Neoprenový pás na hubnutí: Jak pomáhá + recenze

Oblast zdravého životního stylu představuje ohromný trh, kde se to hemží nejrůznějšími pomocníky a přípravky slibujícími zlepšení zdraví či podporu hubnutí. K takovým pomocníkům patří i neoprenový pás na hubnutí břicha. Funguje, nebo jde jen o marketingový tah?

Rychlé a snadné zhubnutí je nesplnitelné přání podobně jako věčné mládí. Kvůli slibu ztráty několika kilogramů tělesného tuku za pár dní a hlavně bez fyzické námahy jsou lidé ochotní utratit tisíce korun za různé přípravky. Když to nefunguje, hledá se dál. Něco přece fungovat musí. 

Jak takový neoprenový pás na hubnutí vypadá, kolik stojí a jak funguje? Jde o pouhé sliby nebo na přebytečné kilogramy v oblasti břicha zabírá?

Jak neoprenový pás vypadá

Nečekejte nic složitého, ani zvláštního či snad výjimečného. V podstatě se jedná o široký pás z pogumované textilie se suchým zipem na obou koncích. Z podobného materiálu se vyrábí obleky pro potápěče.

Neoprenové pásy od různých výrobců se liší v kvalitě materiálu a zpracování, někdy také v barvě a nabídce více velikostí. Jako ostatně u všeho i zde platí jednoduché pravidlo. Čím nižší cena, tím horší produkt očekávejte.

Poměrně důležitá je například volba vhodné velikosti. Většina výrobců nabízí univerzální velikost. Pásy jsou sice pružné, ale natahovat je nelze do nekonečna. Osoby s obezitou a obvodem pasu 150 centimetrů budou zcela určitě potřebovat odlišnou velikost než osoby s obvodem 100 centimetrů.

Kde neoprenový pás koupit?

 • obchody se sportovním vybavením,
 • lékárny, zdravotnické potřeby a pomůcky,
 • obchody a e-shopy z oblasti zdravého životního stylu, výživy a fitness doplňků.
druhy neoprenových pásů
Vedle klasické černé lze vybírat i z jiných barev 😉

Jak se neoprenový pás používá a jak funguje

Už samotný název “pás” vypovídá o tom, jak se používá. Neoprenový pás se omotá kolem pasu a upevní se za pomoci suchého nebo klasického zipu. Upevnění by mělo být pevné, ale rozhodně ne nepohodlné a nemělo by uživatele omezovat v pohybu.

V neoprenovém pásu je totiž doporučeno cvičit, vyrazit na svižnou procházku, jezdit na kole nebo běhat. Fyzický pohyb má efekt spalování tuku v pase ještě více zintenzivnit. Pokud vám tento styl hubnutí sedne, můžete vyzkoušet i neoprenové kraťasy na hubnutí hýždí a stehen.

Jak neoprenový pás podporuje hubnutí a další účinky

Dle výrobců pravidelné používání pásu zlepšuje a urychluje spalování tělesného tuku už při jedné hodině nošení každý den a to tím, že podporuje pocení. Mnozí výrobci jej pro lepší efekt doporučují používat při cvičení.

Výsledky v podobě štíhlejšího pasu by se měly projevit rychle po několika dnech používání a to bez nutnosti fyzického pohybu a úpravy jídelníčku.

Neoprenový pás slibuje pevnou pokožku. Tím, že ji pás stahuje, nemá tendenci ochabovat a nedochází ke ztrátě její elasticity.

Za vedlejší účinek lze považovat lepší ochranu ledvin. Pás je totiž zahřívá a při jeho nošení tak nedochází k nežádoucímu a zdraví ohrožujícímu prochlazení.

Při náročném cvičení v posilovně může částečně fungovat jako zpevňující bederní pás pro udržení správného postoje a jako podpora při zvedání těžkých vah. Klasický fitness opasek však na 100 % nenahradí.

neoprenový pás
Neoprenový pás se pevně omotá kolem pasu.

Výhody neoprenového pásu na hubnutí

Výhodu neoprenového pásu oproti ostatním produktům a přípravkům na hubnutí představuje nižší cena, která se pohybuje do částky 1 000 Kč.

Co se týče účinků, efekt na úbytek tuku v oblasti břicha neprokázaly žádné relevantní vědecky studie a neshodují se na nich ani samotní uživatelé. Někteří uvádí nulové výsledky, jiní si jej nemohou vynachválit. 

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Ty nejlepší cviky na břicho nebolí

Ti spokojenější uživatelé při jeho používání opravdu zhubli, ale kromě nošení neoprenového pásu, začali pravidelně cvičit a změnili stravovací návyky. Úspěch lze přičítat zvýšené fyzické aktivitě a menšímu příjmu kalorií.

Výhody:

 • nízká cena kolem 400 Kč, maximálně do 1 000 Kč,
 • podpora při cvičení s těžšími váhami,
 • příjemné prohřátí bederní části zad.

Nevýhody neoprenového pásu na hubnutí

Hlavní nevýhodou je nízký vliv na hubnutí. Nošení neoprenového pásu nemá na úbytek váhy v oblasti břicha praktický žádný vliv, pokud uživatel setrvá u původních návyků, tedy nulovém pohybu a nezdravém stravování.

Za další nevýhodu lze považovat i riziko vzniku kožních problémů. Někteří uživatelé si stěžovali na vyrážku, která se po sundání pásu objevila na břiše.

Neoprenový pás na hubnutí navíc nelze použít na jiné části těla, než je břicho. Při jeho nošení uživatel nezhubne na ostatních částech, jako jsou hýždě, stehna nebo paže.

Nevýhody:

 • neprokázaný vliv na hubnutí,
 • riziko kožních problémů,
 • lze použít pouze na břicho.

Recenze z internetu:

Spoustu recenzí neoprenových pásů najdete přímo u výrobků na Zbozi.cz, Heureka.cz nebo Alza.cz. Recenze se převážně shodují v tom, že lokálně jen břicho hubnout nelze, pás zvyšuje efektivitu cvičení.

Závěrečné hodnocení: Cvičením a úpravou jídelníčku zhubnete i bez neoprenového pásu

Pravda bývá občas nepříjemná a pro přípravky slibující rychlé hubnutí bez námahy to platí dvojnásob. Neoprenový pás používejte, ale pamatujte, že pokud chcete opravdu zhubnout, musíte:

 • pravidelně cvičit, střídat aerobní a anaerobní aktivity alespoň 3 až 4× týdně alespoň po dobu jedné hodiny,
 • změnit nezdravé stravovací návyky a jíst méně potravin s vysokým obsahem cukrů a tuků.
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Monika Šaríková

Monika Šaríková

Když jsem před léty studovala historii a literaturu, nenapadlo by mě, že se nakonec budu živit psaním. Jednoznačně nejradši se věnuji psaní o zdravém životním stylu. Miluji dobré jídlo, ráda vařím, ujetá jsem zejména na českou a asijskou kuchyni, zbožňuji přírodu a pohyb. Mezi mé velké sportovní lásky patří zejména běh, kolo, turistika a jóga :). Nově jsem kromě textařky také funkční trenérkou.