Rychlost hubnutí závisí na mnoha faktorech, říká Ing. Eliška Čížková, produktová ředitelka Nutriadapt

Chcete si sami nastavit rychlost hubnutí? S pohybem, nebo bez? Řešením je tzv. weight management podle Nutriadapt. Tento nejpokročilejší systém kontroly hmotnosti stojí na ověřených klinických studiích. Jak funguje a pomůže všem?

Obsah článku:

Představíte prosím unikátní systém Nutriadaptu pro úpravu hmotnosti? V čem je jiný oproti postupům ostatních nutričních poraden?

Koncept Nutriadapt Clinic stojí na dvou silných, vzájemně se doplňujících, pilířích.

Základem je koncept moderního výživového poradenství, který může být pro účinnější a rychlejší dosažení výsledků doplněný o některou z metod přístrojové péče.

Naše propracovaná metodika umožňuje vysokou míru variability,  výsledkem jsou osobní,  na míru šité klientské plány. Každý takový plán je vždy založený na pevných základech pokročilých a propracovaných diagnostik a screeningů, zároveň  zohledňuje věk, pohlaví, zvyklosti, preference a potřeby každého klienta. 

Na webu uvádíte garanci hubnutí až 1,5 kg týdně. Proč zrovna takové číslo a jak to, že ho můžete garantovat?

Rychlost hubnutí je individuální a záleží na mnoha faktorech. Zejména výchozí tělesné hmotnosti, složení těla (množství tělesného tuku, svaloviny), tělesné aktivitě klienta a samozřejmě zdravotním stavu.

Pro každého klienta vždy volíme individuální plán v souladu s jeho potřebami. Jsme tak proto schopni efektivně uspokojit potřeby i toho nejnáročnějšího klienta.

Důležité je, abychom se pohybovali v pásmu zdravého hubnutí a zejména, aby dosažená hmotnost byla pro klienta trvale udržitelná.

Ze zkušenosti víme, že hubnutí 1,5 kg/týdně není nic neobvyklého. Důležité je, že po fázi samotného hubnutí následuje fáze stabilizace a fixace. Během těchto následných fází si klienti osvojí a zafixují nové návyky. Díky tomu jsou schopni si hmotnost udržet trvale i po skončení programu.

Váš systém se opírá o fakta. Odkud pochází, jak vznikal a na jakých poznatcích staví? Kdo je jeho autorem?

Na metodice se podílel náš vývojový tým ve spolupráci s vědecko-lékařskou radou.

Naše know-how vychází z vědecky ověřených odborných poznatků, do metodiky zároveň implementujeme nové trendy a neustále rozvíjíme inovativní metody a přístupů řešené problematiky. V neposlední řadě vycházíme z našich vlastních zkušeností. 

Našim programem prošlo více než 160 tisíc klientů, kteří s námi zhubli více než 676 tun.

Za zmínku určitě stojí, že stravovací plány jsou založené na běžně dostupných potravinách. Náš program není postaven na koktejlech a podobných berličkách.

Výživový plán Nutriadapt zohledňuje kromě věku, pohlaví nebo aktivity i chuťové preference a možnosti stravování klientů. To zní skvěle. Zohlednuje ještě něco dalšího a případně co? Jak to celé funguje v praxi?

Kromě uvedených faktorů zohledňujeme i aktuální zdravotní stav, výsledky krevního rozboru, rizikové faktory v osobní a rodinné anamnéze, případné potravinové alergie a intolerance a samozřejmě osobní cíle klienta.

V praxi to funguje tak, že nejprve proběhnou potřebná diagnostická vyšetření a screeningy. Ty jsou následně vyhodnoceny a klientovi v patřičném kontextu interpretovány. 

Na jejich základě tvoříme osobní plán: Klient dostane ucelené informace o svém nutričním a zdravotním stavu a zjistí možnosti dalšího postupu.

Následně klient dochází na pravidelné konzultace. Při nich specialista o klienta pečuje a vede ho během období redukce. Cílem je ukotvit nové návyky do života klienta tak, aby byl schopen dlouhodobě, resp. celoživotně, udržovat optimální tělesnou hmotnost.

Máte hodně poboček a ještě víc specialistů. Jak získáváte jistotu, že všichni rozumí tomu, co dělají (mají potřebné vzdělání, odbornost, zkušenosti, praxi)?

Na kvalitě našich služeb nám velmi záleží a je pro nás důležité, aby každý specialista dodržoval vysoké standardy sítě.

Každý specialista musí mít potřebné vzdělání. Navíc před nástupem do poradny musí úspěšně absolvovat test, kde si ověřujeme, že potřebné znalosti opravdu má.

Máme rovněž vlastní vzdělávací akademii, v rámci které specialisté během roku absolvují řadu odborných i praktických školení. Díky Nutriadapt Academy si neustále zvyšují svoji odbornost a zároveň sledují nové poznatky a trendy.

Při hubnutí nabízíte i unikátní analýzu krve, která pomůže odhalit skryté příčiny nadváhy. Co konkrétního může objasnit a jak vlastně taková analýza krve probíhá?

Pro sestavení individuálního stravovacího plánu potřebujeme vědět o klientovi co nejvíce informací. Část těchto informací získáme díky biochemickému vyšetření krve. V rámci těchto vyšetření umíme odhalit různé rizikové faktory. Zjistíme například, které z biochemických parametrů je třeba zlepšit, aby hubnutí bylo rychlejší a snadnější. 

V rámci naší kliniky nabízíme celou řadu dalších vyšetření, která jsou určena pro klienty se specifickými zdravotními komplikacemi. Jedná se například o potravinové intolerance a alergie, omega-3 index nebo genetické testy.

Podle webu Indexhubnuti.cz trpí víc než 30 % českých mužů a o něco méně žen tzv. metabolickým syndromem. Můžete ve zkratce popsat, o co jde a proč je to problém? Vidíte v praxi podobnou statistiku? A proč toto číslo tolik narůstá?

Metabolický syndrom je v současné době jedno z nejběžnějších civilizačních onemocnění, které v sobě propojuje několik lékařských diagnóz. Toto onemocnění značně zvyšuje riziko rozvoje kardiovaskulárních, ale i mnoha dalších, onemocnění. 

S tím jak v České republice roste nadváha, roste i výskyt metabolického syndromu.

Metabolický syndrom je vlastně soubor několika zhoršených parametrů. Problém je v tom, že v kombinaci se jednotlivé složky navzájem posilují, a vzniká tak začarovaný kruh, který vede ke stále vážnějším problémům. Pro klienta to znamená, že v takovém stavu může být velmi obtížné docílit trvalé redukce hmotnosti. 

Příčinou metabolického syndromu je především nezdravý životní styl: nedostatek pohybu a nevhodná strava.

Dobrou zprávou je, že změnou životosprávy je možné toto onemocnění zvrátit. Pokud se klientovi podaří redukovat hmotnost a ideálně i zlepšit fyzickou kondici, vidíme, že dochází k opravdu výraznému zlepšení jednotlivých obtíží.

Jak vypadá váš typický klient nebo klientka a jak společně pracujete na dosažení cíle?

Většina klientů přichází s tím, že potřebuje zhubnout.

  1. S každým klientem proběhne vstupní konzultace, kde zjistíme jeho cíle, dosavadní životní styl, zejména návyky ohledně jídla, preference a možnosti. 
  2. Následují potřebné diagnostiky a screeningy, základem je analýza složení těla, metabolická diagnostika, krevní rozbor. 
  3. Výsledky testů jsou nesmírně důležité pro správné nastavení optimálního výživového směru, trojpoměru makroživin a další personalizovaná doporučení.

Z jakých dalších důvodů kromě hubnutí se na vás lidé obracejí? Jaké služby jim nabízíte?

Klienti mají také zájem o výživové poradenství pro nabrání svalové hmoty, zlepšení zdraví a kondice. 

Také řešíme situace, kdy mají specifické stravovací potřeby, ať už se jedná o potravinové alergie či intolerance nebo z jakéhokoliv důvodu potřebují vyloučit určité složky potravy.

Přístrojovou péči klienti vyhledávají pro redukci celulitidy, zpevnění a omlazení pokožky v problematických partiích. Přístrojová lymfodrenáž přinese úlevu těžkým nohám po celém dni a celkově zlepšují regeneraci.

Změnila se nějak skladba vašich klientů po covidu?

Po covidu jsme zaznamenali velký zájem o naše služby. Pandemie covidu přispěla k otevření celospolečenské debaty o tom, do jaké míry je podstatné dbát o vlastní tělesnou hmotnost.

Tento posun vnímáme nejen ze strany jednotlivých klientů, ale i ze strany vedení velkých i středních firem, které dbají na zdraví svých zaměstnanců, dále pak i ze strany zdravotních pojišťoven, které si uvědomují, že nadváha a obezita jsou vážným zdravotním problémem, který je dnes k řešení, nikoli k přehlížení.

Více než kdy jindy si lidé začínají uvědomovat, že nadváha a obezita jsou opravdu problém. Může s nimi souviset i vážnější průběh virových onemocnění obecně, ovšem zároveň mohou být i příčinou dalších závažných onemocnění.

Klienti si chtějí hlídat svou optimální tělesnou hmotnost a začínají tuto péči o své tělo vnímat jako standard a normu. Chápou, že se zvyšujícím se věkem, změnou návyků a podobně se jejich tělo mění a má jiné nároky.  

Změna může být leckdy tak dramatická a v tak krátkém časovém rozmezí, že si uvědomují, že s dietními omezeními, které aplikovali v mladším věku, již nevystačí a potřebují odbornou péči a pomoc. 

Vnímáme tak postupný posun z roviny reakční do roviny preventivní.

Dodáte na závěr motivaci těm, kdo zatím s návštěvou váhají?

Ono se lehce řekne zhubnout, ale hůře se to dělá. Nejčastěji klienti zmiňují, že jediné, čeho litují je, že do toho nešli dříve a ztráceli čas slepými uličkami. Na nic nečekejte a objednejte se ještě dnes. 

Náš zkušený, profesionální tým vás celým procesem hubnutí provede, poskytne rady, podpoří, když se nedaří až společně dojdete k vašemu vytouženému cíli.

Určitě si také přečtete příběhy našich klientů.

Eliško, děkujeme za příjemné povídání a pozvání do poraden Nutriadapt 🙂

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Zuzana Veselá

Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.