Denní příjem kalorií při kojení

Spočítejte si, kolik musíte přijmout denně kalorií v období, kdy kojíte. 

Do kalkulačky stačí zadat jen váš věk, váhu, výšku a vybrat fyzickou zátěž, která vás nejlépe vystihuje.

[calc type=“Calories“]
breastfeeding: true
activities:
- [Bazální metabolismus, 1]
- [Málo nebo vůbec, 1.2]
- [3x týdně, 1.37]
- [4x týdně, 1.42]
- [5x týdně, 2.46]
- [5x týdně (intenzivně), 1.55]
- [Každý den, 1.64]
- [Každý den (intenzivně) nebo 2x denně, 1.72]
- [Každý den + fyzická práce, 1.9]
intakes:
- [Denní příjem kalorií pro udržení stávajcí váhy, 1]
[/calc]

Výsledek slouží pouze k orientačním účelům. Pro ženy, které mají podváhu nebo nenabraly v průběhu těhotenství dostatečné množství kilogramů, nejsou výsledky vůbec vypovídající.

Vždy byste měla konzultovat svůj zdravotní stav s odborníkem. Vaše tělo je jedinečné. Co vyžaduje váš organismus, se může lišit od toho, co vyžaduje organismus například vaší kamarádky. Specialista vám dá rady šité na míru vám – vašemu tělu a zdravotnímu stavu. Nehazardujte se svým zdravím a se zdravím vašeho dítěte.

Jak kalkulačka funguje?

Ženy v průběhu devíti měsíců těhotenství průměrně přiberou 12 kilogramů. Část této váhy je spotřebována na zdravý vývoj dítěte. Zbytek zásob je využit právě při kojení. Ty samy osobě zpravidla nestačí k úplnému pokrytí energetické náročnosti kojení. Proto je důležité získat dodatečnou energii ze stravy.

Kalkulačka spočítá váš denní příjem kalorií pro udržení váhy a přičte energetickou náročnost kojení. Následně je odečteno 15 procent.

Základy ve vědeckém výzkumu

Podle výzkumu1, který probíhal v letech 2005 až 2007, je v prvních 5 měsících po narození dítěte energetická náročnost kojení rovna 454 kaloriím za den.

Hubnutí během kojení

Na základě 17 vědeckých studií1 bylo zjištěno, že v prvních 6 měsících po porodu je váhový úbytek daleko vyšší u žen, které nejsou podvyživené. Pokud žena netrpí podváhou, váhový úbytek je v průměru 0,8 kilogramů za měsíc. U podvyživených žen je to jen 0,1 kg.

Vyzkoušejte i naše další kalkulačky…

Reference

1. NF Butte, JC King, Energy Requirements During Pregnancy and Lactation, Public Health Nutrition, 2007 – journals.cambridge.org.

Všem NUTRIADAPT doporučuji, je to prima zkušenost a cesta pro všechny, co si neví rady. (Věra, 47 let)