BezHladovění.cz

Kateřina Šafránková: „Věřím si v tréninku i v tom, jak vypadám.“

Česká atletka Kateřina Šafránková je aktivní reprezentantkou – hází kladivem. Přípravy na olympiádu v Riu ale hatily zdravotní problémy i nadváha. Řekla si dost! 15 kg musí jít dolů. A výsledky předčily její očekávání.

reklama

Katko, začneme pěkně popořádku. Co se vám vybaví, když se řekne vzpomínky na dětství?

Když zavzpomínám na dětství, vybavím si spoustu fajn zážitků, ale také to, jak děti v okolí reagovaly na můj vzhled. Vždycky jsem byla větší. Jak na výšku, tak na šířku. Často jsem slýchávala takové ty typické dětské posměšky.

Kdy jste začala se sportem a jaké to přineslo životní změny?

Na konci základní školy. Všechno se tím o něco zlepšilo. Jen to, že jsem o dost větší, zůstalo neměnné. Sice jsem tělo zpevnila, chvíli jsem vypadala daleko lépe, ale bohužel jsem se k nadváze po čase vrátila.

Co se dělo dál?

Po čase trenér zasáhl a řekl, že s tím musíme něco dělat. Sice házím kladivem, ale ani tam není potřeba být při těle. Začala jsem zkoušet kde co, občas shodila, pak zase přibrala a pořád dokola, jako na houpačce.

Kdy jste se rozhodla svěřit do rukou specialistů ze Světa zdraví?

Hlavní impuls, proč jsem vyhledala pobočku Světa zdraví v Kolíně, byla operace kolene. Komplikovala mi práci i přípravu na olympiádu v Riu. Díky této motivaci jsem se pustila do hubnutí s obrovskou vervou.

Jaký plán jste se svou výživovou poradkyní zvolily a čeho jste se nejvíc bála?

Domluvily jsme se na 15 shozených kilogramech. Doufala jsem, že to půjde. A ono to šlo! Dokonce mnohem lépe, než jsem čekala.

Jako milovnice sladkého jsem se bála, že budu mít chuť na kde co. Hlavně o Vánocích, které pro mě vždy byly velkým lákadlem. Ale s tím vším, co jsem jedla a měla v jídelníčku, jsem občas ani nestíhala jíst, co mám, takže bylo snadné překonat chuť na různá lákadla.

A jak se cítíte teď? Přeci jen, zhubla jste skoro 18 kg.

Cítím se skvěle, nejen při tréninku. Zlepšuji se ve všech testovaných oblastech, a to mě ohromně žene kupředu. A věřím si také v tom, jak vypadám! Pořád je co zlepšovat, ale trenér už mi zakázal hubnout. Určitě ví, co dělá, takže pokračování nechám až po skončení sportovní kariéry.

Chtěla bych moc poděkovat paní Bc. Václavě Freibergové a všem ze Světa zdraví v Kolíně za to, že mi pomohli dokázat se zbavit té zbytečné zátěže. Doufám, že všechny na oplátku potěším dalekými hody a snad i splněním limitu na OH v Riu de Janeiru.

A my děkujeme za rozhovor a držíme palce!

Zuzana Veselá

Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.

Nenechte si ujít

reklama
Slevový kupon -10 % na produkty Blendea.cz -10 %
Slevový kupon -10 % na produkty Blendea.cz
Blendea jsou prémiové doplňky stravy ze superpotravin pro podporu vaši energie a vitality.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům