7 otázek pro Evu Čechovskou, instruktorku jumpingu v Praze

Eva Čechovská, které nikdo neřekne jinak než Evka, vede až návykově zábavné lekce jumpingu každou středu ve FormFactory na Vinohradské třídě v Praze. Co ji zlákalo zrovna k téhle disciplíně a proč byste ji měli vyzkoušet také?

V čem je podle vás jumping výjimečný? Čím vás osobně dostal?

Jumping kombinuje prvky, které mě baví: hudbu, různorodý pohyb, zábavu a skvělou partu lidí. Pro mě osobně navíc představuje možnost se nekonečně vyřádit a to jak fyzicky, tak i kreativně, když si na lekce vytvářím svoje vlastní choreografie. Díky jumpingu vždycky zapomenu na jakékoliv starosti nebo únavu, protože se doslova nabíjím nadšením, které vidím ve tvářích svých klientů.

Mrkněte na video z lekce na mém Instagramu Evka_c.

Jaké přínosy byste v souvislosti s jumpingem zdůraznila jako hlavní? 

Nedá se zapřít, že jumping je šílené cardio. 😉 Kromě zvýšené fyzické kondice, se během něj zlepšuje také tělesná koordinace, prostorová orientace nebo síla a výdrž nohou. 

Klient si navíc jako bonus domů odnese hromadu endorfinů, protože se díky hudbě a pohybu dostane velmi rychle do stavu, kdy nevnímá čas ani prostor, tedy do stavu flow.

přínosy jumpingu
Při jumpingu se i skvěle pobavíte.

Co říkáte na spojení jumping a hubnutí?

Jsem zastáncem názoru, že pokud chce člověk zhubnout, měl by dělat především pohyb, který ho baví a naplňuje, a přitom pozitivně ovlivňuje jeho zdraví. 

Právě jumping je pak za mě naprosto ideální variantou, protože se u něj zpotíte, spálíte přebytečné kalorie a navíc díky měkkým trampolínám šetříte své klouby i celý pohybový aparát. 

Hubne se především v kuchyni, ale na mých lekcích spálíte až 600 kcal za hodinu, což je pro představu větší oběd pro zdatného dřevorubce. 

Jak by podle vás měla vypadat správná hodina Jumpingu?

Ve své kariéře jsem měla možnost, a jsem za to velmi vděčná, navštívit mnoho jumping lekcí u nás v ČR, tak i ve světě. Každá lekce byla jiná, originální, což je vlastně to, co jumping spojuje. 

Každá instruktorka nebo instruktor do lekce totiž dává kousek sebe.

Co dáváte do svých lekcí vy?

Lekce přizpůsobuji klientům, kteří na ně chodí. Každého se totiž snažím co nejrychleji poznat a podle výkonnosti nebo četnosti dalšího cvičení lekci upravit. Asi i z toho důvodu je na nich vždy super atmosféra, protože si každý přijde na své. Ve FormFactory máme navíc bohatou nabídku dalších, zejména posilovacích, lekcí, takže se držím především toho, že kdo přijde na jumping, chce hlavně skákat a ne posilovat.

lekce jumpingu
Komunita kolem trampolínek má neuvěřitelnou sílu. Zkuste to taky.

Jak probíhají vaše lekce?

Na začátek vždy zařazuji lehčí track na rozehřátí, aby se nikdo nezranil a případní nováčci se mezi zkušenými jumpery rozkoukali a pochopili nastavení trampolíny, základní rytmus, kroky apod.  Pak už přichází hlavní část lekce s vyšší intenzitou, kde si v prostředku „odpočineme“ u písničky se dřepy a následně směřujeme k závěru lekce, jehož součástí je i zklidnění a strečink.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Jumping: Zábavné skákání na mini trampolínách pro štíhlejší postavu + video ukázky

Jumping je hodně oblíbený u žen. Chodí k vám také muži?

Čas od času na lekci muži přijdou, ale je to spíš výjimka. Myslím si ale, že je to škoda, protože jumping je lekce pro obě pohlaví a každý muž by si to měl určitě minimálně zkusit. Vím, že spousta pánů bude ve fitness centru využívat spíš vybavení na posilování, ale sama za sebe bych viděla jumping jako ideální kardio doplněk právě k silovému tréninku. 

Evko, děkujeme za příjemné povídání a všem čtenářům radíme: Přijďte na lekci osobně. Takový příval energie jste dlouho nezažili.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Monika Šaríková

Monika Šaríková

Když jsem před léty studovala historii a literaturu, nenapadlo by mě, že se nakonec budu živit psaním. Jednoznačně nejradši se věnuji psaní o zdravém životním stylu. Miluji dobré jídlo, ráda vařím, ujetá jsem zejména na českou a asijskou kuchyni, zbožňuji přírodu a pohyb. Mezi mé velké sportovní lásky patří zejména běh, kolo, turistika a jóga :). Nově jsem kromě textařky také funkční trenérkou.