BezHladovění.cz

RECEPT: Špagetová dýně s paprikovou omáčkou

Špagetová dýně je u nás poněkud neznámá surovina, ale pevně doufáme, že se její sláva bude šířit dál a stane se mnohem dostupnější než nyní. Je totiž naprosto skvělá.

Můžete ji připravit jako každé jiné klasické špagety, ale s jednou výjimkou. Nemusíte mít sebemenší pocit provinění, jde přeci o zeleninu. Proto je ideální na večer, kdy ji můžete zaměnit za obligátní zeleninový salát…

Suroviny na špagety

Suroviny na omáčku

PŘEČTĚTE SI
Recenze: Jídelníčky na hubnutí – krok za krokem a bez hladovění

Postup přípravy

 1. Troubu předehřejeme na 180 stupňů.
 2. Špagetovou dýni přepůlíme, zbavíme semínek, pokapeme olivovým olejem, osolíme a pečeme řezem dolů zhruba 30 minut do změknutí.
 3. Zároveň do trouby přidáme papriky.
 4. Vyndáme z trouby dýni, necháme chvíli zchladnout a pomocí vidličky táhlými pohyby dýni vydlabeme, až zbude pouze tenká slupka.
 5. Špagety můžeme dochutit solí, pepřem.
 6. Upečenou papriku dáme zapařit do sáčku, zbavíme slupky, jadýrek a rozmixujeme spolu s cibulí, česnekem, olivovým olejem, lahůdkovým droždím, solí a pepřem v hladkou omáčku.
 7. Špagety rozdělíme na talíře, přidáme omáčku a podáváme.

2348

Poznámky a tipy

 • Lahůdkové droždí jsou sušené vločky čerstvého droždí. Vyniká vysokým obsahem vitamínu B a pro svou sýrovou chuť bývá často vegany používán místo parmezánu. Zároveň obsahuje velké množství bílkovin 41 g/100 g s minimem tuku.
 • Se solí buďte opatrní, lahůdkové droždí je chuťově výrazné.
 • Recept vám vystačí na 2 porce. 
 • Dýňové špagety jsou spíše zeleninová příloha, která se hodí například k tofu nebo tempehu.
RECEPT: Špagetová dýně s paprikovou omáčkou
5 (100%) 1 hlasů

Lucie Pospíšilíková

Lucie Pospíšilíková

Jsem holka, pro kterou se stala kuchyně takovou vášní, že ji přivedla až k založení samotného Delicious blogu. Jsem schopná utrácet za jídlo, nádobí a hezké dekorace na focení pomalu víc jak za oblečení a kosmetiku. Baví mě trávit hodiny v kuchyni s foťákem v ruce...