Bezhladoveni.cz

Detoxikace organismu

Jak poznáte, že potřebujete očistu organismu?

reklama

Každý den jsme bombardováni zhoubnými vlivy. Vzduch, který dýcháme, je často znečištěný. Jídlo, které jíme, pochází je chemicky upravováno a pochází z půd plných toxických látek, podléháme stresujícímu a uspěchanému životnímu stylu, přejímáme velmi nezdravé moderní stravovací návyky atd… tím vším trpíme, a pokud nezakročíme, dříve nebo později se to projeví. Mezi nejčastější příznaky, které jsou voláním o pomoc a o detoxikaci organismu, patří:

 • Bolesti hlavy
 • Problémy s trávením
 • Špatná kvalita vlasů, nehtů a kůže
 • Akné, ekzémy
 • Alergie
 • Nedostatečná imunita, náchylnost k onemocnění
 • Potíže s dýcháním
 • Výkyvy nálad, podrážděnost, úzkost až depresivní stavy

Překyselení organismu

V současné době je populárním trendem hovořit o překyselení organismu v důsledku současného způsobu života. Pro vznik tohoto stavu mají být faktory shodné s výše uvedenými příčinami zanesení organismu, a navíc je často uváděno mělké dýchání, špatné rozmělnění potravy v ústech, spěch při jídle apod.

Překyselení má mít podle zastánců této teorie přímý vliv na bezpočet nemocí od drobných obtíží, jako jsou nevolnosti, migrény, ekzémy, vyčerpanost a nadváha až například po nemoci jater, srdce, astma, obezitu či rakovinu nebo deprese.

Jako účinný postup pro boj s překyselením jsou pak uváděna dechová a fyzická či relaxační cvičení, přechod k racionálnímu stravování a lepším návykům, omezení cukru, alkoholu a tabáku a konzumace zásadotvorných potravin.

Ztráta minerálních látek a vitamínů

Podle odborníků jsou teorie o zhoubnosti překyselení značně přitažené za vlasy, aplikováním níže uvedených metod však určitě nic nepokazíte. Ať tak, nebo onak – náš organismus si v dnešním takřka nepřátelském prostředí zaslouží určitou péči.

Prvním předpokladem, aby byla detoxikace těla úspěšná, je dodávání tělu dostatečné množství vitamínů a minerálů. Potíž je, že tělo zanesené odpadními látkami tyto cenné látky nejen ztrácí, ale také velmi špatně vstřebává. Trávicí systém a zejména střeva, které jsou znečištěním postiženy téměř nejvýrazněji, nedokáže tyto látky účinně zpracovávat a absorbovat. Proto pouze zakoupení vitamínového komplexu nestačí.

Detoxikace organismu – zásady správného stravování

S některými faktory působícími na organismus nepříznivě toho mnohé nesvedeme. Například se znečištěním půdy nebo vzduchu. Pořad je toho však dost, co dělat můžeme. A jako vždy vše začíná u správného stravování a vhodných stravovacích návyků. Mezi základní pravidla patří:

 • Zvýšený pitný režim – pouze čistá voda doplněná občas vodou minerální
 • Omezení kouření, alkoholu, slazených a sycených nápojů
 • Omezení jednoduchých cukrů, uzenin, soli a solených pochutin a jídel, smažených pokrmů, masných výrobků a podobně
 • Konzumace pestré a čerstvé stravy – množství zeleniny, obiloviny (ideálně však nikoli výrobky z pšeničné mouky, kvalitnější je žitná), ryby, libové maso,…
 • Zvýšený příjem vlákniny

Kromě úpravy jídelníčku je velice důležité dbát na to, abychom se stravovali pravidelně a zejména nikdy ne ve spěchu. Na jídlo bychom si vždy měli udělat dostatek času.

Podpora v detoxikaci

Udržovat své tělo čisté bychom měli po celý rok pomocí fyzického cvičení a vhodného stravování, nárazové krátké detoxikační kúry nestačí. Pro očistu organismu se často také používá celá řada speciálních přípravků – často obsahující výtažky z rostliny juka či nopál a velmi užitečné jsou také probiotické kultury upravující zažívání.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

reklama
reklama