Bezhladoveni.cz

Aqua aerobik a hubnutí

Proč je dobrý?

reklama

Aqua aerobik, jak již název napovídá, je aerobní kondiční cvičení ve vodě zaměřené na zvýšení fyzické zdatnosti, tvarování postavy a redukci váhy. Hydrostatický tlak ve vodní prostředí nás nadlehčuje, tělo tak nemusí snášet nadměrnou hmotnost.

Tím jsou při cvičení chráněny klouby i srdečně-cévní systém. V aqua aerobiku se využívá posilování pomocí odporu vody, který je ve všech směrech přirozený a rovnoměrný.

Rozdíl mezi aerobním a anaerobním cvičením

Aerobní cvičení znamená souvislý pohyb s nízkou intenzitou, kde dochází převážně ke spalování tuků. Tuky jsou pomalý zdroj energie oproti cukrům, které se dají přirovnat k raketovému palivu.

K jejich spálení je potřeba hodně kyslíku, proto potřebujeme cvičit v aerobní zóně, kde k nedostatku kyslíku nedochází. Nikdy se však nespaluje pouze jedna složka (pouze tuky, pouze sacharidy)!

Naopak ANAerobní cvičení je spojeno zvláště se spalováním sacharidů. Výsledkem je, že jestliže chceme hubnout, je lepší sportovat častěji s nižší zátěží a zvyšovat si tak tzv. aerobní zdatnost!

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
Restart jídelníček

Kuchařka s jídelníčkem na 21 dní, co nastartuje vaše hubnutí

Žádný stres z vymýšlení jídla na druhý den. Vaříte zdravě, jednoduše a přitom hubnete. Naservírovali jsme vám jednoduchý plán na 21 dní, se kterým nastartujete hubnutí, a nebude chtít přestat.

bez počítání kalorií - jídla hotová do 30 minut - neřešíte, co zítra jíst -  83 snadných receptů z dostupných surovin - nakupujete jen 1x týdně

Pro koho je vhodný

Aqua aerobik je nekompromisně dobrá volba pro jedince s obezitou, nadváhou a nízkou fyzickou kondicí.

Cvičení přinese požadovaný efekt, nahodí nás do pravidelného sportovního režimu a zpevní postavu zvětšením svalové hmoty na úkor tukových zásob v těle.

Cviky se zde provádí s menší zátěží a hrozí menší pravděpodobnost vzniku kloubního nebo svalového zranění! Oceníme i absenci pocení.

Aqua aerobik je sport ideální pro všechny věkové kategorie i pohlaví. Tato vodní aktivita se stala velmi oblíbenou, proto se dnes můžeme setkat s mnoha jejími odnožemi jako Aqua fit, Aqua dance, Aqua cycling, Aqua boxing či dokonce Aqua zumba, kde je vše přizpůsobené vodnímu prostředí.

U nových technik se cvičí s pomocí speciálních pomůcek (rukavice, pěnové činky, plovací desky) nebo jsou okořeněné třeba špetkou latinsko-amerických prvků.

Něco k historii

Přesunutí klasického sálového aerobiku do vody proběhlo poprvé v USA v 90. letech minulého století. Použití si našlo v rehabilitaci i u vrcholových sportovců, kterým sloužilo cvičení ke zkvalitnění systému tréninků.

Bez čeho to nejde!

Kromě cvičení je zde nutnou připomínkou změna stravovacího režimu! Bohužel po plavání často vyhládne! Je dobré těmto situacím předcházet a brát si s sebou nějakou svačinu, abychom hned u vchodu nesáhli po sladkostech z automatů.

Sporty je vždy dobré prostřídávat, nezatěžujeme tím stále stejné klouby a svaly. Hlavně by nás to mohlo brzy omrzet a nadšení z pohybu je přece třeba si zachovat!

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Tereza Pechová

Tereza Pechová

Vždy jsem tíhla k dobrému jídlu a trávení času v přírodě při nejrůznějších sportovních aktivitách. Právě zájem o zdravý životní styl a zjištění, na kolik je naše zdraví ovlivněno tím co jíme, mě přivedlo k absolvování oboru Nutriční terapie.

Nenechte si ujít

reklama
Doprava zdarma na kokosové produkty ve specializovaném obchodu zkokosu.cz Doprava zdarma
Doprava zdarma na kokosové produkty ve specializovaném obchodu zkokosu.cz
Máme tu pro tebe klasické i designové kokosové misky a jiné výrobky od farmářů z Vietnamu, ručně šité, pratelné a kompostovatelné pomocníky do kuchyně i koupelny, zero waste produkty šetrné k naší planetě a přírodní kosmetiku převážně z českých luhů a hájů. Doprava Zásilkovnou při nákupu nad 499 Kč zdarma.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům