10 přírodních afrodiziak v potravinách

Že láska prochází žaludkem, je známý fakt. Dobré jídlo spouští lavinu příjemných pocitů, které vedou k uvolnění a zvýšení sexuálního apetitu.

Vyzkoušejte naše tipy na přírodní afrodiziaka pro muže i ženy!

Peruánská maca

Boom superpotravin k nám zavál i řadu zajímavých surovin podporujících sexuální funkce. Tou nejsilnější je maca neboli peruánský ženšen. Kromě podpory sexuálního apetitu u žen i mužů pomáhá se zlepšením erekce, při léčbě neplodnosti i prevenci chorob prostaty.

Díky karamelově nasládlé chuti navíc báječně doplní všechny sladké dezerty nebo energizující nápoje.

Granátové jablko – doplňte testosteron

Už před několika lety vědci z Edinburghu prokázali, že pití granátové šťávy zvyšuje libido u žen i u mužů. Důvodem je obsažený testosteron. Ten navíc zlepšuje náladu a uvolňuje napětí. Stačí 1 sklenička šťávy z granátových jablek denně!

granátové jablko

Goji – okuste ovoce radosti

Drobné červené plody kustovnice čínské obsahují tolik prospěšných látek, že si vysloužily řadu přívlastků jako superpotravina 21. století, ovoce radosti či dlouhověkosti. Krom množství dalších pozitivních účinků působí také jako afrodiziakum pro muže i ženy a pomáhá v léčbě neplodnosti.

Největší sílu má údajně šťáva z čerstvých plodů goji, mlsat je ale můžete i sušené.

Zázvor – nabudí všechny buňky

Štiplavý zázvor prohřeje, rozproudí tělo a aktivuje smysly. Stačí rozetřít strouhaný zázvor s medem a přidat jej například do dezertu. K masu se výborně hodí nakládaný zázvor, který běžně seženete v obchodech u potřeb na sushi. K odpolední kávě či čaji doporučujeme podávat kandovaný zázvor.

zázvor

Šafrán – proti depresím i nechuti na sex

Perská medicína využívá šafrán k léčbě celkové skleslosti a smutku. Jeho antidepresivní účinky vědci opravdu prokázali. Lidé, kteří koření šafránem, jsou také spokojenější se svým sexuálním životem a muži mají pevnější erekci.

Vyzkoušejte k večeři třeba lehké šafránové rizoto, nebo si uvařte výborný šafránový čaj.

Jahody – „Venušiny plody“ pro muže i ženy

Díky obsahu zinku a manganu funguje toto „královské ovoce“ jako přírodní afrodiziakum pro obě pohlaví. Ne nadarmo se večer jahody kombinují se sklenkou sektu. Daleko lépe však tělo vstřebá účinné látky v kombinaci s mléčnými produkty – třeba domácí zmrzlinou, tvarohem nebo zakysanou smetanou.

Chilli papričky – okoření pokrmy i sexuální život

Milovníci peprných papriček si nemohou vynachválit příliv energie, kterou dodávají. Navíc zlepšují prokrvení celého těla a citlivost pohlavních orgánů. A to se před večerem plným vášně rozhodně hodí.

Chuť chilli báječně ladí s červeným masem i čokoládou, dalším známým afrodiziakem.

chilli papričky

Chřest – probudí i netykavky

Už v 17. století si prý anglický botanik a lékař N. Culpeper poznamenal, že chřest „rozněcuje v ženě či muži chtíč tělesný.“ Bílý i zelený chřest zvyšují chuť na sex a u mužů podporují potenci. Příprava navíc není složitá – stačí je uvařit a omastit máslem. Vyzkoušejte naše osvědčené tipy na recepty z chřestu.

Banán – pro sebevědomí i touhu

Banán už jen svým tvarem ponouká různé sexuální fantazie. Díky draslíku, vitamínům a dalším látkám navozuje pocit štěstí, zvyšuje sebevědomí i sexuální energii. Výborný je třeba v kombinaci s medem nebo kokosovým mlékem.

banán

Guarana – povzbuzení na 1000 způsobů

Semena paulinie opojné, známá jako guarana, stimulují centrální nervovou soustavu na daleko delší dobu než takový kofein. Snižují únavu, zlepšují pozornost a údajně i mužskou potenci.

Přestože lékaři zatím přímé afrodiziakální účinky nepotvrdili, za zkoušku to stojí – minimálně po fyzické stránce vás guarana dostane do formy.

Přejeme dobrou chuť a plno vášnivých chvil!

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.