Denní deficit kalorií

Blíží se ples, svatba nebo jiná významná událost, kvůli které potřebujete shodit pár kil, abyste se vešla do šatů? S naší kalkulačkou si můžete jednoduše spočítat, o kolik musíte denně omezit příjem kalorií, abyste se dostala na svou vytouženou váhu včas.

Do kalkulačky napište vaší stávající váhu. Následně váhu, které byste chtěla docílit. A vyberte datum, do kdy potřebujete zhubnout.

[calc type=“CalorieDeficit“]

Výsledek slouží pouze k orientačním účelům. Kalkulačka předpokládá, že celková váha, kterou chcete shodit, je tvořená výhradně tuky. Ve skutečnosti však při hubnutí ztrácíte i vodu a svalovou hmotu.

Navíc, pokud při hubnutí cvičíte, spalujete tuky a budujete svalovou hmotu. S přibývajícím objemem svalů se vám zrychluje metabolismus. Tuky spalujete ještě rychleji. Což je samozřejmě ideální stav. Nicméně musíte počítat s tím, že svaly váží více než tuky. Takže ačkoli hubnete a vaše postava vypadá daleko lépe, na váze může svítit stále stejné číslo.

Chci zhubnout hodně a v krátkém čase…

Pokud chcete zhubnout větší množství kilogramů za krátký čas, objednejte se raději na konzultaci k odborníkovi. Vyvarujete se zdravotního rizika a ušetříte si mnoho starostí a stresu.

Při hubnutí pod dohledem specialisty budete přesně vědět, zda shazujete tuky, vodu nebo svalovou hmotu. Budete mít zároveň jistotu, že se vám zhubnout opravdu podaří.

Rozhodnete-li se hubnout na vlastní pěst, nezapomeňte na následující:

  • Neomezujte svůj denní příjem kalorií o více než 1000 kalorií.
  • Pokud jste žena, váš denní příjem kalorií by neměl klesnout pod 1200 kalorií.
  • Pokud jste muž, váš denní příjem kalorií by neměl klesnout pod 1800 kalorií.
  • Nesnažte se zhubnout více než 1,5 kilogramů za týden.
  • Pro optimální úbytek váhy snižte svůj denní příjem kalorií o 15 až 20 procent. Váš denní příjem kalorií si můžete spočítat pomocí naší kalkulačky.

Vyzkoušejte i naše další kalkulačky…

Po třech měsících, když jsem byla na poslední kontrole, jsem měla dole asi 15kilo a -11cm přes boky a bříško. (Jana, 29 let)