Kategorie - Recepty se třtinovou melasou

Třtinová melasa neboli černé zlato obsahuje na rozdíl od rafinovaného cukru množství vitaminů a minerálů. Dodává vitamin B6, měď, mangan, draslík, vápník, hořčík i železo.

Melasa je skvělým prostředkem v boji proti chudokrevnosti. Doporučuje se také těhotným ženám, které mají sníženou hladinou železa v krvi. Slazení melasou má blahodárné účinky na zdraví a vzhled pokožky, vlasů a nehtů, zmírňuje projevy premenstruačního syndromu, zpevňuje kosti, snižuje vysoký krevní tlak a odstraňuje zácpu. Melasa vykazuje silné antioxidační účinky a pomáhá bojovat proti předčasnému stárnutí.

Melasa se hodí do sladkých i slaných pokrmů. Ideální je ke slazení kaší, müsli, jogurtu a palačinek. Přidat ji můžete také do smoothie nebo s ní přisladit rajskou omáčku. Pokud máte rádi zdravé sladkosti, vyzkoušejte zdravé sušenky melasky.

Přečtěte si více v našem magazínu:

RECEPT: Mandlové perníčky bez lepku

I když se vyhýbáte obilovinám, neznamená to, že se musíte vzdát cukroví. A není ani nutné držet se nepečených raw variant z ovoce, semínek či ořechů. Ořechy snadno pomelete na jemnou drť, která hravě zastoupí pšeničnou...