Bezhladoveni.cz

Šmakoun štíhlé nudle

Šmakoun je lahůdka, která pro svou jednoduchou přípravou a neutrální chuť najde uplatnění v přípravě mnoha jídel. Můžeme z něj vytvořit slané i sladké pokrmy. Navíc má vysokou výživovou hodnotu a poměrně nízkou energetickou.

reklama

Šmakoun je potravina pro zdravý životní styl, kterou najdete i v doporučeních nutričních terapeutů či výživových specialistů. Vyrábí se z čistého vaječného bílku a dochutit jej lze prakticky čímkoliv dle vaší libosti. Jistě vás překvapí kolik různých příchutí na trhu najdete. Přidáním do jídla šmakoun zvyšuje jeho výživovou hodnotu. Pokrmy ze šmakouna jsou dietnější a snižují podíl tuku a cholesterolu v jídle. Šmakoun má mnoho dalších podob a Šmakoun štíhlé nudle je jednou z nich.

Šmakoun štíhlé nudle a jeho výhody

Složením se ze Šmakouna stává unikátní potravina. Je tvořen pouze koncentrátem vaječných bílků, vodou a přírodním aroma. Na 100 g má energetickou hodnotu 282 kJ, což je o více než o polovinu méně než mají například vařené těstoviny!

Šmakoun štíhlé nudle má ve složení navíc sušené brambory, jeho energetická hodnota se zvýšila na 417 kJ na 100 g, ale přesto je to jediná přílohová potravina na bázi bílkoviny. Rýže, těstoviny, to jsou vše čistě sacharidové přílohy.

V čem jsou šmakoun štíhlé nudle tak výhodné:

 • vysoký obsah živočišných bílkovin,
 • bezlepková potravina,
 • neobsahuje cholesterol a pouze 0,3 g tuku,
 • jediná přílohová potravina na bázi bílkoviny,
 • oproti jiným přílohám mají nízkou energetickou hodnotu.

Šmakoun štíhlé nudle – recepty

Šmakoun štíhlé nudle se dají po krátkém napaření použít jako klasické těstoviny. Všude tam, kde byste obvykle zařadili těstoviny, nahraďte těstoviny Šmakounem. S rozdílem, že nemusíte čekat půl hodiny, než je vám uvaří těstoviny. Můžete jednoduše připravit nudle v tvarohem a rozinkami, šmakoun ala žemlovka, nudle s bazalkovým pestem a rajčaty, těstoviny s rajčatovou omáčkou a sýrem a další.

Recept: Štíhlé nudle s kuřecím masem

Na recept, který je sytý a přitom stojí minimum času v kuchyni potřebujete:

 • kuřecí maso
 • kukuřice v plechovce
 • olivový olej
 • výrazné koření
 • sůl, pepř
 • balení Šmakoun štíhlé nudle
 • parmenzán (není nutné)

Postup:

Začneme přípravou kuřecího masa na trošce olivového oleje, přidáme koření, kukuřici, osolíme, opepříme. Až bude maso téměř hotové, do pánve vmísíme štíhlé nudle. Důkladně, aby nudle nasály chuť koření. Sami o sobě mají neutrální chuť. Nudle stačí pouze prohřát a jsou připraveny na stůl. Kdo si rád vychutnává těstoviny  posypané sýrem, může si nastrouhat parmenzán. Bílkovin ovšem jídlo obsahuje až až.

Vaječný bílek je kvalitní živočišná bílkovina. Navýšení příjmu bílkovin a snížení sacharidů a tuků je typické doporučení při redukčních dietách. Šmakoun štíhlé nudle neobsahují ani celý jeden gram tuku na 100 g a žádný cholesterol.

Kde sehnat Šmakoun štíhlé nudle?

Nehledejte v tom žádnou vědu, Šmakouna seženete bez problému v každém velkém supermarketu! Produkt je k dostání ve všech prodejnách Makro, Kaufland, Globus, dále ve vybraných prodejnách Albert, Tesco, Billa, Vitaland, Country life a prakticky téměř ve všech prodejnách zdravé výživy.

Recepty ze Šmakouna nám šetří čas v kuchyni, jsou chutné a neokoukané. Bílkovinnou přílohu jistě ocení nejen ženy, které se snaží snížit tělesnou hmotnost, ale i muži, kteří dbají na přísun bílkovin bez zbytečných tuků.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

reklama
reklama