Bezhladoveni.cz

Růžičková kapusta odvodňuje a napomáhá hubnutí!

Každý, kdo se kdy nechal zlákat zdravým stylem života, nebo se právě nachází ve fázi redukce hmotnosti zajisté ví, že alfou i omegou je pestrý a vyvážený přísun všech kvalitních živin, v čele s dostatečným množstvím konzumace ovoce a zeleniny.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí

Ovoce a zelenina jsou oblíbené a potřebné zejména pro svůj obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků, stejně tak jako pro svůj vysoký obsah vlákniny, která je při hubnutí rovněž velmi důležitá.

V zimě na zeleninu nezapomínejte

V našich zeměpisných šířkách si však zejména v zimě můžeme povšimnout, že velké množství ovoce a zeleniny není příliš levné a i proto je v sychravém období natolik do jídelníčku nezařazujeme.

Navíc jsme v chladnějších podmínkách náchylní ke konzumaci teplých, hutných a tučných jídel, čemuž bychom se neměli v zimě natolik poddávat.

Vhodné je naučit se jíst sezónní produkty, které jsou vždy cenově dostupné a navíc je můžeme sehnat i v odpovídající kvalitě. Na co vsadit v zimě?

reklama

Doporučujeme

FotoPopis
Restart jídelníček

Kuchařka s jídelníčkem na 21 dní, co nastartuje vaše hubnutí

Žádný stres z vymýšlení jídla na druhý den. Vaříte zdravě, jednoduše a přitom hubnete. Naservírovali jsme vám jednoduchý plán na 21 dní, se kterým nastartujete hubnutí, a nebude chtít přestat.

bez počítání kalorií - jídla hotová do 30 minut - neřešíte, co zítra jíst -  83 snadných receptů z dostupných surovin - nakupujete jen 1x týdně

Ideální zimní zelenina

Vyzkoušejte růžičkovou kapustu. Tato kapusta je ze všech druhů bezpochyby nejoblíbenější a navíc si ji můžete připravit i v teplé podobě. Jestliže vlastníte zahrádku, rozhodně si růžičkovou kapustu vypěstujte sami.

Tento druh zeleniny je na pěstování velmi nenáročný a navíc je odolný i vůči menším mrazíkům.

Přes zimu si růžičková kapusta zachová svoji specifickou chuť a vůni a vy se tak můžete těšit jejím pozitivním účinkům na lidský organismus i v chladnějším ročním období.

Proč kapustu zařadit do jídelníčku?

Růžičková kapusta je bohatá na mnoho nutričně významných látek. Obsahuje významný antioxidant – vitamín E, také vitamíny skupiny B jako je thiamin (B1), který je důležitý pro správný metabolismus, normální činnost svalů, srdce a nervového systému.

Dále je to kyselina listová (B9), která se velmi hodí pro těhotné ženy, jelikož má vliv na správný vývoj plodu a buněčné dělení.

Kyselina listová dokáže dokonce snižovat riziko některých kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny, do jídelníčku bychom ji tak měli pravidelně zařazovat nejenom v těhotenství.

Rozhodně stojí za řeč i vysoký obsah vitamínu C, který naše tělo ocení zejména v zimním období. Vitamín C, nebo-li kyselina askorbová, napomáhá posilovat imunitu a řadí se mezi důležité antioxidanty.

Minerální koktejl

Mezi minerálními látkami bychom mohli jmenovat mangan, vápník, železo, draslík, fosfor a síru, jejíž obsah je opravdu vysoký.

Při nevhodné úpravě či přílišném rozvaření může kapusta vykazovat nelibý sirnatý zápach a uvolňovat nepříliš prospívající látky. Dávejte tedy pozor a při vaření či pečení růžičkové kapusty ji raději pečlivě kontrolujte.

Tento druh kapusty se kromě významných nutričních hodnot může pyšnit i sladkou až lehce nahořklou chutí, kterou správnou úpravou ještě víc zvýrazníte. Kapusta je také velmi masitá a v zimě vás skvěle zasytí.

Redukce hmotnosti s kapustou

Kapusta nejenom že posílí vaše zdraví a imunitu, ale pomůže vám i se shazováním nadbytečných kilogramů. Jako téměř každá zelenina obsahuje vysoké množství vlákniny a nízké množství kalorií.

Kapusta má také příznivý vliv na zažívací ústrojí, napomáhá odstraňovat zácpu, čistí střeva a podporuje odvodňování, díky čemuž se budete cítit štíhlejší.

Kapustu si zamilujete

Nebojte se experimentovat a zařaďte tuto velmi zdravou potravinu i do svého jídelního plánu. Pokud vám nezachutná napoprvé, dejte jí šanci i podruhé, třeba jiným způsobem úpravy.

Věřte, že za její magické vlastnosti to určitě stojí, její specifickou chuť si postupně oblíbíte. Při jejím výběru dávejte pozor na kvalitu lístků, povadlým kusům se obloukem vyhněte.

Také je důležité, aby hlavičky kapustiček byly co nejvíce uzavřené, sytě zelené barvy a bez žlutavých skvrn (i fialová a červená odrůda chutnají skvěle).

Mnozí lidé také tvrdí, že pokud vsadíte na menší plody, chuťově si zeleninu daleko více užijete. Při úpravě dávejte pozor na příliš vysokou teplotu či dobu varu, pokud byste to s tepelnou úpravou přehnali, přijdete o všechny hodnotné nutriční látky.

Růžičkové kapusty se už nemusíte obávat, její chuť si oblíbíte v mnoha receptech.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Sandra Figalová

Sandra Figalová

Zdravý životní styl je mojí zálibou už delší dobu, kromě studia oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě se o výživu a sport zajímám i ve volném čase. Zastávám přístup, že každý jsme trochu jiný a máme jiné individuální potřeby, na které bychom měli brát vždy ohled.

Nenechte si ujít

Reklama

První krok pro úspěšné hubnutí – nezávazná konzultace s výživovým specialistou

Nezávazná konzultace je bezplatná nebo za 200 Kč, zálěží na poradně. V rámci nezávazné konzultaci získáte:

ikonkaPopis
free-consultation-list-2

Přesnou bioimpedanční analýzu vašeho těla

Výživový specialista vás změří na přístroji typu InBody / Tanita. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla: % podkožního tuku, množství rizikového viscerálního tuku, hmotnost svalové hmoty a kostry, množství vody, metabolický věk, atd. 

free-consultation-list-1

Zjistíte, proč se vám nedaří zhubnout

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček. Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Vyberte si město pro více informací

Pokud v seznamu nenajdete to vaše, nezoufejte. Vyberte nejbližší město, přečtěte si všechny informace, podívejte se na zkušenosti klientů, rezervujte si nezávaznou konzultaci a s asistentkou se domluvíte na konzultaci po telefonu či online.

reklama
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz Doprava zdarma
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz
Naše potraviny obsahují výrazně méně cukru. Protože jejich skutečná síla spočívá v přírodní chuti. Víme, že i funkční potraviny mohou chutnat skvěle a lahodně. Při dodržení nejvyšších standardů kvality jsme dosáhli čistou chuť každé jedné Powerlogy potraviny. Doprava zdarma na všechny nákupy.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům