BezHladovění.cz

5 receptů z dýně, které ještě neznáte

Recepty na dýňovou polévku, pyré nebo koláč na nás na podzim číhají na každém rohu. Zkuste tentokrát zpracovat dýni trochu jinak. Budete překvapeni, kolik chuťových variací z ní vykouzlíte!

1.  Dýňové placičky se šalvějí

Milujete bramboráčky? Zkuste to na podzim zdravěji! Kombinace bulguru, rýžové mouky, chia semínek, tahini pasty a dýňového pyré prostě nemůže dopadnout špatně. Ideální lehká večeře, nebo příloha k obědu!

Zobrazit recept na dýňové placičky

2.  Vegetariánský guláš s fazolkami adzuki

Zasytí i prohřeje. Navíc obsahuje samé zdravé dobroty! Fazole adzuki jsou pro tělo lépe stravitelné než ostatní luštěniny. Díky vysokému obsahu fosforu pomáhají bojovat proti podzimní únavě. Obsahují také spoustu vápníku a hodnotných rostlinných bílkovin.

dynovy gulas s fazolemi adzuki

Zobrazit recept na dýňový guláš

3.  Salát s pečenou dýní, quinou a špenátem

Bezlepková obilovina quinoa obsahuje všech 8 esenciálních aminokyselin a spoustu vitamínů řady B i vitamín C. Ideální lék proti podzimním neduhům! Když k vařené quinoi přidáte čerstvý baby špenát a pečenou dýni, získáte luxusní podzimní salátek, kterým byste uctili i krále.

TIP: Pro lepší trávení zakápněte salátek troškou dýňového oleje.

Salát s quinoou, špenátem a polníčkem

Zobrazit recept na podzimní salát

4.  Glazovaný losos s pečenou dýní a batáty

Superrychlý recept, který zvládnou i začátečníci. Hořčično-balzamiková marináda dodá lososu výborné aroma a zabrání vysušení masa. Pak už stačí jen dát jej péct spolu s dýní a batáty. Tak snadné to je!

pečený losos na batátech s dýní

Zobrazit recept na pečeného lososa se zeleninou

5.  Zdravý dýňový koláč

Když dýňový koláč, tak bez cukru a mouky. Proč zbytečně zatěžovat tělo? Vystačíte si s vajíčky, medem, banány, mlékem a kořením.

zdravý dýňový koláč

Zobrazit recept na zdravý dýňový koláč

A jaký je váš nejoblíbenější recept z dýně? Napište nám třeba na Facebooku.

PŘEČTĚTE SI
Recenze: Jídelníčky na hubnutí – krok za krokem a bez hladovění
Jak se vám článek líbí?

Mgr. et Mgr. Zuzana Veselá

Mgr. et Mgr. Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.