BezHladovění.cz

Olomouc

Průvodce zdravým životním stylem a hubnutím v Olomouci

Podívejte se:

Výživové poradenství

Nutriadapt

Nutriadapt zahrnuje jedinečný koncept péče zaměřené na trvale udržitelnou výživu člověka pomocí unikátní metabolické diagnostiky KNT. Mají propracovanou detailní diagnostiku, sestavují individuální výživové plány pro klienty s nadváhou, podvýživou, pro sportovce i pro děti nebo diabetiky.

Cena: Vstupní konzultace 200 Kč

Naturhouse

Dietetická centra Naturhouse se poprvé objevila v roce 1992 ve Španělsku. Od té doby se rozšířila do 32 zemí světa, včetně České Republiky. Diagnostika, konzultace s výživovým poradcem a jídelníčky na míru jsou zdarma. Klient si hradí doplňky stravy, které mu poradce  doporučí na míru pro rychlejší dosažení cíle.

Cena: Vstupní konzultace zdarma

Adresa: Naturhouse, Ostružnická 32, 779 00 Olomouc

Web: http://www.spravnehubnuti.cz/naturhouse-olomouc-ostruznicka-ulice/

Mgr. Šárka Marková

Šárka Marková pojímá výživové poradenství nejen po stránce hubnutí, ale i celkového zdraví organismu. Zakládá si na individuálním přístupu a při analýze zohledňuje jak metabolický typ, tak genetické predispozice klienta. Do jídelníčku zařazuje alternativní a holistické metody s cílem obnovy přirozených funkcí těla, zlepšení kondice a zpomalení stárnutí.

Cena: Vstupní konzultace 1300 Kč

Adresa: Mgr. Šárka Marková, Denisova 294/29, 779 00 Olomouc

Web: http://www.sarkamarkova-naturzdravi.cz/

Cvičení

Contours

Kruhový trénink pro ženy. V Contours cvičí ženy bez ohledu na věk, váhu a předešlé zkušenosti se cvičením. Při cvičení na vás dohlíží trenérka, která vás zároveň motivuje ke cvičení. Cvičení je spíše pro začátečnice a mírně pokročilé.

Cena: První týden zdarma, měsíční členství od 666 Kč.

Adresa:

  • Contours, Lafayettova 12, 779 00 Olomouc
  • Contours, Pasteurova 63, 779 00 Olomouc

Web:

Expreska

Podobný koncept jako Contours. Cvičení je opět zaměřené jen na ženy. Cvičíte formou kruhového tréninku. Celou dobu je vám k dispozici certifikovaná trenérka, která dohlíží na správnou techniku a motivuje vás ke cvičení. Cvičení je spíše pro začátečnice a mírně pokročilé.

Cena: Úvodní trénink zdarma, měsíční členství od 444 Kč.

Adresa: Expreska, Stupkova 12, 779 00 Olomouc

Web: https://www.cviceniprozeny.cz/expreska-olomouc/

OMEGA centrum sportu a zdraví

Zdejší posilovna se skládá z posilovací a kardio zóny a prostoru pro strečink. Mimo to je zde i tzv. Milon Circle, což je kombinace aerobního a rezistenčního tréninku vhodného pro začínající i pokročilé návštěvníky. Můžete si tu také zahrát tenis, badminton, squash či stolní tenis nebo navštívit některé ze skupinových cvičení –  TRX, Hot Core, Hot Yoga, Gentle yoga, Aero Yoga, Wellness yoga, Power yoga, Ranní jóga, Fitness Yoga, Pilates a Deep Work.

Cena: První vstup zdarma, měsíční členství (posilovna) od 754 Kč

Adresa: OMEGA centrum sportu a zdraví, Legionářská 1299/19, 779 00 Olomouc

Web: http://www.omegasport.cz/

Fitcentrum Na Tribuně

Fitness středisko s posilovnou rozdělenou na posilovací, aerobní a strečingovou zónu. Pravidelně se tu konají skupinová cvičení jako Tabata, TRX, Body Workout, Pilates, Cardio Aerobic, Box nebo cvičení pro maminky s dětmi. Součástí nabídky je i speciální Stabilizační a Mobilizační systém založený na principu spirální stabilizace páteře. Možnost individuálního tréninku.

Cena: Měsíční členství (posilovna) od 616 Kč, ostatní lekce od 70 Kč/h

Adresa: Fitcentrum Na Tribuně, Na Střelnici 1212/39, 779 00 Olomouc

Web: http://natribune.cz/

FIT-KO

Klasická posilovací a aerobní zóna je zde doplněna o zónu funkční, která je tvořena hrazdami, stropním žebříkem, vodními vaky apod. K dispozici je i malý a velký sál, kde probíhají pravidelné lekce jumpingu a skupinové lekce (Bodystyling, Movida, Břišní pekáč, TRX, Indoor Cycling, Kondiční kickbox a speciální cvičení pro seniory od 60 let).

Cena: Měsíční členství od 750 Kč

Adresa: FIT-KO, Dolní Hejčínská 36, 779 00 Olomouc

Web: http://fit-ko.eu/

GYM Ladies studio

Fitness studio pro ženy, kde na vše dohlíží zkušený trenér, se kterým je možné domluvit se na individuálních lekcích. Vše je přizpůsobené posilování problematických partií jako bříška, vnitřní a vnější strany stehen, boků, hýždí, tricepsů, ramen a na celkové zpevnění páteře.

Cena: Měsíční členství od 1700 Kč

Adresa: GYM Ladies studio, Dolní Hejčínská 26, 779 00 Olomouc

Web: http://www.gymls.cz/

Crossfit Olomouc

Crossfit program kombinující atletiku, gymnastiku a olympijské vzpírání. Několik programů rozdělených dle obtížnosti, požadavků a míry spolupráce s trenérem (Start, Basic/Classic, Competitor, Weightlifting, OpenGym).

Cena: První vstup zdarma, měsíční členství (program Basic) od 1616 Kč

Adresa: Crossfit Olomouc, Šlechtitelů 695, 779 00 Olomouc

Web: http://www.crossfitolomouc.com/

Eurogym fitness

Posilovna Eurogym je vhodná jak pro úplné začátečníky, tak pro zkušené vzpěrače. Dělí se na kardio sekci a zónu pro posilování, která uspokojí i náročné sportovce.

Cena: Měsíční permanentka od 790 Kč, zvýhodněná roční 7900 Kč. Studenti od 595 Kč měsíčně.

Adresa: Eurogym fitness, Stupkova 18, 779 00 Olomouc

Web: http://www.eurogym.cz/

Flex-Fitness

Mezi aktivity studia FlexFitness, které je vybaveno i crossfit a workout arénou, patří funkční trénink Move-It, TRX, Flexi Bar, Břišní pekáč, Pilates, Slimbox, cvičení pro seniory, Bosu, Power Yoga, Max interval a také cvičení zaměřené na břicho, hýždě a záda. Pořádají také indoor a outdoor tréninky inspirované překážkovými závody.

Cena: Při registraci kredity v hodnotě první lekce zdarma, dále 100 Kč za lekci

Adresa: Flex-Fitness, Stupkova 10, 779 00 Olomouc

Web: http://www.flex-fitness.cz/

Obchody se zdravou výživou

Herba zdravá výživa

Adresa: Herba zdravá výživa, Pražská 255/41, 779 00 Olomouc

Web: http://www.herbazdravavyziva.cz/

Pí-centrum

Rozvozce pí-vody a prodejna zdravé výživy (potravin pro vegetariány a makrobiotiky), BIO potravin, léčivých čajů, asijských specialit a koření, sušeného ovoce a semínek, přírodní kosmetiky, éterických olejů, bylinných léčebných prostředků a ekologických čistících a pracích prostředků. Zboží lze objednat z e-shopu nebo zakoupit přímo na pobočce.

Adresa: Pí-centrum, Pavelčákové 21, 779 00 Olomouc

Web: http://www.picentrum.cz/

Bioaorganic

E-shop a prodejna s biokosmetikou, ekodrogerií, pomůckami k aromaterapii, bylinnými směsmi a kapkami, potravinovými doplňky, bezlepkovými (pudingy, chipsy, mouky, tyčinky, pomazánky) a BIO potravinami.

Adresa: Bioaorganic, Lafayettova 5, 779 00 Olomouc

Web: http://bioaorganic.cz/

Náš grunt

Farmářské potraviny bez zbytečné chemie, s jasným původem od malých a středních dodavatelů, včetně regionálních specialit.

Adresa: Náš grunt, Dolní náměstí 12, 779 00 Olomouc

Web: http://www.nasgrunt.cz/

Sklizeno

Vše, co běžně nakupujete, avšak bez genetických modifikací, ztužených tuků, škodlivých a nadbytečných éček, chemických dochucovadel, barviv a sladidel. Nákup můžete udělat přes internet nebo přímo na pobočce.

Adresa: Sklizeno, 8. května 523/3, 779 00 Olomouc

Web: https://www.sklizeno.cz/

Sedlák

Sortiment pečiva (bezlepkové, nopálové, žitné), mléčných výrobků, masa, uzenin, obilovin, luštěnin i koření, v převážné většině z moravského regionu.

Adresa: Sedlák, Družební 768/2a, 779 00 Olomouc

Web: http://sedlak-potraviny.cz/

Hanácký farmářský trh

Hanácký farmářský trh se koná od dubna do října ve vybraných sobotních termínech od 8:00 do 13:00. K dostání je zelenina a ovoce (podle sezony), mléčné výrobky (z kravského, kozího a ovčího mléka), maso a uzeniny, pečivo a sladkosti, vejce, plody, ovocné a zeleninové šťávy,  bylinky, džemy a marmelády a spousta dalších regionálních potravin. Všechny termíny jsou uvedeny na webu HFT.

Adresa: Hanácký farmářský trh, Horní náměstí, 779 00 Olomouc

Web: http://www.olomouckytrh.cz/

Farmářské trhy v Ternu

Regionální prodejci nabízejí farmářské výrobky ve vestibulu Terna každý pátek po celý rok.

Adresa: Farmářské trhy v Ternu, Horní Lán 9, 779 00 Olomouc

Web: http://www.terno.cz/terno-olomouc/

Restaurace se zdravým jídlem

Góvinda

Góvinda Olomouc je součástí celosvětové sítě vegetariánských restaurací. Podávají se zde pokrmy inspirované tradiční védskou kuchyní ve formě denního menu, stálé nabídky i tradičních indických dezertů. Nabízí také rozvoz jídla na objednávku.

Adresa: Góvinda, Pavelčákova 13/5, 779 00 Olomouc

Web: http://www.govinda-olomouc.cz/

Green Bar

Jedná se o samoobslužnou jídelnu s bohatým výběrem teplých jídel, salátů, dezertů i teplých a studených nápojů – vše v souladu s vegetariánskou stravou. Cena se odvíjí dle váhy.

Adresa: Green Bar, Ztracená 3, 779 00 Olomouc

Web: http://www.greenbar.cz/

Živá Zahrada

Převážně vitariánská neboli RAW restaurace, kde můžete ochutnat spoustu pokrmů na čistě rostlinné bázi, a to od polévek, přes hlavní jídla, až po dezerty.

Adresa: Živá Zahrada, Horní nám. 367/5, 779 00 Olomouc

Web: http://www.zivazahradaolomouc.cz/

Vegg-Go

Vegetariánský a veganský “fast-food” řetězec s nabídkou polévek, salátů, burgerů, tortil, sendvičů, sladkých tyčinek a sušenek, limonád a rostlinných nápojů.

Adresa: Vegg-Go, Polská 1, 779 00 Olomouc

Web: http://www.vegg-go.com/

Ugo

UGO nabízí jídlo a nápoje z čerstvého ovoce a zeleniny jako šťávy, koktejly a saláty, ale i teplá hlavní jídla a polévky. Můžete si tu dát zmrzlinu z nepasterizované ovocné šťávy nebo se zúčastnit tzv. Třídenní očisty, kdy nekonzumujete nic jiného než čerstvé šťávy, kterými vás zásobuje přímo UGO.

Adresa:

  • Ugo, Olomoucká 90, 777 00 Velký Týnec 2
  • Ugo, Polská 1, 779 00 Olomouc

Web: http://ugo.cz/

Fruitisimo

V tomto řetězci si můžete pochutnat na čerstvě připravených ovocných a zeleninových koktejlech, zmrzlinách, kávě, dortech nebo svačince ve formě salátu či tyčinky. Servírují tu i tzv. “harmonizovanou” vodu, filtrovanou přes polodrahokamy, které jí nabíjejí pozitivní energií.

Adresa: Fruitisimo, Polská 1, 779 00 Olomouc

Web: https://fruitisimo.cz/

Krabičkové diety

Krabky

Výběr z Celodenního stravovacího programu (snídaně, svačina 1, oběd, svačina 2, večeře), OFFICE Menu (totéž ale bez oběda nebo večeře) nebo programu SOV (snídaně, oběd, večeře). Cena jídelníčku závisí na jeho kalorické stavbě, kterou si u zdejšího výživového poradce můžete nechat stanovit na míru. Po Olomouci rozvoz zdarma.

Výdejní místo: kancelář ARMEX, Švédská 413/8, 779 00 Olomouc

Web: http://www.krabky.cz/

Krabičky Rozvoz

Podobně jako u Krabek je možné vybírat z několika variant jídelníčků – Celodenní, Dopolední, Odpolední nebo jen snídaně oběd a večeře. Programy se dále liší dle denního příjmu kalorií. Dietu lze přizpůsobit pro diabetiky.

Výdejní místo: pouze rozvoz

Web: http://www.krabicky-rozvoz.cz/

Fitness Food Menu

Společné i individuální denní menu skládající se ze snídaně, dopolední a odpolední svačiny, oběda a večeře. Jídelníček je zaměřený na nutričně bohaté stravování, především na doplnění mikronutrientů jako vitaminů a minerálů.

Výdejní místo: INFINITY FITNESS, Zikova 1, 779 00 Olomouc

Web: http://www.ffmenu.cz/

Zdravé stravování

Poskytují širokou nabídku běžných denních jídelníčků (Pro Zdraví, Salát +, Pro mámy, Bez Masa, Lakto -) i jídelníčků pro sportovce (Protein +, Fit +). V nabídce je i speciální krátkodobý program Detox Pro. Na všechny jídelníčky lze aplikovat výjimku “Bez cukru”, která je vhodná i pro diabetiky.

Výdejní místo: rozvoz

Web: https://www.zkrabicky.cz/krabickova-dieta-olomouc

Veganol

Zcela veganský rozvoz obědů s možností výběru ze dvou hlavních jídel nebo jídel ze stálé nabídky, jako burgerů či salátů, a jedné polévky. K objednávce můžete přidat i smoothie nebo některý z nabízených dezertů.

Výdejní místo: Dolní nám. 113/25, 779 00 Olomouc (u vstupu z ulice Uhelná)

Web: http://veganol.cz/

Vegamenu

Denní menu se vždy skládá z polévky, hlavního jídla, svačiny a dezertu. Jednotlivé chody můžete různě obměňovat jako např. polévka + hlavní jídlo + svačina nebo polévka + hlavní jídlo + dezert.

Výdejní místo: Komenského 22, Olomouc 779 00

Web: http://www.vegamenu.cz/

Je v Olomouci podnik, který by na seznamu neměl chybět? Nebo jste našli nějakou chybu? Napište nám, prosím, na info@bezhladoveni.cz, rádi přehled upravíme.

 

Share via
Send this to a friend