Kategorie - Recepty s arašídovým máslem

Arašídové máslo má i přes vyšší obsah (zdravých!) tuků přímo zázračné účinky na náš organismus. V malém množství si ho můžou dopřát i ty, kteří shazují kila nebo si chtějí udržet váhu. Arašídy jsou skvělým zdrojem vlákniny, vitaminu E, B1, B3, koenzymu Q10, kyseliny listové, hořčíku, fosforu a bílkovin.

Nerozpustná vláknina v arašídech působí preventivně proti zácpě a hemoroidům. Navíc snižuje hladinu cholesterolu i cukru v krvi. Pravidelnou konzumací arašídového másla posílíme nervovou soustavu, srdce a zubní sklovinu.

V obchodech hledejte arašídové máslo bez přidaného cukru a nadbytku soli. Chutnat vám bude na pečivu, rýžových chlebíčcích, s banánem i jako doplněk ranní kaše.

Přečtěte si více v našem magazínu:

RECEPT: Zlaté kurkumové mléko

Jde na vás chřipka, bolí vás hlava nebo vás snad trápí zažívací potíže? Vyzkoušejte tradiční ajurvédský nápoj, který vás všech neduhů jednoduše zbaví. Zlaté mléko s kurkumou Ingredience: 250 ml kokosového mléka 1 lžíce...

RECEPT: Jarní závitky s tahini dipem

Dejte šanci syrové stravě. Je všestranná, jednoduchá a velmi chutná. O očistných účincích nemluvě. Začněte třeba jednoduchým receptem na závitky z čerstvé zeleniny a dvojitou dávkou bylinek. Raw jarní zeleninové rolky...