BezHladovění.cz

3 netradiční recepty z cukety

Cuketa je plná vlákniny a stopových prvků. Právem je nazývána pokladem české kuchyně. Hledáte novou inspiraci, jak ji zpracovat?

reklama

V redakci jsme sesbírali nejoblíbenější recepty z cukety, které by byl hřích nezkusit!

Cuketový nákyp s chilli a ančovičkami

Hledáte tip na zdravý a rychlý oběd, večeři či svačinku? Něco, čím důstojně pohostíte i ty nejnáročnější hosty? Tento recept obstojí ve všech případech. Nákyp můžete podávat teplý i studený, zabalit s sebou do práce, vzít na výlet i chatu. Ingredience libovolně upravte podle sebe.

TIP: Pokud nemáte rádi ryby nebo chilli, zkuste místo nich přidat trochu špenátu nebo proscciutto.

Celý recept na cuketový nákyp najdete tady.

cuketový nákyp

Cuketové nudle s tahini omáčkou

Zdravé špagety z cukety uctí nejen milovníky raw nebo paleo stravy. Jsou totiž tak skvělé, že si je zamilují úplně všichni. Chutnají božsky s rajčatovou, sýrovou i smetanovou omáčkou. My tentokrát zkusili něco nového – zálivku z tahini neboli sezamové pasty. Víte, že patří k nejlepším zdrojům vápníku a obsahuje snad ještě víc rostlinných bílkovin než ořechy? Zkuste ji taky!

Celý recept na cuketové nudle najdete tady.

cuketové nudle

Cuketové brownies s ovocem

A sladká tečka na konec, jak jinak než z cukety! Víte, že dokáže těsto úžasně zvláčnit, ale skoro v něm není cítit? Fikaný způsob, jak přelstít odpůrce zeleniny. Spolu s hořkou čokoládou, kokosovým olejem a vanilkou tvoří hříšně dobrou kombinaci. Tu prostě musíte vyzkoušet!

Přeliv si můžete upravit podle toho, jaké ovoce právě máte po ruce.

Celý recept na cuketové brownies najdete tady.

cuketové brownies
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Zdravé recepty z cukety
Zuzana Veselá

Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.

Nenechte si ujít

reklama
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz Doprava zdarma
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz
Naše potraviny obsahují výrazně méně cukru. Protože jejich skutečná síla spočívá v přírodní chuti. Víme, že i funkční potraviny mohou chutnat skvěle a lahodně. Při dodržení nejvyšších standardů kvality jsme dosáhli čistou chuť každé jedné Powerlogy potraviny. Doprava zdarma na všechny nákupy.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama