivně zapojíte celý vnitřní stabilizační systém. Jsou ideální i pro náročnější cviky pilates a skvělou pomůckou při protahování relaxaci. Bolí vás záda, máte namožené svaly nebo trpíte celulitidou? Válec promasíruje ztuhlé svaly a prokrví pokožku. Masážní válec se vyrábí z pevné syntetické pěny, nijak se neprohýbá, drží stále tvar a snadno se omývá.

4. Overball

Sissel Pilates Soft Ball 22 cm

Overball představuje oblíbenou pomůcku pro pilates, jógu, relaxaci, rehabilitaci a hodí se i při strečinku. Procvičíte všechny svalové partie, zejména pak břicho, vnitřní stehna a svaly kolem páteře. Můžete si s ním ale také příjemně uvolnit záda. Díky měkkému materiálu se vám bude overball dobře držet a jen tak vám nesklouzne z ruky.

5. Pilates míčky

Tiguar míčky na pilates 0,5 kg

Míčky na pilates naplněné pískem slouží jako náhrada posilovacích činek. Na rozdíl od činek jsou ale měkké, příjemné na dotyk a dobře se drží. K dostání jsou míčky s různými váhami, většinou se pohybují od 0,5 do 1,5 kg. Podle vaší kondice a potřeb si zvolte ideální zátěž a začněte posilovat.

Přejeme příjemné cvičení a úsměv od ucha k uchu.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

reklama
reklama