Pomelo a hubnutí

Původ pomela

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte 2 kuchařky plné zdravých receptů zdarma

Pomelo je v České republice již poměrně známé ovoce. Setkat se s ním můžeme i pod starším názvem šedok, které se podle pověr odkazuje na anglického kapitána Shaddocka, jenž měl v 17. století jeho semena přivést na Barbados. Tento stálezelený strom dorůstá výšky až 15 metrů.

Řadí se mezi citrusové plody. Pomelo je z nich dokonce největší, a původně pochází z jihovýchodní Asie (Malajsie). Nyní se pěstování pomela rozšířilo i do Ameriky, Číny a v malém měřítku i do Španělska.

Ideální přírůstek do zdravého jídelníčku

Když se sloupne lehce nahořklá slupka, je jeho chuť šťavnatá a jen lehce nasládlá. Pokud se vám zdá grepfruit příliš kyselý, bude pro vás pomelo zajisté příjemnou alternativou. To proč se pomelo vyzdvihuje v různých dietách je jeho velmi nízká energetická hodnota.

Na 200g  představuje pouhých 350 kJ (83 kcal). Zasytí, a navíc se při celkovém součtu energie nezděsíme, kolik jsme toho snědli v jednom kusu ovoce.

Sladké sušenky kolísají svou energetickou hodnotou minimálně na 450 kJ a kromě jednoduchých cukrů nám taky nadělí spoustu tuků, které se ve sladkostech běžně vyskytují.

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
Restart jídelníček

Kuchařka s jídelníčkem na 21 dní, co nastartuje vaše hubnutí

Žádný stres z vymýšlení jídla na druhý den. Vaříte zdravě, jednoduše a přitom hubnete. Naservírovali jsme vám jednoduchý plán na 21 dní, se kterým nastartujete hubnutí, a nebude chtít přestat.

bez počítání kalorií - jídla hotová do 30 minut - neřešíte, co zítra jíst -  83 snadných receptů z dostupných surovin - nakupujete jen 1x týdně

Pomelo tuky neobsahuje!

Je bohatým zdrojem vody a draslíku, stejně jako železa, manganu a vitaminu A. Vzhledem k výzkumům moderní medicíny a farmakologie, pomelo obsahuje vydatné množství vitaminu C, snižuje krevní cukr a cholesterol, má vliv na redukci hmotnosti a slouží jako produkt do kosmetických přípravků.

Pravidelná konzumace pomela napomáhá v léčbě vysokého krevního tlaku, cukrovky, aterosklerózy (ucpávání cév cholesterolem). Slouží tedy jako prevence srdečně cévních onemocnění. Zmiňovanými příznaky trpí hlavně jedinci s obezitou. Pomelo je také dobré k urychlení hojení ran a podpoře zažívání.

Zásada zdravého jídelníčku

Aspoň jeden kus ovoce denně bychom měli do našeho jídelníčku zařadit. Když přidáme ještě nějakou tu zeleninu a celozrnné pečivo, budeme splňovat náš denní doporučovaný příjem vlákniny. Ten by se měl pohybovat okolo 25-30 gramů za den. Tzn. v přepočtu například 500 gramů ovoce a zeleniny za den.

Jelikož má pomelo malou energetickou, ale vysokou výživovou hodnotu, je vítanou potravinou v redukčním jídelníčku.

Poslouží jako doplněk do svačiny či jako sladká tečka po obědě. Často se používá do lehkých ovocných jídel (ovocné saláty) nebo se z nich vymačkává šťáva do džusů. Odpovědí je, ano, pomelo se hodí pro hubnutí, a jako vždy je třeba doplnit jídelníček o pohybovou aktivitu a celkově správnou životosprávu.

Uvidíte, že účinky se při správné disciplíně a trpělivosti dostaví!

reklama
Popis

Vyhlazená pokožka bez celulitidy nemusí být už jen sen!

5 důvodů, proč vyzkoušet lymfodrenáž pod dohledem odborníků

  • Jedinečná metoda, která zabírá i na problematické partie, na které cvičení a diety jen tak nestačí
  • Při absolvování kompletní kúry a dodržení doporučení zhubnete až o 2 konfekční velikosti
  • Již po první proceduře uvidíte viditelné výsledky na své pokožce
  • Bezpečná a bezbolestná metoda, za kterou stojí tým odborníků
  • Procedura působí velmi relaxačně a uklidňuje nervový systém
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Tereza Pechová

Tereza Pechová

Vždy jsem tíhla k dobrému jídlu a trávení času v přírodě při nejrůznějších sportovních aktivitách. Právě zájem o zdravý životní styl a zjištění, na kolik je naše zdraví ovlivněno tím co jíme, mě přivedlo k absolvování oboru Nutriční terapie.

Nenechte si ujít