Bezhladoveni.cz

3 netradiční recepty z cukety

Cuketa je plná vlákniny a stopových prvků. Právem je nazývána pokladem české kuchyně. Hledáte novou inspiraci, jak ji zpracovat?

reklama

V redakci jsme sesbírali nejoblíbenější recepty z cukety, které by byl hřích nezkusit!

Cuketový nákyp s chilli a ančovičkami

Hledáte tip na zdravý a rychlý oběd, večeři či svačinku? Něco, čím důstojně pohostíte i ty nejnáročnější hosty? Tento recept obstojí ve všech případech. Nákyp můžete podávat teplý i studený, zabalit s sebou do práce, vzít na výlet i chatu. Ingredience libovolně upravte podle sebe.

TIP: Pokud nemáte rádi ryby nebo chilli, zkuste místo nich přidat trochu špenátu nebo proscciutto.

Celý recept na cuketový nákyp najdete tady.

cuketový nákyp

Cuketové nudle s tahini omáčkou

Zdravé špagety z cukety uctí nejen milovníky raw nebo paleo stravy. Jsou totiž tak skvělé, že si je zamilují úplně všichni. Chutnají božsky s rajčatovou, sýrovou i smetanovou omáčkou. My tentokrát zkusili něco nového – zálivku z tahini neboli sezamové pasty. Víte, že patří k nejlepším zdrojům vápníku a obsahuje snad ještě víc rostlinných bílkovin než ořechy? Zkuste ji taky!

Celý recept na cuketové nudle najdete tady.

cuketové nudle

Cuketové brownies s ovocem

A sladká tečka na konec, jak jinak než z cukety! Víte, že dokáže těsto úžasně zvláčnit, ale skoro v něm není cítit? Fikaný způsob, jak přelstít odpůrce zeleniny. Spolu s hořkou čokoládou, kokosovým olejem a vanilkou tvoří hříšně dobrou kombinaci. Tu prostě musíte vyzkoušet!

Přeliv si můžete upravit podle toho, jaké ovoce právě máte po ruce.

Celý recept na cuketové brownies najdete tady.

cuketové brownies
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Zdravé recepty z cukety

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.

Nenechte si ujít

reklama
reklama