10 otázek pro foodblogerku Michaelu (Fitness Recepty)

Slabost pro sladké přivedla Michaelu do kuchyně a posléze i za foťák. Dnes provozuje úspěšný blog a má za sebou vydání své první kuchařky. Nechte se i vy inspirovat fitness zdravými recepty, které, jak sama Míša přiznává, zvládne opravdu každý.

1. Jak by ses popsala třemi větami?

Jsem spokojená veselá holka, která miluje sladké a zdravý životní styl. Věčně mi chybí kokosový olej a nebaví mě uklízet kuchyň. 🙂 Radost mi dělá práce na různých projektech týkajících se zdravé stravy.

2. Je vaření a pečení tvojí celoživotní vášní?

K vaření a pečení jsem se dostala před pěti lety, kdy jsem začala řešit svoji postavu. Začala jsem cvičit a zajímat se o zdravou stravu. Jsem velká milovnice sladkého, takže jsem se k tomu dostala přes zdravé dezerty. 🙂

3. Co pro tebe bylo hlavním impulzem k založení blogu?

Ono to vzniklo všechno úplnou náhodou. Jednoho dne jsem přišla domů z posilovny a měla jsem chuť na něco sladkého. Nechtěla jsem si ten den pokazit, tak jsem zkusila upéct něco zdravějšího.

A jak už je v dnešní době běžné, i já jsem si to vyfotila na Instagram. Spousta kamarádů mě prosilo o zveřejnění receptu. A tady vznikla ta myšlenka. Založila jsem si nejprve stránku na Facebooku, později i profil na Instagramu a nakonec i webovou stránku.

Z velkého nadšení se ke mně přidala i mladší sestra, začaly jsme tedy spolu vařit, péct a ochutnávat. Snažily jsme se recepty pravidelně zveřejňovat a odměnou nám je téměř 100 tisíc fanoušků na Facebooku.

4. Na jeho obsahu se podílí i tvá sestra a přítel. Jak vaše spolupráce probíhá?

Sestra mi hodně pomáhala a tvořila se mnou. Plánovaly jsme společně i kuchařku, ale nakonec odjela na rok do zahraničí, takže jsem se do toho vrhla sama. Tedy ne úplně sama. S tvorbou kuchařky mi hodně pomáhal přítel, který nejenom ochutnával, ale i fotil a řešil technické záležitosti.

Rozhodla jsem se vydat si kuchařku sama, bez vydavatelství. O to víc těžší to bylo a pomoc přítele jsem opravdu ocenila.

Začátky byly opravdu těžké. Představa byla, ale potom ta realita je úplně jiná. Bylo to pro nás všechno úplně nové a spoustu informací jsme si museli zjišťovat a dohledávat.

S vydáním knihy je spojeno spoustu povinností, o kterých jsme ze začátku ani nevěděli. Ať už je to nabídková povinnost knihovnám, zasílání povinných výtisků do krajských knihoven a mnohé další.

kuřecí paličky s batátovým pyré

5. K jakým úskalím přípravy pokrmů u vás nejčastěji dochází?

V receptech hodně experimentuji, vymýšlím je i kombinuji. Proto se občas stane, že se nějaký recept nepovede, neztuhne, nechutná dobře a podobně. Stávalo se to více v začátcích, teď už méně.

6. Jak vypadá váš obvyklý nákup potravin, kam pro ně chodíte a co při jejich pořízení zohledňujete?

Navštěvuji zdravé výživy, kde nakupuji velmi ráda. Chodím ale i do supermarketů. I tam se dají vybrat vhodné potraviny. Důležité je číst etikety, abychom věděli, co si domů opravdu odnášíme.

Přes léto používám spoustu potravin domácích, které si sami vypěstujeme. Ty jsou stejně nejlepší. 🙂

7. Co bys doporučila čtenářkám při servírování jídla a stolování jako takovém?

Servírování je důležité nejen u nás dospělých, ale i u dětí. Pokud jídlo vypadá na talířku hezky, máme na něj větší chuť a více nám chutná. U dětí to platí trojnásob. Doporučuji i zeleninu, která nám každé jídlo dostane na vyšší úroveň a obsahuje spoustu vitaminů.

Při stolování všem radím především to, aby si na jídlo udělali čas, odložili veškerou elektroniku a jídlo si v klidu, v ničím nerušeném prostředí vychutnali.

8. Věnuješ se této tématice i ve své nové kuchařce?

Ano, už jen vydání samotné kuchařky mě vedlo k tomu, abych vytvořila knihu, pomocí které můžou lidé vařit a nemusí při tom používat telefon. Často mi od fanoušků chodily dotazy, jestli plánuji tištěnou verzi, že je nebaví vařit s telefonem, tabletem nebo počítačem.

Při přípravě kuchařky bylo mou snahou vytvořit knihu, která bude jednoduchá, minimalistická a bude mít chutné zdravé recepty z potravin, které seženeme ve zdravých výživách nebo supermarketech. Myslím, že si v ní každý najde to své.

Recepty jsou rozděleny do pěti kategorií, od snídaní, polévek, obědů, dezertů až po smoothie. Většina receptů je opravdu jednoduchá, zvládne je každý. 🙂

ovocné kostky

9. Pomáhal ti někdo s jejím designem, nebo je výsledkem tvé vlastní fantazie a kreativity?

Představu jsem měla v hlavě už dlouho. Bylo potřeba sehnat pouze grafika, který dá knihu dohromady po grafické stránce. Recepty i fotografie jsem tvořila já s přítelem. S výsledkem jsem velmi spokojená, kniha je přesně podle mých představ.

Nejvíce práce jsme si užili v den, kdy jsme fotili titulní stranu kuchařky. Bylo potřeba během dopoledne udělat 7 receptů, aby se odpoledne mohlo fotit. Ideálně kolem 3 hodiny, kdy bylo nejlepší světlo.

Fotili jsme v létě, ten den bylo velké teplo, takže jsme se při tvorbě titulky opravdu zapotili. Čokoláda se roztápěla, zelenina ztrácela svůj čerstvý vzhled a smoothie nám zázračně mizelo. Ale nakonec jsme to zvládli a myslím, že úspěšně.

Nyní by měla být kuchařka nově v knihkupectví, pokud byste do knihy chtěli nahlédnout, poptejte se ve vašem knihkupectví.

10. Jaké další plány se ti honí hlavou? Neuvažuješ například i o natáčení video receptů?

V těchto dnech začínám na webu tvořit jídelníčky na míru, protože si myslím, že spousta lidí přesně neví, co a jak má jíst, aby se dostali na svou ideální váhu.

Úspěšně jsem dokončila rekvalifikační kurz poradce pro výživu a chtěla bych lidem v této oblasti pomáhat.

Často také přemýšlím nad druhým dílem kuchařky, na kterém bych chtěla v létě začít pracovat.

Co se týká video receptů, uvažovala jsem o nich, ale momentálně na to nemám vhodnou techniku. Uvidíme, co nám čas přinese, třeba někdy v budoucnu. 🙂

Děkujeme za rozhovor a přejeme, ať se všechny tvé sny a přání stanou jednoho dne skutečností!

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Andrea Hrečková

Andrea Hrečková

Nejsem kuchařka ani fotografka. Přesto vařím, peču a fotím s láskou a nadšením pro věc. Také věřím ve zdravotní benefity rostlinné stravy v její nejpřirozenější podobě. Mé recepty jsou čistě veganské, někdy raw i bezlepkové, vždy ale plné vitamínů, minerálů, zdravých tuků, komplexních sacharidů a plnohodnotných bílkovin.