Kategorie - Recepty s tvarohem

Tvaroh má nízkou energetickou hodnotu a zároveň obsahuje velké množství výživných látek. Je nadupaný kvalitními bílkovinami, aminokyselinami, minerálními látkami a vitaminy. Jedná se především o vitaminy A, D, E, vitaminy skupiny B, draslík, fosfor, měď, vápník, zinek a hořčík.

Obrovskou výhodou je jeho lehká stravitelnost a zároveň vysoká sytící schopnost. Bílkoviny pomáhají k tvorbě svalové hmoty a velkou měrou se podílí na kvalitě vlasů, nehtů a pokožky. Dále pomáhá normalizovat krvetvorbu a působí blahodárně na nervový systém a metabolismus. Pokud si dáte tvaroh večer před spaním, bude se vám lépe usínat.

Nejlépe si ho vychutnáte s čerstvým ovocem, oříšky, medem nebo přírodním sirupem. Určitě vyzkoušejte i tvarohovou pomazánku, domácí zmrzlinu, tvarohové buchty nebo koláč.

Přečtěte si více v našem magazínu:

5 receptů na zdravé sladké snídaně

Zdravá snídaně: 5 receptů nasladko

Víte, že existují i sladké snídaně, po kterých nehrozí, že byste přibrali? Naopak – mohou vám dokonce pomoci. Nevěříte? Zkuste některou z těchto variant. Zamiluje si je celá rodina! Proč se vyplatí jíst sacharidy...