TRX posilovací systém: Jak funguje + 3 top cviky pro vás

Závěsný posilovací systém TRX platí dnes za jednu z nejefektivnějších pomůcek k domácímu i fitness cvičení. Ještě jste o něm neslyšeli? Tak to musíme rychle napravit.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma

Cvičení ve stylu amerických vojáků

TRX je závěsná cvičební pomůcka, kterou můžete využít kdekoli – doma, v posilovně a dokonce i kanceláři. Stačí bezpečně zavěsit…a jedeme nejúčinnější cvičení s vlastní vahou! Tuto pomůcku vynalezly americké vojenské jednotky k trénování vojáků na jakýchkoliv místech včetně terénu.

3 důvody, proč cvičit na TRX

TRX, z anglického Total-body Resistence Exercise, tedy cvičení pro zatížení kompletně celého těla, se těší narůstající popularitě mezi trenéry, aktivními sportovci i domácím nadšenci.

 1. Zapojíte celé tělo: Díky tomuto závěsnému systému (skládá se ze dvou popruhů s madly, které můžete zavěsit prakticky kamkoliv) posilujete všechny svaly. I ty, které zrovna necítíte.
 2. Problémové partie: Pomůcka nabízí mnoho druhů cviků. Zaměříte se tak na ty partie, které vám dělají největší problém. Zároveň zapojíte i spoustu dalších.
 3. Pro všechny úrovně zátěže: TRX lze modifikovat naprosto na jakoukoliv tréninkovou úroveň. Stačí pouhá změna úhlu těla a stejné, nebo podobné, cviky může cvičit pokročilý cvičenec i úplný začátečník.
 4. 3D efekt cvičení: Při zavěšení „bojujete“ také s gravitací. Pomůže vám dosáhnout co nejlepších výsledků v krátkém čase.
 5. Aktivuje stabilizační svalstvo: Posilujete i takzvaný CORE, neboli střed těla, který je velmi důležitý pro provádění snad všech pohybů v našem každodenním životě.

Pokud začnete pravidelně posilovat střed těla, zefektivníte všechny své pohyby. Pomůžete i zdraví svého pohybového aparátu.

Jak cvičit na TRX?

Cvičení s TRX je opravdu jednoduché. Můžete zvolit buď skupinové lekce s trenérem či si tuto skvělou pomůcku pořídit domů a cvičit kdykoliv vás napadne. Zde ovšem pozor: i cvičení s TRX má svá specifika. Proto je lepší dát si zpočátku několik tréninků s někým, kdo tomu rozumí a naučí vás, jak cvičit správně, bezpečně a efektivně.

cvičení s TRX

3 tipy na účinné cviky s TRX

Inspirujte se tipy na 3 nejzákladnější jednoduché cviky na TRX:

1. Posilování paží a prsních svalů

Jednoduše chytněte madla TRX oběma rukama, nakloňte se do úhlu asi 45 stupňů vzad a přitahujte se směrem do stoje. Tímto cvikem posilujete víceméně celou horní část těla. Zapojujete i ty svaly, které přímo při cvičení nepociťujete. Cvik opakujte 10× po 3 sériích.

2. Výpady trochu jinak

Stoupněte si k TRX zády, jednu nohu zaklesněte do madel a druhou nohou stůjte rovně na zemi. Cvik provádějte tak, že nohu zaklesnutou v TRX začnete pomalu posunovat dozadu, až uděláte něco jako výpad. Tímto cvikem posilujete stabilitu i hýžďové svalstvo. Opakujte na každou nohu 10× po 3 sériích.

3. Plank neboli prkno s TRX

Tento cvik se dělá stejně jako klasický plank (poloha jako, když se chystáte udělat klik), s tím rozdílem, že nohy zavěsíte právě do madel TRX. Pak už jen pořádně narovnat a – vydržet alespoň minutu! Tímto cvikem kromě břišních svalů posilujete takřka celé tělo, včetně zmiňovaného CORE.

Chcete si pořídit TRX domů?

Vybírat můžete ze 2 základních typů: patentovaného originálního TRX, nebo podobných pomůcek, které z jeho principu vycházejí.

 1. Originální závěsný systém TRX pro domácnost

Patentovaný systém až se 159kg nosností a kompletní sadou pro ukotvení do dveří, kmen stromu apod. Zároveň získáte výuková videa a zdarma mobilní aplikaci pro zaznamenání pokroků v cvičení.

Cena originálu u 3D fitness: 5 999 Kč

 1. Závěsný multifunkční posilovač inspirovaný TRX

Jednoduchý posilovač s kovovými karabinami a přezkami pro rychlou úpravu na různé typy cviků. Unese až 150 kg a je lehký a skladný. Kvalitativně se originálu nevyrovná, ale princip cvičení zůstává stejný.

Cena: 879 Kč

V současné době neexistuje efektivnější cvičení pro zapojení všech svalů, než je TRX! Zkuste ho také a radujte se z brzkých úspěchů.

reklama
Popis

Unikátní cvičení pro ženy na hubnutí a zformování postavy

Vyzkoušejte si týden zdarma, bez závazků:

 • Systém cvičení pod dohledem trenérky určený výhradně pro ženy
 • Pro ženy bez ohledu na věk, váhu či zkušenosti se cvičením
 • Ukážeme vám cviky, které můžete cvičit u nás i doma
 • Přijďte si zacvičit, zlepšit svoji náladu, poznat nové kamarádky a udělat něco pro sebe
 • Rezervujte si první hodinu:
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít