BezHladovění.cz

RECEPT: Mrkvové smoothie s jablkem a pomerančem

Smoothie z mrkve vaše zdraví co nevidět spraví. Napomáhá sytosti a má tolik super vlastností, že nezačít ho pít by byl převeliký hřích.

reklama

Mrkvovo-jablečné smoothie s pomerančem

Ingredience:

 • 100 ml 100% šťávy z mrkve karotky
 • 100 ml 100% šťávy z pomeranče
 • 1 jablko
 • ½ hrušky
 • Pár kousků ananasu
 • Šťáva z ½ citrónu
 • Snítka čerstvé máty

Doporučujeme

FotoPopis
Restart jídelníček

Kuchařka s jídelníčkem na 21 dní, co nastartuje vaše hubnutí

Žádný stres z vymýšlení jídla na druhý den. Vaříte zdravě, jednoduše a přitom hubnete. Naservírovali jsme vám jednoduchý plán na 21 dní, se kterým nastartujete hubnutí, a nebude chtít přestat.

bez počítání kalorií - jídla hotová do 30 minut - neřešíte, co zítra jíst -  83 snadných receptů z dostupných surovin - nakupujete jen 1x týdně

Postup:

 1. Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte dohladka.

Počet porcí: 1

Doba přípravy: 5 minut

Přejeme dobrou chuť!

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
26 smoothie receptů na každý den!

Léčivé účinky mrkve karotky

Server LiveScience.com upozorňuje na zajímavosti mrkve karotky. Tato kořenová zelenina překypuje beta-karotenem, oranžovým pigmentem, který tělo přeměňuje na vitamín A. Proč je dobré mít ho v těle dostatek?

 1. Pomáhá udržovat zrak
 2. Pozitivně působí na sliznice
 3. Podporuje růst, vývoj, kvalitu a funkčnost kostí
 4. Ovlivňuje správný vývoj plodu

Navzdory své sladké chuti obsahuje mrkev něco málo přes 7 g sacharidů ve 100 g. Nenajdete v ní téměř žádný tuk ani cholesterol. Dle American Institute for Cancer Research je mrkev také dobrým zdrojem vlákniny (pektinu), vitamínu K a dalších fotochemikálií.

Všehoschopný pektin

Etická fitness aliance uvádí schopnosti této rozpustné vlákniny:

Zlepšuje kvalitu stolice, pomáhá při zácpě a působí proti zánětu při průjmových onemocněních. Používá se při léčbě kolitidy, syndromu dráždivého střeva a dalších poruch zažívání. Kromě toho snižuje krevní tlak a hladinu LDL cholesterolu. Reguluje hladinu krevního cukru a je tak vhodným přírodním doplňkem při léčbě diabetu.

Andrea Hrečková

Andrea Hrečková

Nejsem kuchařka ani fotografka. Přesto vařím, peču a fotím s láskou a nadšením pro věc. Také věřím ve zdravotní benefity rostlinné stravy v její nejpřirozenější podobě. Mé recepty jsou čistě veganské, někdy raw i bezlepkové, vždy ale plné vitamínů, minerálů, zdravých tuků, komplexních sacharidů a plnohodnotných bílkovin.

Nenechte si ujít

reklama
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz Doprava zdarma
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz
Naše potraviny obsahují výrazně méně cukru. Protože jejich skutečná síla spočívá v přírodní chuti. Víme, že i funkční potraviny mohou chutnat skvěle a lahodně. Při dodržení nejvyšších standardů kvality jsme dosáhli čistou chuť každé jedné Powerlogy potraviny. Doprava zdarma na všechny nákupy.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům