Zpovídáme fitness koučku Katku (Katy Blažčíková): Člověk může dosáhnout všeho, čemu věří a na čem je ochotný pracovat

Katy Blažčíková propaguje fitness životní styl a rostlinné stravování. Koučuje sebe i své klientky, kterým s láskou a radostí pomáhá k lepšímu životu. Jak osobního vítězství dosáhnout, nám prozradila v rozhovoru.

Obsah článku:

1. Fitness koučka, bikini závodnice, zakladatelka týmu Strong beauty, majitelka Veganza Store, veganka, youtuberka. Jaký je Katka člověk?

Je těžké hodnotit sama sebe 🙂 Řekla bych, že jsem nadšenec s touhou stále se zlepšovat ve všem, do čeho se pustím a způsobit tím něco pozitivního a velkého navenek. Hlavně pomáhat lidem zlepšit jejich vlastní životy.

2. Fitness ti změnilo život. Přesto, zůstalo v něm něco, čeho se zatím nedotklo?

Určitě mého vztahu s manželem, který začal ještě předtím, než jsem s fitness naplno začala. Podpořil mě a stále to dělá na každém mém kroku.

3. Stopu nejspíš zanechalo ve způsobu nahlížení na sebe samu. Co ses díky tréninkům a změně skladby jídelníčku o sobě dozvěděla?

Fitness mi dalo příležitost poznat moji sílu, jak umím být vytrvalá a odhodlaná, když si stanovím cíle a pracuju na nich. Jak já říkám, fitness změní a posílí člověku tělo, ale ještě víc jeho mysl. A to mi dalo sebevědomí i do ostatních oblastí života.

Když jsem tuhle svou sílu poznala v posilovně, naučila jsem se ji používat i kdekoli jinde. A díky tomu se změnil můj život jako celek (samozřejmě k lepšímu).

4. Jako správná bojovnice na sobě neustále pracuješ, své pokroky si zaznamenáváš a vidiny vítězství se nevzdáváš. S jakými vlastnostmi na něj nemá cenu pomýšlet?

Nevěřím na dobré podmínky, předpoklady, genetiku, talent. Věřím na tvrdou práci a hlavně v to, že člověk může dosáhnout čehokoli, čemu uvěří, že je to možné.

Recept na vítězství je kombinace víry, dřiny, vytrvalosti a učení se ze selhání a vlastních chyb.

Pokud člověk nevěří, že může něco dokázat a jen to zkouší, je to předem prohraný boj.

Katy bojovnice

5. Často myslíš na druhé, a tak za sebe i se svým týmem dodáváš klientkám odvahu, sílu a odhodlání skoncovat s nadváhou a pocitem méněcennosti. Vycházíš i ze svých zkušeností?

Rozhodně. Dokonce bych řekla, že na nich je moje/naše know-how založené.

Jak jsem zmínila u předchozí odpovědi, chyby a selhávání jsou to nejcennější, co člověk na cestě ke zlepšování získá. Chyby a selhání nám ukážou, co není správné a nefunguje, přimějí nás hledat nové možnosti a nakonec najít, co funguje.

Zkušenosti mi umožňují porozumět ženám a jejich problémům, protože jsem byla v jejich kůži. Díky tomu jim můžu pomoct.

6. Jako motivace fungují také videa na tvém Youtube kanálu. Sleduješ je i ty sama? Vracíš se k nim po čase?

Popravdě moc často ne. Je to sice zajímavá sebereflexe, ale raději se koukám před sebe než za sebe.

7. Podzimní závodní sezónu máš za sebou, návrat na prkna teď na jaře neplánuješ. Na jaké mimozávodní cíle v (pro tebe) mimosoutěžní sezóně svou pozornost upíráš?

Přesně tak. Mimosoutěžní období je nesmírně důležité a mnoho závodnic ho podceňuje. Je to doba, kdy se buduje forma.

Vyrýsovat na nízké procento tuku je ta snadnější a rychlejší část přípravy, ale nabrat svaly ta těžší. Obzvlášť pro nás ženy a při naturálním postupu. Chce to trpělivost a čas, a člověk to musí mít opravdu rád, aby si užíval i tuhle část a měl trpělivost strávit v téhle fázi dostatečně dlouhou dobu.

Mým cílem je tedy nyní nabrat svalovou hmotu, aby příště, až budu stát na závodním pódiu, byl vidět skutečný pokrok a zúročení mého úsilí a vášně.

Další cíl je užívat si život a příležitosti, o které jsem ve finální fázi soutěžní přípravy ochuzená (čas s manželem, přáteli, návštěva restaurací a taky rozvoj podnikání), protože soutěže a příprava na ně vyžadují hodně času, pozornosti, energie, přísné disciplíny, a to ostatní musí jít na čas stranou. Takže to chci pak sobě i ostatním co nejvíce vynahradit.

8. Mysl je neposedná a s každým si občas pohrává. Jak ty tu svou zkrotíš a naviguješ směrem, kterým zrovna potřebuješ?

Kromě fitness se aktivně věnuju i osobnímu rozvoji formou kurzů, které jsou na práci s myslí zaměřené.

Katy a osobní rozvoj

9. Díky podnikání a veřejnému působení máš zodpovědnost za obsah, který tvoříš. Jak moc je tenhle fakt svazující?

Pro mě osobně vůbec. Je to něco, co dělám ráda a s nadšením. Díky krásné zpětné vazbě, kterou od sledujících na sociálních sítích denně dostávám, vím, že to má smysl.

10. Spousta lidí je v životě svázána vlastnictvím a kariérním statusem. Jaké priority zastáváš ty? O čem je podle tebe šťastné a smysluplné bytí?

Je to vyváženost ve všech oblastech života. Člověk by měl myslet na sebe, umět se odměňovat a zajistit si takové životní podmínky, které ho budou těšit. Zároveň se věnovat svojí rodině, ale i dalším lidem ze širšího okolí.

Jsme součástí velkého celku, a tak jak se daří ostatním, se bude dařit i nám.

Dávejte si hodnotné a velké cíle, pracujte na nich. Netrapte se tolik tím, když se vám nedaří, protože překážky jsou součástí procesu a jejich překonávání vám dodá sílu a sebevědomí.

Je ve vás víc, než tušíte. Dejte si příležitost to poznat.

Děkujeme Katy za rozhovor a přejeme dosažení vysněné formy, více vzestupů a méně pádů na cestě ke splnění všech stanovených cílů!

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Andrea Hrečková

Andrea Hrečková

Nejsem kuchařka ani fotografka. Přesto vařím, peču a fotím s láskou a nadšením pro věc. Také věřím ve zdravotní benefity rostlinné stravy v její nejpřirozenější podobě. Mé recepty jsou čistě veganské, někdy raw i bezlepkové, vždy ale plné vitamínů, minerálů, zdravých tuků, komplexních sacharidů a plnohodnotných bílkovin.