Kategorie - Recepty s javorovým sirupem

Javorový sirup vyniká výbornou chutí i složením. Obsahuje vitaminy A, D a skupiny B. Dodává také vápník, draslík, hořčík, mangan, zinek a železo. Má i velké množství antioxidantů, které chrání před útoky volných radikálů.

Slazení sirupem z javoru (v přiměřeném množství) má blahodárné účinky na funkci metabolismu. Pomáhá z těla vyplavovat škodlivé látky, zlepšuje trávení a je skvělý i při hubnutí. Podle zahraničních studií dokonce zabraňuje růstu rakovinových buněk a upravuje hladinu cukru v krvi.

Použijte jej k oslazení kaší, smoothie, pudinku, palačinek a lívanců. Skvělý je také do pečených moučníků, kávy nebo čaje. V létě si s ním přislaďte i domácí zmrzlinu.

Přečtěte si více v našem magazínu:

RECEPT: Bezlepkové ořechové řezy

Další jídlo podzimu je tu. Máte nadbytek ořechů? Šup s nimi do trouby v podobě posypky. Na křehkém, pohankovém těstě a jablečném podkladu dotáhnou chuť dezertu do nebeských výšin. Ořechové řezy bez lepku Ingredience: 1...

RECEPT: Jarní závitky s tahini dipem

Dejte šanci syrové stravě. Je všestranná, jednoduchá a velmi chutná. O očistných účincích nemluvě. Začněte třeba jednoduchým receptem na závitky z čerstvé zeleniny a dvojitou dávkou bylinek. Raw jarní zeleninové rolky...