Běháte, nebo chodíte? Přispějte na dobrou věc s Centrem Anabell podporujícím lidi s poruchou příjmu potravy

Centrum Anabell pomáhá už víc než 18 let osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým. Celý květen navíc slaví Anabell Měsíc bez diet. Chcete také pomoci? Přidejte se k charitativnímu běhu 23. 5., nebo sportujte, kdykoli se vám chce a přispějte libovolnou částkou.

O projektu Běhám s Anabell

Běhám pro Anabell je charitativní projekt Centra Anabell. Stojí na principu „zdravého sportování“. Nápad vzešel od zakladatelky Evy Podroužek Fryšarové již v roce 2015. O pár měsíců později jej předložila ředitelce Centra Anabell Janě Sladké Ševčíkové a společně nastartovaly pilotní verzi projektu.

Proč Eva Podroužek Fryšarová projekt založila?

„Chtěla jsem svému běhání dát nějakou přidanou hodnotu – zdolané kilometry přetavovat ve finanční podporu pro Anabell. Později jsme se pro myšlenku snažili nadchnout i další aktivní lidi. Proč právě Anabell? S poruchami příjmu potravy mám osobní zkušenost, několik let jsem se potýkala s bulimií a vím, jak moc negativně může nemoc ovlivnit lidský život. Zároveň vím, jak důležité je o tabuizovaných poruchách příjmu potravy šířit osvětu. Aktuálně jsem na rodičovské dovolené, ale láska k běhání mě neopustila, nyní tedy běhám hlavně s kočárkem,“ sděluje zakladatelka projektu.

Máte čas 23. května? Přidejte se k charitativnímu běhu nebo procházce

Po celém Česku proběhne 23. května 2021 virtuální běh „S Anabell kolem Česka“. Nemusíte běžet, stačí jít, bruslit, jet na kole, koloběžce. Zkrátka, co se vám bude chtít.

Jak se připojit

  1. Zaregistrujte se na běh/procházku zde na Darujme.cz. Startovné činí 100 Kč, poslat můžete klidně více.
  2. Na e-mail vám do neděle 23. 5. přijde unikátní startovní číslo.
  3. Běhejte, jděte na procházku v den akce – 23. května. A užijte si to! 🙂
  4. Sdílejte své fotografie na Instagramu nebo Facebooku s #behamproanabell a #sanabellkolemceska.

Nemáte čas 23. května? Nevadí, běhejte nebo jakkoli sportujte kdykoli

Přidat se je snadné. Můžete běhat, jezdit na kole, bruslích nebo chodit na procházky. Přitom zapisujete své uběhnuté nebo ušlé kilometry, které na konci měsíce zapíšete do darovacího formuláře a vynásobíte je částkou, kterou chcete Centru Anabell darovat.

Vyhrajte hodnotné ceny nejen pro běžce

Každý měsíc pořadatelé vylosují jednoho hrdinu, který získá atraktivní běžeckou odměnu. Centrum Anabell navázalo několik krásných spoluprací se sportovními značkami, které poskytují dárky pro běžce/dárce.

Primárním cílem je finanční podpora pro telefonickou krizovou pomoc na Lince Anabell.

Motivujte ostatní

Označujte na sociálních sítích své fotky v běhu nebo při jiném sportu hashtagy #behamproanabell a #sanabellkolemceska.

O Centru Anabell

Centrum Anabell pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy a jejich blízkým už přes 18 let. Kontaktní centra má v Brně, Praze a Ostravě. Mimo odborné sociální poradenství poskytuje Anabell také telefonickou krizovou pomoc, internetové poradenství, rodinnou terapii, nutriční poradenství, peer-konzultace, svépomocné skupiny a služby následné péče. Vede vlastní charitativní projekty, jako je právě tento.

„Centrum Anabell mi vrátilo do života kamarádku trpící mentální anorexií. Jejich linku jsem znala z workshopu vedeného v naší škole.. Když se mi kamarádka s problémem svěřila, Anabell jsem ji doporučila. Vybrali pro ní psychologa i nutriční poradkyni. Teď už si se mnou klidně dá v cukrárně větrník,“ říká Lucie, která rovněž běhá s Anabell.

„Běh byl vždy můj velký koníček. Stále jsem si říkala, jak bych Anabell poděkovala, že mi zpět vrátili nejlepší kamarádku. Jednoho dne jsem se na jejich Instagramu dočetla o charitativním projektu Běhám pro Anabell. Konečně má můj trénink i přidanou hodnotu,“ dodává.

Děkujeme, že sportujete pro dobrou věc!

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Zuzana Veselá

Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.