Recenze knihy Váhy života: Laskavý rozhovor s Ivou Málkovou nejen o hubnutí s rozumem

Psycholožka Iva Málková inspiruje řadu lidí svým životním elánem, pozitivním přístupem a myšlenkou „hubnutí s rozumem“. Nyní přichází s knížkou provázející jejím životem prostřednictvím laskavého rozhovoru vedeného bratrem Vladimírem. Na své si přijdou i milovníci psychologie a tipů pro zdravý životní styl.

Co je laskavé hubnutí s rozumem

Laskavé hubnutí neobsahuje příkazy ani zákazy, ale příjemné dodržování zdravého způsobu života s občasným vědomým vybočením bez výčitek a jiných negativních myšlenek. Tuto myšlenku PhDr. Iva Málková rozebírá už v řadě knih a odborných článků, nově v rozhovoru o vlastním životě. Paní doktorka se nijak netají svým celoživotním bojem s váhou a disproporční postavou – svým čtenářům a klientům kurzů tak dobře rozumí.

O autorech: Iva Málková a Vladimír Drábek

PhDr. Iva Málková

Nyní 65letá psycholožka zasvětila svůj profesní život problematice obezity. V roce 1990 založila společnost STOB (Stop Obezitě) sdružující odborníky na obezitu od výživových poradců po psychology. Pořádá kurzy i společné dovolené zaměřené na hubnutí s rozumem.

Vytvořila vlastní metodiku motivující k přirozenému životnímu stylu a rozumnému hubnutí. Vychází z kognitivně-behaviorální psychoterapie. Postupně a nenásilně mění nevhodné stravovací a pohybové návyky s cílem dosažení zdravé váhy a hlavně spokojeného života. Člověk přitom není ochuzen o požitek z jídla.

PhDr. Iva Málková je členkou výboru České obezitologické společnosti, autorkou řady odborných článků a publikací a častým hostem televizních pořadů typu Sama doma.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Psycholožka Iva Málková: Když se cítíme neatraktivní, vnímá nás stejně i okolí

Mgr. Vladimír Drábek

Bratr Ivy Málkové klade v knížce všetečné otázky provázející život paní doktorky i celé její rodiny. Rozkrývá jej čtenáři postupně jako obrazárnu soukromého i profesního dění. Jako matematikovi mu nechybí exaktní myšlení – nedostane-li v jedné otázce očekávanou odpověď, zeptá se znovu a jinak. Tím se rozhovor stává zajímavějším a hlubším.

Mgr. Vladimír Drábek se pracovně věnuje sociální a kulturní problematice. Založil kreativní výtvarný ateliér A.R.T. pro výtvarníky s handicapem a kulturně-komunitní centrum pro seniory a klienty s handicapem, také pod názvem ART.


Ukázka z knihy Váhy života

Váhy života potěší všechny, kdo:

 • Chtějí zhubnout a žít zdravě a s radostí.
 • Se zajímají o psychologii a vliv pozitivního myšlení na svět kolem nás.
 • Čtou životopisy a sledují příběhy ostatních.
 • Si rádi odpočinou u dobré knížky.

Co se z knížky dozvíte

Proč nefungují žádné omezující diety a dokonce hrozí dlouhodobými následky? Proč při hubnutí nesmíme myslet jen na hubnutí, jinak nebude fungovat? Jak nás ovlivňuje nadváha/obezita, věk, stres, pohlaví a životní návyky? Proč se zbavit negativních myšlenek co nejrychleji? Jak žít vědomě každým okamžikem?

Odpovědi na důležité otázky o hubnutí a zdravém životním stylu předkládají autoři příjemnou, odpočinkovou formou. Vlevo na dvojstránce čtenář najde klasický rozhovor, vpravo pak doprovodné fotografie, infografiky, tipy nebo vědecky podložené zajímavosti.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Psycholožka Iva Málková: Nemůžete-li situaci změnit, změňte svůj postoj

Struktura knížky: 10 komnat života doprovázených tipy pro užívání s radostí

Váhy života popisují příběh života paní doktorky v celkem 10 komnatách. V nich s bratrem otevírají zhruba 10 dalších konkrétních obrazů.

Namátkou jde o komnaty věnované tématům:

 • Mládí a dospívání Ivy Málkové
 • Hádky duše s tělem
 • Ach, to jídlo
 • Svět může být krásný
 • Průvodce bludištěm metod hubnutí

Komnaty doplňuje spousta doprovodného materiálu. Například:

 • Mapa pohybových a stravovacích zlozvyků
 • SOS zásobník radosti a pohody
 • Stravovací desatera pro jídlo doma i v restauraci

Jedním z cílů autorů je přispět k vašemu rozhodnutí, jestli vůbec chcete a potřebujete zhubnout. Pokud zjistíte, že ano, knížka vám ukáže jak – postupně, s úsměvem, bez výčitek.


Ukázka z knížky Váhy života

Objasní vám důležité pojmy a otázky, například:

 • Jak rodina ovlivňuje budoucí stravovací návyky
 • Dědičnost obezity a nutrigenomika a nutrigenetika
 • Vliv myokinů, látek vznikajících při pohybu, na zdraví
 • Kondice v seniorském věku
 • Ověřené zdroje informací o stravě a hubnutí

… a mnoho dalších.

Recenze Vah života na internetu

„Váhy života. Jak žít? Denně vstupovat na váhu s obavami, trápit se vlastní nedokonalostí a marnými pokusy přiblížit se nedostižným ideálům, či dobře zvažovat, co je pro život, hlavně pro ten můj, podstatné?

Inspirativní příběh psycholožky, představitelky rozumného a zdravého hubnutí, vizionářky, která dokázala zlepšit kvalitu života desetitisícům lidí. Ve své praxi propojila odborné znalosti ze studia psychologie s vlastními zkušenostmi s dietami a vytvořila unikátní a spolehlivou metodu hubnutí, jejíž základní myšlenka by se dala shrnout slovy hubnutí začíná v hlavě,“ uvádí jako popis prodejci knihy.

Na další recenze – například na Databázi knih – si ještě musíme počkat. Knížka totiž vyšla teprve před měsícem.


PhDr. Iva Málková

Názor BezHladovění.cz: Milé čtení nejen pro ty, kdo chtějí zhubnout

Autorka této recenze netrpí problémy s nadváhou, přesto si knížku užila. Doporučujeme ji všem, kdo se zajímají o vliv jídla, myšlenek a návyků na naše celkové zdraví. Jde totiž o jedny z mála věcí, které můžeme v životě ovlivnit. Přitom i malá změna udělá velký rozdíl. Knížka sice obsahuje hluboké myšlenky a celoživotní práci autorky, ale podané příjemně lehkou, čtivou formou. Jde o ideální čtení na dovolenou nebo klidně i po celodenní práci.

Kde koupit a za kolik

Knížku v pevné vazbě koupíte u většiny knihkupců za částku kolem 420 Kč.

Na stránkách Stob.cz koupíte knížku za výhodných 359 Kč s možností získat další e-book zdarma. Příjemné počtení 🙂

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Zuzana Veselá

Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.