Kategorie - Recepty s květákem

Květák je výborným zdrojem bílkovin, vlákniny a antioxidantů. Obsahuje také hořčík, draslík, fosfor, mangan, vápník a vitaminy C, K, B1, B2, B3, B6 a E. Navíc má jen velmi malé množství tuku.

Díky nízké kalorické hodnotě je květák ideální potravinou při hubnutí. Vysoký obsah vlákniny podporuje trávení a působí proti zácpě. Pravidelná konzumace zlepšuje pružnost cév a působí jako prevence kardiovaskulárních chorob. Karfiol má také antioxidační a protizánětlivé účinky, díky kterým pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi a celkově posiluje obranyschopnost organismu.

V kuchyni můžete květák zpracovávat na různé způsoby. Nejčastěji se setkáte s vařením, dušením, zapékáním nebo smažením. Oblíbenou klasikou je květáková polévka, smažený nebo pečený květák a placičky. K receptům z květáku trochu jinak patří oblíbený marinovaný karfiol, pizza nebo curry.

Přečtěte si více v našem magazínu:

RECEPT: Zapečený květák s orientálním kořením

Milujete květák? Vyzkoušejte chuťově zajímavý a rychlý recept naší čtenářky Zuzky. Provoní váš domov exotikou, aniž byste vytáhli paty. Pečením získá květák nová chuťový rozměr – zlehka připomínající karamel. Květákové...