Bezhladoveni.cz

7 důkazů, že zdravé jídlo je chutné

Ten, kdo říká, že zdravé jídlo chutná jako potrava pro králíky, která nezasýti, pravděpodobně vůbec netuší, co se za zdravou stravou vlastně skrývá. 

reklama

I když každému chutná něco jiného, i ve zdravém stravování je možné zvolit potraviny, které vás zasíti a uspokojí. My jsme si dnes pro vás připravili 7 důkazů, které vás přesvědčí o tom, že zdravé jídlo je skutečně chutné.

1) Domácí hranolky

Zdravé jídlo nedělají zdravým pouze samotné potraviny, ale i jejich technologická úprava. Pokud jíte nezdravě, pravděpodobně si objednáte v Mekáči smažené hranolky v přepáleném oleji. Určitě chutnají dobře, ale… Co kdybyste místo toho vsadili na domácí pečené hranolky v troubě, které zakápnete malým množstvím olivového oleje?

hranolky

2) Plněné papriky

Plněné papriky jsou česká hospodská klasika. Skvělé jídlo, které ale víme maličko vylepšit. Zkuste papriky naplnit bulgurem, nadrobno nakrájenou zeleninou a balkánským sýrem. Mňamka!

3) Losos

Ryby jsou dalším skvělým důkazem, že zdravé jídlo je prostě chutné. Co takhle pečený marinovaný losos v kopru pokapaný citrónem? Kombinace, která neomrzí a nikdy neurazí.

4) Dýňová sezóna

Vyzkoušejte dýňovo-mrkvový krém. Polévku zjemněte místo smetany kokosovým mlékem. Pro výraznější chuť můžete přidat štipku chilli. Dalším oblíbencem jsou „americké brambory“ z dýně. Dýni Hokaido stačí nakrájet na měsíčky, posolit, opepřit, posypat tymiánem a zakápnout olivovým olejem. Bylinkami nešetřit!

dynova polevka

5) Zelenina

Co by byla zdravá kuchyně bez zeleniny. Existuje nekonečně variant jak udělat jídlo pomocí zeleniny vizuálně atraktivní a o chuti ani nemluvě. Vyzkoušejte například salát s polníčkem, rukolou, kozím syrem a vlašskými ořechy. Budete se oblizovat za ušima.

6) Ovoce

Pokud nejíte ovoce, ubíráte se o jeden z nejlepších gurmánských požitků. A to už ani nemluvíme o tom, o kolik přicházíte vitamínů. A pokud si myslíte že do ovoce spadá jenom pomeranč, banán nebo jablko, jste na omylu. Vyzkoušejte třeba kaki. Dobře vyzrálé kaki, plod ovocného stromu tomelu japonského, má velmi nasládlou chuť. Hodí se do ovocného salátu zvlášť s citrusovými plody, jejichž kyselou chuť zmírní. Na podzim se po letní odmlce zase vrátí do našich obchodů.

ovoce

7) Světové kuchyně

Česká kuchyně je sice výborná, ale poměrně těžká na trávení. Kromě toho se určitě neradí do nejzdravějších kuchyň světa. Naštěstí jsme jako národ dost otevřeni novým kuchyním a jejich průnik do našich jídel je znát. Vyzkoušejte například mexickou, thajskou nebo indickou kuchyni. Tyto kuchyně jsou většinou hodně bohaté na bílkoviny a zeleninu. Jídlo si navařte samy doma nebo si zajděte do kvalitnejší restaurace. Fast foodové stánky většinou nejsou ty pravé ořechové a už vůbec ne zdravé.

sushi

Tak co ? Potřebujete ještě nějaké důkazy, že zdravá kuchyně je skutečně chutná?

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

reklama
reklama