10 otázek pro lifestyle fitness blogerku Veroniku (Healthy Lifestyle)

Veroniku přiměl ke zdravému stravování tanec, který později vyměnila za činky a posilovací stroje. Jako fitness trenérka a bikini závodnice pomáhá se změnou životního stylu také ostatním. A co by poradila ženám, které se cvičením a zdravou stravou teprve začínají?

1. Kdo je Veronika Wisiorková a kým by být za žádnou cenu nechtěla?

Blonďatá milovnice sportu, zdravého a dobrého jídla, hlavou stále trochu v oblacích, naivní a veselá holka.

Za žádnou cenu bych nechtěla být negativní, nemocnou holkou a kopií, nikdy.

2. Kdy a proč ses rozhodla změnit svůj životní styl?

To už je pěkná řada let zpět 🙂 Tehdy jsem závodně tancovala, pravidelně jsem celý den ve škole nic nejedla, což jsem zákonitě musela dohnat po příchodu domů, a to zpravidla ohromnou porcí těstovin.

Jenže to bylo předtréninkové jídlo. Na tréninku mi bylo hrozně těžko, byla jsem unavená a bez energie. To byl hlavní impulz zamyslet se nad tím jídlem. Chtěla jsem jíst zdravě a tak, abych měla dost energie na trénink. Později to bylo v souvislosti s hubnutím.

3. V čem u tebe změna konkrétně spočívala a v jakých fázích probíhala?

V první fázi jsem se učila jíst každé dvě až tři hodiny. Nehleděla jsem na nějaké makroživiny, jen jsem si dělala řád. Postupem času jsem začala výživu více studovat, přidala jsem bílkoviny do každého jídla.

Z tanečních tréninků se mi časem stalo fitko, běhání a ruku v ruce s tím i mírné stažení sacharidů. Bylo z toho pět kilo dole. To mě nadchlo natolik, že jsem si nechala sestavit trénink a jídelníček a po třech měsících změnila své tělo k lepšímu.

Chtěla jsem víc. Chtěla jsem závodit, a tak jsem se dala dohromady s mým současným kamarádem Honzou Cahou, který mě připravil na závody.

fit cake

4. Můžeš-li svou cestu zpětně zhodnotit, jakých největších chyb spojených se stravou a cvičením ses dopustila?

Vše, co jsem si vyzkoušela, vnímám jako zkušenost než jako chybu. Nicméně to, co bych určitě nedoporučila nikomu dalšímu, byla drsná předsoutěžní příprava, kdy jsem velmi dlouho jedla velmi málo. Z takového (ne)příjmu se pak hrozně těžko přechází do normálních porcí jídla, což sebou nese jojo efekt.

Taky bych nedoporučovala příliš se pitvat v informacích o tom, jak to dělají ostatní. Jednu dobu mě to dost rozhazovalo.

Co se pohybu týče, úsměvné byly moje začátky. Myslela jsem si, že z jízdy na elipticalu a zvedání těžkých vah mi narostou velká stehna, a proto jsem to vynechávala.

5. Co bys jako fitness trenérka poradila ženám, které o změně životního stylu rovněž uvažují?

Ať to rozhodně udělají, ale udělají to postupně, nenásilně. Ať nepřepalují začátek, a ať si najdou způsob, který jim bude blízký, včetně pohybu, který jim bude dělat radost, aby u toho mohly zůstat už navždycky.

6. Doporučila bys jim účast v soutěži „bikini fitness“, se kterou máš osobní zkušenosti?

Soutěžení v bikini fitness není pro každého. Chce to odhodlání, pevnou vůli a dobré vedení. Pokud po tom někdo touží, určitě mu doporučím si to zkusit.

Osobně to považuju za krásnou zkušenost. Jen na sebe buďte holky opatrné a zaměřte se také na to, co bude po tom, až závody skončí.

veronika wisiorková

7. Plánuješ v tomto sportu pokračovat nebo máš teď jiný cíl, ke kterému směřuješ?

Můj největší cíl pro tento rok je absolvovat a úspěšně dojít B7, což je pochod přes sedm beskydských vrcholů. Hory jsem si zamilovala, a tak tam teď trávím dost času.

Za bikini fitness jsem ale ještě rozhodně nezavřela dveře. Ještě se chci na prkna podívat, jen zatím nevím kdy.

8. Jak velkou roli hraje ve tvém cíli tvůj blog, Instagram a YouTube kanál?

Blog, Instagram a Youtube kanál jsou takové moje deníčky. Ráda tam předávám zkušenosti nebo tipy na to, jak cvičit, jíst, ale i jak si užívat život s úsměvem. Vnímám to jako svoji součást, takže i ve sportu a fitness to hraje docela zásadní roli.

9. Kolik času sociálním sítím denně věnuješ?

Uff, asi hodně 😀 Nikdy jsem to nespočítala, ale určitě to dohromady budou hodiny.

10. Kde se vidíš za 5 let?

To je otázka, kterou docela nerada dostávám 🙂 Neumím plánovat příliš dopředu. Nicméně vidím se stále aktivní ve světě fitness, a to jak v osobní, tak pracovní oblasti.

Taky doufám, že za pět let budu mít procestovaný už kus světa. Že budu mít kolem sebe pořád ty lidi, na kterých mi záleží, a že budu zdravá, šťastná a spokojená 🙂

Děkujeme Veroniko za rozhovor a přejeme ti splnění všech tvých přání!

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí
  • Rezervujte si konzultaci dnes a získejte ihned 2 ukázkové jídelníčky na celý týden včetně receptů zdarma
 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Andrea Hrečková

Andrea Hrečková

Nejsem kuchařka ani fotografka. Přesto vařím, peču a fotím s láskou a nadšením pro věc. Také věřím ve zdravotní benefity rostlinné stravy v její nejpřirozenější podobě. Mé recepty jsou čistě veganské, někdy raw i bezlepkové, vždy ale plné vitamínů, minerálů, zdravých tuků, komplexních sacharidů a plnohodnotných bílkovin.