BezHladovění.cz

RECEPT: Zdravý dýňový koláč

Hledáte recept na zdravý podzimní koláč, který si budete moci dát ke kávě či čaji bez jakýchkoliv výčitek?

Zkuste recept na zdravý dýňový koláč a uvidíte, že nadchne vás i vaši návštěvu! Koláč je bez mouky i přidaného cukru, můžete si ho tak bez obav dopřát, a to i při dietě!

Co budete potřebovat?

reklama
PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Recenze knihy „Jak tuky pálit a neukládat?“

Jdeme na to!

  1. Dýni nakrájejte na malé kousky a uvařte do měkka ve vodě. Poté vodu slijte a dýni rozmixujte na pyré.
  2. Přidejte vejce, med, jablečné pyré, na kousky pokrájené banány a mléko. Směs řádně rozmixujte a poté dochuťte připraveným kořením dle chuti.
  3. Směs znovu promíchejte a poté vlijte na plech či do zapékací mísy vystlané pečícím papírem či vymazané kokosovým tukem.
  4. Takto připravený koláč dejte do rozehřáté trouby na 200° C a pečte po dobu 35-40 minut tak, aby byl uvnitř stále vláčný.
  5. Koláč nechejte po vyjmutí z trouby vychladnout, nejlépe chutná druhý den po odležení v chladu.

Tip pro Vás!

Koláč podávejte se lžící kvalitního bílého jogurtu ozdobeného lístkem máty. Budete tak mít skvělý dezert i pro tu nejnáročnější návštěvu!

Baví vás žít zdravě? Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout.
Upozornění na nové články, jídelníčky a recepty posíláme 3x týdně (po, st, pá). Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit.
Mgr. Sandra Figalová

Mgr. Sandra Figalová

Zdravý životní styl je mojí zálibou už delší dobu, kromě studia oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě se o výživu a sport zajímám i ve volném čase. Zastávám přístup, že každý jsme trochu jiný a máme jiné individuální potřeby, na které bychom měli brát vždy ohled.

reklama
reklama
reklama