Recenze: Restart hubnutí – jde změnit životní styl přes internet?

V době, kdy se vše přesouvá do pohodlí online světa, zažívá boom i 10týdenní online program nazvaný Restart hubnutí. Komu pomůže? A jak dopadl v testu redaktorky Zuzky?

O co jde

„Začátek velké cesty ke zdravé váze a spokojenosti. Restart hubnutí vám pomůže získat zdravé návyky v jídle, myšlení i vztahu k vlastnímu tělu,“ slibují autorky programu. Stojí na třech pilířích:

 • Výživa
 • Pohyb
 • Mysl

Každý z pilířů má v programu svoji odbornou garantku. Je autorkou teoretických částí i videí, které vám postupně chodí e-mailem, podle toho, v jaké fázi programu se právě nacházíte. Kromě toho jsou vám koučky také k ruce, ať už na e-mailu nebo v uzavřené facebookové skupině, kde se účastníci schází a vzájemně podporují.

Hlavní myšlenkou je naučit každého účastníka najít si vlastní cestu a stát se sám sobě odborníkem. Odborníkem na své tělo a své potřeby. Samozřejmě s naší plnou podporou. V programu každý nejen načerpá informace a inspiraci, ale také se naučí orientovat ve svých potřebách,

přibližuje vizi spoluautorka Hanka.

Komu Restart hubnutí pomůže

„Žádná zázračná dieta. Cesta z nekonečného hubnoucího kolečka jednou provždy ven,“ tak zní další z podtitulů Restartu hubnutí. Primárně program cílí na lidi, kteří dlouhodobě nejsou spokojeni se svým tělem, ale nejde jim nastartovat účinnou proměnu – točí jen úmorné kolečko: Začátek – chvilka úspěchů – první nezdar – selhání.

V čem je tento program jiný

Nejde o žádnou „rychlokvašku“, ani bleskové návody na internetu bez hlubšího kontextu. Program vyvinuly tři odbornice na výživu, pohyb a práci s vlastní myslí. Ani volba 10 týdnů není náhodná. Jde o přesně vyměřený čas, který tělo potřebuje k zahájení trvalé změny – ať už v rychlosti metabolismu, tak i nastavení mysli a motivace.


Seznamte se: Denní talíř zdravých potravin

Ideální průběh proměny těla a myšlení s Restartem hubnutí

 • 1. týden: Získáte nový jídelníček včetně receptů na sladkosti, které smíte. Už víte, co jíst.
 • 2. až 3. týden: Už umíte s jídelníčkem pracovat, cítíte víc energie. Startuje metabolismus, mizí tuky.
 • 4. až 6. týden: Dostáváte se do pohody, okolí si začíná všímat změny.
 • 9. týden: Pohled do zrcadla se začíná líbit i vám.
 • 10. týden: Jste sami sobě poradcem, už víte, jak dál.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Recenze e-booku Restart jídelníček: Hubnutí s podporou odborníků

Není to jen o hubnutí

Naše redaktorka Zuzka, která program testovala, neřeší nadváhu. Má spíš opačný problém. Vlivem stresu, nedostatečné stravy a spánku trpí podváhou. Navíc sedí celý den u počítače, moc se nehýbe a podle fyzioterapeuta trpí závažným nedostatkem svalové hmoty. Kontaktovala autorky Restartu hubnutí a ty jí potvrdily, že program může pomoci i jí. Kromě správného jídelníčku si měla osvojit i zdravé pohybové návyky a práci s myslí. Jak to dopadlo, vám prozradí na konci recenze.

Jedna ze spoluautorek Hanka k tomu v rozhovoru pro BezHladovění dodává:

Program doporučuji každému, kdo má chuť postavit se problému čelem. Bez rozdílu pohlaví, věku nebo zaměstnání. Naopak ten, kdo čeká nějaké instantní řešení, ať s námi neztrácí čas. Samotné zakoupení programu Restart hubnutí nikoho „nezhubne“. Ale kdo to s námi zkusil, nelitoval 😉

Kdo za tím vším stojí

Tři zkušené nutriční terapeutky a koučky tzv. wellbeing přístupu. Každá přispěla do programu tím, čemu nejlépe rozumí.

Monika Divišová

Lektorka a koučka

Specializace v programu:  Práce s myslí, motivace

Jídlo ovlivnilo Moničin život od mala. Potýkala se s astmatem, ekzémy a dalšími problémy. Její rodina podpořila léčbu zdravou stravou, bylinkami a pohlazením. Tento celostní přístup učí i své klienty. Během 20leté praxe jich nasbírala tisíce. Kombinuje své metody koučinku s principy psychosomatiky a práce se stresem a traumatem.

„Každý malý krok se počítá. Nečekejte na pondělí. Ještě dneska si udělejte salát a vypijte o jednu sklenici vody víc. Nečekejte od nás odborníků na další zázračné postupy a tabletky. Následujte svůj impulz a pak si nechte trochu poradit a inspirovat se,“ vzkazuje čtenářům.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Monika z Restartu hubnutí: Příčina nadváhy nebývá v jídle, ale v hlavě

Kristýna Ostratická


Kristýna Ostratická

Profesionální kuchařka a nutriční konzultantka

Specializace v programu: Jídelníčky a zdravé recepty

Ve své víc než 15leté praxi vzácně spojuje studia gastronomie a výživy. V Restartu hubnutí vám představí praktický, chutný a přitom nutričně vyvážený a zdravý jídelníček. Za svou životní filozofii bere výrok: nežij v extrému, najdi si svou životní rovnováhu.

„Zdravá strava není o tom, že v kuchyni musím strávit x hodin. Spíše je to o organizaci a správném plánování. Mít doma vhodné suroviny a třeba jeden den v týdnu věnovat trochu více času přípravě na celý týden, kdy vím, že nebudu stíhat. Stačí uvařit nějakou obilovinu, luštěninu, případně upéci/orestovat maso, dát do krabičky do lednice a každý den i jen z těchto surovin mohu během pár minut vykouzlit pokaždé jiné a přitom výživné jídlo,“ říká Týna v rozhovoru pro čtenáře BezHladovění.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Kuchařka Kristýna Ostratická: Zdravá strava je o organizaci, jídlo jde podávat do 10 minut

Hanka Střelečková


Hanka Střelečková

Lektorka výživy a koučka

Specializace v programu: Pohyb

Sportovní trenérka a bývalá maratonská běžkyně dobře ví, že sportovní výkon jde tréninkem ovlivnit jen do určité míry. Zbytek je o zdravé stravě a dalších aspektech, jako je dostatek spánku a odpočinku. Razí zásadu, že jídlo, které si dáváme na stůl, by mělo nejen chutnat, ale také dodat dost důležitých živin a energie pro zdraví.

„Cíl řady účastníků se v průběhu programu mění. Vstupují s tím, že chtějí zhubnout o nějaký přesný počet kilogramů a najednou v polovině prohlásí, že je příjemné hubnout, ale že největším benefitem je třeba to, že se zbavili zdravotních problémů, které je sužovaly polovinu života: migrény, zácpa, ekzém. Do té doby to smířeně brali jako nedílnou součást svého života a neuměli si představit, že to může být jinak,“ popisuje jeden z hlavních cílů Restartu hubnutí Hanka.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Hanka z programu Restart hubnutí: Když se tělo zbaví stresu, pustí i kila navíc

Průběh Restartu hubnutí týden po týdnu

Každý týden programu má dané téma, inspirované světovými autory a postupy. Namátkou třeba Psychology of Eating od Marka Davida nebo Somatic Experiencing od Petera Levina.

Cílem 10týdenní proměny je potkat se sám se sebou, zlepšit své návyky, poznat limity a odhalit skryté brzdy hubnutí a zdraví skryté hluboko v nás. Vše probíhá zábavnou formou, slučitelnou s každodenním životem.

 1. týden: nový jídelníček, nákupy potravin, denní zdravý talíř, receptury jídel
 2. týden: vaření a denní režim, pitný režim
 3. týden: pohyb a zrychlení metabolismu, práce s dechem
 4. týden: emoce a nácvik vědomého jedení, dýchání, spánku
 5. týden: zdravá střeva, cvičení na doma
 6. týden: práce s příčinami nadváhy, učení naslouchat vlastním potřebám
 7. týden: mýty o cukrech a tucích, malé experimenty podporující hubnutí
 8. týden: udržení zdravých návyků i v nestandardních podmínkách (dovolené atd.)
 9. týden: výživa v širším kontextu, nové suroviny, výživové doplňky
 10. týden: organizace v kuchyni, tipy, co dělat dál

Maso a pravidla, jak ho zdravě jíst

Názor BezHladovění

Co myslíte? Dosáhla Zuzka během programu aspoň některého ze svých cílů? Chtěla:

 • Naučit se nakupovat, zdravě jíst a pít
 • Zařadit víc zdravého pohybu, aniž by chodila do posilovny
 • Vybudovat svalovou hmotu
 • Naučit se relaxovat a lépe spát

Recenze Restartu hubnutí očima redaktorky Zuzky

Patřím k lidem, kteří neradi navštěvují jakákoli sezení, ordinace nebo tělocvičny. Tato online cesta tedy zněla dobře. Navíc slibovala podporu psychologa, výživového kouče i sportovního trenéra v jednom. To je to, co potřebuji a vítám.

Pozitivně hodnotím formu, jakou kurz probíhá – neobtěžuje, ale zároveň vede krok za krokem na cestě proměnou, nenechává ve štychu. Hodně pomáhají autorky i ostatní ve facebookové skupině.

Líbí se mi, že každý týden dostáváme mix materiálů – videí se cvičeními, motivací, manuály ke čtení i taháky. Hodně se mi líbil třeba nákupní seznam nebo na konci potom tahák Restart, pro další „samostatný život“.

Co se týče efektu na tělo a náladu, jsem pozitivně překvapená.

I když nejsem vzorný žák a úkoly jsem neplnila 100%, už teď můžu říct, že lépe spím a cítím se celkově uvolněná.

Naučila jsem se alespoň trochu relaxovat a pracovat s myslí. Asi díky tomu jsem spokojenější, za což děkuji hlavně Monice.

Co se týče pohybu, tam mám pořád velké rezervy, donutit se cvičit je pro mě těžké. Přidala jsem aspoň na procházkách a pohybu, který mě baví. Myslím, že i cestu ke sportu postupně najdu. Je jasné, že 10 týdny pod vedením profíků proměna nekončí, ale začíná. A to je dobře.


S Týny úsměvem jde všechno líp

Závěrečný verdikt

Program doporučuji všem, kdo už ví, že úspěch nepřijde sám od sebe. Restart hubnutí je příležitost, jak poznat sám sebe a získat ucelený pohled a návod na cestu ke zdravějšímu a šťastnějšímu já.

Cena programu a finanční bonusy

Program aktuálně stojí 3 990 Kč s neomezeným přístupem ke všem lekcím ze všech 10 týdnů i členské sekce. Všichni účastníci navíc získávají 50% slevu na první individuální konzultaci a možnost dokoupení výhodného balíčku několika konzultací.

Restart hubnutí podporují i další společnosti. Aktuálně nabízí 50% příspěvek společnost Bonduelle.

Zkušební týden zdarma

Váháte, jak vám online hubnutí půjde? Vyzkoušejte si nezávazně týden zdarma. Každý den vám do e-mailu přijde nový tip, který vás postupně navede na novou cestu.

Zjistíte třeba, jak zrychlit metabolismus, dostanete videonávod se cviky na štíhlé nohy a pevný zadek, tipy na správný pitný režim, jednoduché svačiny a navrch i spoustu zdravých receptů.

Za zkoušku nic nedáte – pojďte do toho!

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

 • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
 • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
 • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
 • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
 • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Zuzana Veselá

Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.