Contours Fitness Club pro ženy: Stojí za vyzkoušení?

Dámské posilovny jsou u žen velmi oblíbené. Mohou si zde nerušeně zacvičit, aniž by se mezi nabušenými muži cítily nervózní. Efektivní trénink zaručí zkušené trenérky, které jsou vyškolené a svým profesionálním přístupem pomohou sestavit i tréninkový plán na míru. Zde se nejede na výkony.

V čem jsou fitness centra pro ženy lepší?

Contours Fitness Cluby jsou franchsiovým konceptem a největší sítí dámských fitness v ČR. Vynikají svými službami, které jsou ušité na míru potřebám žen. Cvičení probíhá pod vedením profesionální trenérky, která ženám poradí, jak správně cvičit k dosažení svých individuálních cílů.

Leckdy se nejedná pouze o touhu zhubnout, ale jednoduše získat kondici, podpořit své zdraví i dobrou náladu.  Ženy se zde cítí bezpečně a pohodlně. Jsou v příjemném prostředí clubového charakteru, kde každá žena může být sama sebou a cítit se pohodlně.

Největší výhody posiloven určených pouze pro ženy:

 • příjemné a přátelské ženské prostředí
 • programy cílené na ženské potřeby
 • vedené lekce na problémové ženské partie
 • další služby (nutriční poradenství, skupinové lekce, pravidelné konzultace s trenérkou, osobní online složka a další)

VÍTE, ŽE Contours fitness club pro ženy najdete v těchto městech? Praha (Florenc), Brno, České Budějovice, Opava, Ostrava a Zlín.

Jak fungují ženské posilovny Contours

V České republice je velmi populární síť posiloven pro ženy Contours. Pobočku najdete téměř v každém aspoň trochu větším městě: nejen v Praze, Brně, Karlových Varech nebo Ostravě. Contours nabízí profesionální posilovací stroje a cvičební pomůcky včetně služeb profesionálních trenérek. 

Vítané jsou pokročilé i začátečnice bez zkušeností. Nejčastějšími návštěvnicemi jsou ženy ve věku kolem 40 let, které se zde cítí bezpečně, uvolněně a přirozeně. Chodí sem i mladší ženy kolem 30 let, ale zároveň i seniorky.

Všechny ženy, ať už je jim 20, 30, 40 nebo 50 let i více, zde hledají profesionální přístup a pomoc, jak začít cvičit správně a bezpečně

Mohou přijít v rámci otevírací doby a cvičit, jak dlouho chtějí. Členství není závislé na žádné konkrétní pobočce. Zacvičit si tak můžete během dovolené či služební cesty v jiné pobočce. 

5 důvodů, proč vyzkoušet fitness pro ženy Contours:

 1. V Contours cvičí pouze ženy. Muži mají vstup zakázán.
 2. Nezáleží na věku, hmotnosti ani zkušenostech s posilováním a cvičením.
 3. Součástí služeb je vstupní tělesná analýza a tréninkový plán na míru.
 4. Tréninky probíhají pod dohledem trenérky.
 5. Týden cvičení v Contours zdarma. Jedná se o nezávaznou nabídku a je pouze na vás, zda budete ve cvičení pokračovat.

Jak probíhá úvodní hodina v rámci týdenního cvičení zdarma?

 • První návštěvu je nutné si rezervovat dopředu.
 • První hodina je úvodní, zkušební.
 • Trenérka s vámi vyplní vstupní dotazník.
 • Trenérka vám ukáže cvičení na každém stroji. 
 • Můžete si přijít zacvičit klidně každý den bez rezervace.
 • V rámci týdne se rozhodnete, zda se chcete stát členkou týmu Contours.

Týden ZDARMA slouží pouze jako ukázka, pro skutečné výsledky doporučujeme navštěvovat Contours minimálně 3× týdně po dobu 3 měsíců.

Contours není obyčejná posilovna se stroji

Na Contours je jedinečné to, že nejde o klasický typ posilovny. Nejde přitom pouze o to, že muži mají vstup zakázán.

Základem je maximálně efektivní speciální kruhový trénink Contours, který všem vysvětlí a ukáže na první návštěvě trenérka. Ty jsou zde k dispozici neustále připravené ženám poskytnout radu a pomoc při cvičení. Vždy si zakládají si na osobním přístupu a pro členky Contours mají další benefity a motivační výzvy.

Vstupní tělesná analýza

Pokud se rozhodnete Contours navštívit a vyzkoušet, absolvujete nejprve vstupní tělesnou analýzu. Speciální váha zjistí množství svalové a tukové tkáně i vody. Dozvíte se také, jaký je váš bazální metabolismus a další zajímavé informace. Vše se zapíše do vaší osobní karty. V případě členství získáte online přístup. Do osobní online karty se bude zaznamenávat váš pokrok.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Nejde nic nedělat a čekat zázrak, říká Tereza Kompánková, hlavní trenérka z Contours fitness clubu pro ženy

Konzultace s trenérkou

Na první návštěvě se vás ujme certifikovaná trenérka. Pod jejím dohledem vyplníte krátký dotazník o vaší aktuální kondici a zdravotním stavu. Na základě informací z dotazníku a tělesné analýzy a s ohledem na vaše osobní cíle vám trenérka vypracuje cvičební plán na míru. Součástí je i povídání o zdravé stravě.

Pokud byste měly zájem, je možné si objednat přímo konzultaci s nutriční specialistkou, která připraví plán přímo vám na míru.

Na vaší první lekci vám trenérka představí všechny stroje a naučí vás je správně používat. V tělocvičně je přítomná vždy jedna z trenérek, která sleduje cvičící a je připravena jim poradit a pomoci. Obrátit se na ni můžete i samy, samozřejmě.

Cílem začátečnic je naučit se správně cvičit a ovládat své tělo. Trénink procvičí a posílí všechny svalové skupiny a odstraní případné svalové dysbalance. Pravidelné cvičení vede samozřejmě i také k odstranění přebytečného tuku a vytvarování křivek. 

Trénink nezůstává dlouho stejný. Trenérka jej upraví dle pokroku klientky každý měsíc nebo dva.

cvičení po 40+
Síť posiloven pro ženy Contours si oblíbily zejména dámy 40 +, které chtějí mít na cvičení především klid.

Kruhový trénink Contours pro ženy

Contours v podstatě není posilovna, ale místo nejen se stroji, ale i cvičicími pomůckami pro ženy, kde se budete cítit dobře.

Posilovací stroje a další sportovní náčiní (činky, TRX, kettlebelly, žebřiny, stupínky, žíněnky a podobně) jsou zde pečlivě rozmístěny. Každé představuje jedno stanoviště v rámci propracovaného kruhového tréninku přizpůsobeného ženským potřebám.

Trénink je plánovaný tak, aby se střídaly posilující cviky s aerobními cviky, jež podporují spalování tuku a hubnutí. Na každém stanovišti klientky cvičí 45 vteřin. Poté se přesunou na další stanoviště, dokud neodcvičí stanovený počet cviků. Teprve po odcvičení jedné série následuj krátká pauza. 

4 důvody, proč je kruhový trénink efektivní:

 1. Úspora času. Díky kruhovému tréninku dosáhnete maximálních výsledků v relativně krátké době. Stačí 30 minut dlouhý trénink 3× v týdnu, abyste na sobě zpozorovala výsledky. Nikdo vám ale nebude bránit, abyste cvičily déle.
 2. Procvičíte celé tělo. Kruhový trénink je sestaven z cviků, které rovnoměrně procvičí všechny svalové skupiny. Může pomoci odstranit svalové dysbalance a problémy s pohybovým aparátem.
 3. Cvičení je zábava. Každých 45 vteřin změníte stanoviště a na každém stanovišti vás čeká jiný cvik. Každý trénink uteče jako voda.
 4. Kardio i silový trénink. Trénink střídá aerobní cviky, při nichž spalujete tuky, s cviky na zpevnění a formování postavy.

Kardio zóna

Samozřejmě nechybí kardio zóna vybavená několika běžeckými pásy, steppery, rotopedy a eliptickými trenažéry. Slouží k zahřátí před cvičením nebo k aerobnímu tréninku po lekci, pokud se vám nechce jít na procházku nebo běhat ven.

Skupinové lekce pro ženy

Kromě kruhového tréninku na míru je zde možné chodit na pravidelné skupinové lekce pro ženy. Většinou se jedná o lekce na problémové ženské partie.


Cvičení s činkami a stroji není třeba se bát. Trenérka vám ukáže jak na to.

Kolik stojí členství v Contours

Ceny si určuje každá pobočka zvlášť. Informace o aktuálním ceníku na stránkách každé pobočky, případně si můžete zavolat na kontaktní telefon nebo napsat na e-mail. Veškeré kontakty najdete na níže uvedených odkazech.

Seznam všech poboček fitness center Contours:

Detail pobočky Adresa
Contours Praha 1 (Florenc) Biskupský dvůr 6, 110 00 Praha 1
Contours Praha 1 (Národní) Národní 961/25, 110 00 Praha 1
Contours Praha 5 (Anděl) Na Zatlance 4, 150 00 Praha 5
Contours Praha 6 (Břevnov) Bělohorská 126/197, 169 00 Praha 6
Contours Brno Orlí 482/3, 602 00 Brno
Contours České Budějovice Nám. Přemysla Otakara II. 123/36, 370 01 České Budějovice
Contours Frýdek-Místek Pionýrů 839, 738 01 Frýdek-Místek
Contours Opava Náměstí Svaté Hedviky 2680/9, 746 01 Opava
Contours Ostrava Mongolská 1546/2, 708 00 Ostrava
Contours Třinec Oldřichovice 869, 739 61 Třinec
Contours Zlín Gahurova 5265, 760 01 Zlín

Závěrečné shrnutí: Fitness pro ženy Contours nabízí skvělé služby a kruhový trénink na míru

Proč vyzkoušet kruhový trénink pro ženy Contours:

 • Fitness Contours Cluby jsou určeny pouze ženám.
 • Součástí služeb je vstupní analýza a konzultace s trenérkou.
 • Kruhový trénink na míru a první lekce pod dohledem trenérky.
 • Týden cvičení zdarma. Během týdne se rozhodnete, zda chcete pokračovat dál.
 • Cena jedné návštěvy může stát i 40 Kč.
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Monika Šaríková

Monika Šaríková

Když jsem před léty studovala historii a literaturu, nenapadlo by mě, že se nakonec budu živit psaním. Jednoznačně nejradši se věnuji psaní o zdravém životním stylu. Miluji dobré jídlo, ráda vařím, ujetá jsem zejména na českou a asijskou kuchyni, zbožňuji přírodu a pohyb. Mezi mé velké sportovní lásky patří zejména běh, kolo, turistika a jóga :). Nově jsem kromě textařky také funkční trenérkou.