Zpovídáme Michaelu (Slunečný život)

Holistickou nutriční terapeutku, lektorku jógy a blogerku Michaelu Weissovou můžete znát ze sociálních sítí, kde prezentuje sebe a svou práci s cílem pomáhat druhým. O náplních jejího života a dosavadní životní cestě si popovídáme v dnešním rozhovoru.

1. Mohla bys ve dvou větách shrnout, kým jsi a co je tvým poselstvím?

Jsem milující žena a matka, fascinována životem a svou vlastní proměnou.

Za své poselství považuji: Neustále se učme milovat.

2. Jsi ale také jogínkou. Vyhledala jsi z nějakého důvodu jógu ty nebo si našla ona tebe?

Ona mě. Na poprvé se jí to nepovedlo a na podruhé už jsem se zamilovala a od té doby s ní jsem v pravidelném kontaktu.

3. Čím tě oslovila a proč ses jí rozhodla naplno věnovat?

Jógu jsem začala cvičit v roce 2003 a zaujala mě svou multifunkčností. Kombinuje totiž hned několik, pro dnešní dobu velmi důležitých sfér, jako je zastavení, vnímání sebe a světa zevnitř, zpružnění celého těla po hodinách sezení, odstraňování bolestí i nectností, posílení svalů, vůle a trpělivosti, posouvání hranic, rozpouštění stresu, nacházení odpovědí, celkové uvolnění …

Je toho opravdu hodně a to mě neustále inspiruje. Jóga není jedna, co člověk, to jóga.

4. Zdaleka není jedinou náplní tvého života. Kromě tebou již zmíněných životních rolí jsi i holistickou koučkou. Co si pod koučinkem tohoto typu představit?

V průběhu dvaceti let jsem se věnovala studiu a poznávání kontextu stravy, přírodního léčení, bylin, kineziologie, jógy, meditací a životních událostí na lidské tělo a psychiku.

Z tohoto přirozeného zájmu v roce 2013 vznikl web www.slunecnyzivot.cz, kam jsem začala psát články o všem, čím se zabývám a o čem vím, že funguje. Spolu s ním začali přicházet lidé a žádat mě o rady, doporučení a konzultace.

Synergií všeho se sám od sebe utvořil můj způsob práce, který je natolik komplexní a založený na přírodním uzdravování všech rovin člověka, že jsem ho nazvala holistickým.

Pomáhám lidem zorientovat se nejen ve svém jídle a těle, ale ve všech oblastech života, kam nás naše setkání zavedou.

5. Proč právě celostní přístup ke stravování a k životu jako takovému?

Protože nelze oddělovat jedno od druhého. Lidé za mnou často chodí se svými zdravotními problémy a cítí, že mají cosi společného se způsobem jejich stravování.

Do značné míry mají pravdu, ale když se bavíme hlouběji, začnou vycházet na povrch mnohé jejich strachy, problémy se sebehodnotou, rozhozený životní rytmus, ohromný stres, mylná přesvědčení a očekávání, tlak doby, a hlavně totální odpojení se od sebe sama a svého vnitřního hlasu.

V drtivé většině případů jsme jako jednotlivci, ale také jako společnost ztratili propojení – se sebou dovnitř i mezi sebou navzájem.

Setkávám se velmi často s tím, že všichni všechno nějak víme, ale neumíme si to poskládat, přestali jsme cítit, co je pro nás dobré, necháváme se zahlcovat informacemi všeho druhu, věříme iluzím a tím nemocníme. Je to daň doby.

Navracím lidem zpátky důvěru v sebe a ukotvuji je v jejich těle, neboť tam leží pravda. Vše ostatní už jsou jen „drobné“ praktické korekce.

Michaela Weissová

6. Jak spolu jóga a holistická výživa souvisí?

Ten, kdo začne cvičit jógu, začíná více vnímat sebe i okolí. S tím souvisí zvyšující se citlivost na kvalitu jídla i kvalitu všeho ostatního. Najednou nechcete být v kontaktu s lidmi, kteří neustále všechno negují, nechcete jíst junk food z mnoha důvodů, nechcete se už vědomě poškozovat, ani nic a nikoho druhého.

Jogíni přirozeně hledají soulad. Cvičit jógu je občas nepříjemná exkurze do sebe, kterou když zvládnete, vaše sebehodnota naroste, a tudíž pro sebe chcete lepší věci, lidi, zážitky, situace i jídlo. Jde to prostě ruku v ruce.

7. Přimělo tě vědomí tohoto propojení k vytvoření svého, zcela ojedinělého způsobu léčby, jež aplikuješ u svých klientů?

Rozhodně ano.

8. Z jakých důvodů se na tebe nejčastěji obrací a jak vaše spolupráce probíhá?

Nejčastěji to jsou zdravotní problémy, takže vlastně se vším.

Od začátku své práce propaguji léčbu stravou a také jsem založila facebookovou skupinu Léčba stravou, neboť nejen že věřím, že to je cesta, ale troufám si tvrdit, že to po mnoha zkušenostech vím.

Už Hippokrates řekl: „Nechť je tvé jídlo tvým lékem a tvůj lék nechť je tvým jídlem.“

Spolupráce probíhá na platformě osobních konzultací, kdy mám spoustu otázek a na základě odpovědí hledám příčiny problému. Říkám příčiny, protože to nikdy není jen jedna příčina, a proto jsou osobní konzultace tak důležité.

Následně si domluvíme ten nejvhodnější postup proměny daných oblastí a jsme spolu i nadále v elektronickém/telefonickém spojení, až do další konzultace.

9. Na jaké nemoci celostní medicína stačí a kdy je třeba zásah lékařů?

K lékařům chovám velkou úctu a netroufnu si vůbec spekulovat o jejich případné nepotřebnosti. Podle mě je zásah lékařů třeba vždy, pokud se jedná o traumatologický, chirurgický, neonatologický nebo akutní problém a ve všech případech, kdy celostní léčba selhává, ať už z jakéhokoliv důvodu.

Nejčastějšími důvody takového selhání je například akutní ataka nemoci, pozdní zahájení léčby nebo nedisciplinovanost klienta.

Sama velmi podporuji osvětu a prevenci, které jsou základem k tomu se do čekáren ordinací dostat pouze ve výjimečných případech.

10. Účinným lékem může být i meditace, které se dlouhodobě věnuješ. V čem vnímáš její největší přínos?

V nacházení odpovědí na všechny otázky. Meditace je o již zmíněném propojení se do sebe, kdy se po určité době praxe z bodu jednoty díváme nejen na sebe, ale na celý svět z jiného úhlu pohledu.

Je to úhel pohledu klidu, nadhledu, vyrovnání, pochopení a plynutí. Zní to asi neuchopitelně, ale zkuste si teď zavřít na pár minut oči a jen pozorovat svůj dech nebo své myšlenky. To je více než tisíc slov, kterými bych vám mohla odpovědět.

Udělejte si vlastní, nepřenosnou zkušenost a sami posuďte, co vám to dává, nesebere vám to nic, jen těch pár minut promění na hodnotný zážitek, který nikde nekoupíte.

Weissová Michaela

11. Obohacující je i e-book, jehož jsi autorkou. Prozradíš našim čtenářům název knížky a důvody, které tě k jejímu sepsání přivedly?

To je pro mě velké téma, na které bych dokázala hovořit hodiny. E-book má název „Jak vyléčit kvasinkovou infekci přírodně a navždy“ a je to krok za krokem funkční holistický systém léčby přemnožených kvasinek.

Sama jsem tímto nepříjemným problémem mnoho let trpěla a vůbec netušila, co všechno přemnožené kvasinky Candida způsobují za obtíže. Opakované záněty močového měchýře, výtoky, obrovská únava, potravinové alergie, stěhovavé bolesti po těle, častá nachlazení, bolesti břicha a kloubů, závislost na sladkém nebo výkyvy nálad jsou jen některými z nich.

Zkoumala jsem tuto problematiku a sbírala k ní informace ze všech oblastí západní, východní i celostní medicíny 20 let. Zkoušela jsem všechno možné, vyhazovala nefunkční, a to funkční jsem si postupně skládala do logických, po sobě jdoucích kroků, které mi začaly konečně fungovat.

Problém je, že lékaři vám dají na léčbu například gynekologických výtoků krémy a čípky, které pouze maskují příznaky, ale neřeší příčinu a nikdo se s vámi nebaví o jídle, bylinách, návycích, stresu a dalších oblastech, které jsou pro úspěšné vyléčení třeba změnit, takže se neustále točíte v začarovaném kruhu i několik desítek let a problémy se vracejí se stále větší razancí.

Nejnovější výzkumy zjistily, že v každém rakovinovém nádoru byla objevena Candida Albicans (kvasinka kandida), to už stojí za pozornost. Proto jsem se rozhodla šířit osvětu a pomoc a vše na 230 stranách sepsala.

Nabízím také e-book zdarma „Jak si vytestovat kvasinkovou infekci“, s několika podrobnými testy s otázkami, které když si zodpovíte, bude vám jasnější, zda za vašimi problémy stojí přemnožené kvasinky a nerovnováha mikrobiomu nebo ne. Hned v druhém kroku máte možnost nastoupit na jedinou funkční léčbu, která vám opravdu pomůže.

Na internetu najdete stovky informací jak na kvasinkové infekce, ale bez uceleného systému jsou pouze dočasným řešením.

Musím říci, že jsem toho prošla na českém i slovenském trhu na toto téma hodně, ale zatím jsem se nesetkala s tak podrobným popsáním této problematiky spolu s celostním postupem léčby, jako jsem napsala já.

Pokud vás zajímá více informací o celé léčbě, můžete se podívat na http://slunecnyzivot.cz/ebooky/.

12. S jejím obsahem se mohou lidé podrobněji seznámit ve tvém online magazínu, o němž ses v předchozím textu zmínila. Za jakým účelem web vznikl a s jakým záměrem byl spuštěn?

Nikdy jsem neměla ambice ani touhu psát a sdílet se tímto způsobem. Nešla jsem po tom, ale stejně jako jóga si mě web sám našel.

Jednou v noci, v roce 2013, kolem mých 36 narozenin, jsem se najednou ve 3 hodiny ráno probudila, vzala si tužku a papír a začala automaticky psát: web, Název Slunečný život, sekce Jídlo, Zdraví, Pohyb, …, přednášky, práce s lidmi v oblasti zdraví … No prostě bylo to neuvěřitelné.

Nikdy předtím jsem nepsala články, ani neměla web, byl to „jen“ můj koníček, kterému jsem se věnovala naplno a mám k němu akreditované vzdělání, ale tohle?

No a protože jsem žena činu a nechávám se vést svou intuicí, tak jsem to udělala. Hned druhý den jsem si koupila doménu, začala se učit pracovat s redakčním systémem a začala psát o všem, co mnou prochází a dělám to dodnes.

Záměr je od začátku stejný – pomoc lidem. Je pro mě naprosto nezbytné dělat smysluplnou činnost, a tak se ve webu snoubí má náplň, krásná a užitečná práce a opravdová pomoc.

Je to pecka, za kterou jsem moc vděčná, i když je to někdy velmi náročné.

13. Do jakých dalších aktivit momentálně vkládáš svou energii?

Momentálně se ještě věnuji práci na protikvasinkové kuchařce, která bude velkou podporou v celém léčebném procesu uzdravení se z přemnožených kvasinek.

Je v ní přes 120 receptů přehledně rozdělených na snídaně, obědy, večeře, svačiny a dokonce dezerty! To možná někoho překvapí, neboť v léčebné dietě je zakázáno sladké, ale mám několik svých tajných receptů, které nikde nenajdete a které se mohou. Vlastně nikde na webu nenajdete jedinou informaci z jediného mého e-booku, na tom si zakládám.

A ještě ladím e-book „Jak vyléčit kvasinkovou infekci přírodně a navždy“ do tištěné podoby, ale je s tím více práce, než jsem čekala, tak se mi to trochu zbrzdilo.

V neposlední řadě jsem sestavila unikátní bylinné formule na podporu léčby přemnožených kvasinek a v tom je ohromný kus práce a ještě bude. Teprve se seznamuji s celým nejen výrobním procesem, ale schvalováním a dalšími dílčími kroky, takže to je taky jedna velká iluze, která mi spadla, že to půjde raz dva. V roce 2019 by to mělo být hotové, ale člověk nikdy neví, znáš to.

A moc díky za skvělé otázky!

Míšo, i my moc děkujeme za rozhovor a přejeme úspěšné zhotovení všech rozpracovaných projektů!

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Andrea Hrečková

Andrea Hrečková

Nejsem kuchařka ani fotografka. Přesto vařím, peču a fotím s láskou a nadšením pro věc. Také věřím ve zdravotní benefity rostlinné stravy v její nejpřirozenější podobě. Mé recepty jsou čistě veganské, někdy raw i bezlepkové, vždy ale plné vitamínů, minerálů, zdravých tuků, komplexních sacharidů a plnohodnotných bílkovin.