Bezhladoveni.cz

Samohubnoucí oblečení, aneb když vám reklamy lžou

Kdo by nechtěl, aby bylo shazování kilogramů jednodušší a nejlépe šlo úplně samo. Tonoucí se stébla chytá, a toho právě reklamy využívají. Pro jejich nabídky, které zahlcují veřejnost ze všech stran, je těžké si jich nevšimnout a nedostat je do podvědomí.

reklama

Odolat usmívající se celebritě, která zrovna podporuje hubnoucí nápoj X a vypadá vizuálně úžasně, v nás může vyvolat dojem, že když to funguje na ní, tak proč ne na nás?!

Princip „fungování“ samohubnoucího oblečení

Na trhu najdeme mnoho různých „samohubnoucích“ oblečení a všechny slibují jedno a to samé: pomůžou Vám k získání ideální postavy.

Často jde pouze o optické zeštíhlení, nicméně to také dodá sebevědomí, a cítit se dobře je přece důležité.

Klasicky se používá stahovací prádlo, nejčastěji stahovací kalhotky s nebo bez zvýšeného pasu pro optické zmenšení problémových partií okolo břicha, či stahovací košilky. Dále se objevují i stahovací korzety.

Některá samohubnoucí oblečení slibují, že v kombinaci s fyzickou aktivitou napomohou ke spalování tuků. A jsme opět u toho, bez pohybu se redukce hmotnosti neobejde!

Pokud se reklamy na samohubnoucí oblečení odkazují i na zařazení pohybové aktivity nebo změnu stravovacího režimu, pak přeci nejde o samohubnoucí metodu!

Měli bychom si být vědomi, že pokud nám někdo nabízí oblečení, které údajně samo od sebe vyřeší naše problémy s nadváhou popřípadě obezitou, tak z nás nejspíš tahá pouze peníze.

Ano, mohlo se nám již někdy stát, že jsme zhubli bez jakéhokoliv úmyslu a záměrného snažení (bez prodělání zřetelného onemocnění) a bylo to s největší pravděpodobností tím, že naše tělo bylo pod tíhou velkého stresu.

Stres je obranný mechanismus, který nás v menší míře pozitivně nabudí. Ve větší dávce při dlouhodobém působení naopak zvyšuje riziko vzniku srdečně-cévních onemocnění a vředových chorob (peptický vřed v žaludku, Crohnova choroba, ulcerózní kolitida).

Stresové hladovění není ovšem nic, o co bychom se měli cíleně snažit za účelem hubnutí.

Proč hubnout s vynaložením úsilí

Smyslem hubnutí by mělo být dlouhodobé udržení optimální váhy! Částečná nebo celková změna životosprávy je obvykle u jedinců s nadváhou (obezitou) nutná! Pro hubnutí máme jistě hned několik důvodů.

Rádi hodně jíme, ale lékař nám pohrozil pod výhružkou zhoršení zdravotního stavu. Sami se cítíme, že bychom se sebou měli něco dělat a následují to další a další důvody. Naše vnitřní motivace je nejdůležitější.

Postava, se kterou jsme se narodili, je z velké části určena geneticky, ale to jak se k tomuto faktu postavíme, jak s touto informací naložíme, je v našich rukou! Pravidelná fyzická aktivita, racionální zdravá strava, práce s minimem stresu, a po světě by běhali lidé bez nadměrné hmotnosti.

Je to mírně utopistická představa, ale jde to opravdu i bez tzv. samohubnoucích pomůcek, za které často zaplatíme tolik jako měsíční vstup do fit centra, které je nám v závěru daleko užitečnější.

Koupit či nekoupit?

Shrnutí je takové, jestliže někomu stahovací oblečení pomůže lépe se cítit ve společnosti, nejsou to vyhozené peníze. Ale problém s redukcí hmotnosti to rozhodně neřeší. Někoho koupě samohubnoucího oblečení slibující zhubnutí v kombinaci s pohybem vybudí a začne sportovat, pak i to může být bráno jako určitý úspěch!

Jen mějte na paměti, že bez práce nejsou koláče. Konec konců, když se na svém úspěchu bude podílet sami, budete si toho o to víc vážit a žádné zázračné prádlo nebudete potřebovat.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Tereza Pechová

Vždy jsem tíhla k dobrému jídlu a trávení času v přírodě při nejrůznějších sportovních aktivitách. Právě zájem o zdravý životní styl a zjištění, na kolik je naše zdraví ovlivněno tím co jíme, mě přivedlo k absolvování oboru Nutriční terapie.

Nenechte si ujít

Reklama

První krok pro úspěšné hubnutí – nezávazná konzultace s výživovým specialistou

Nezávazná konzultace je bezplatná nebo za 200 Kč, zálěží na poradně. V rámci nezávazné konzultaci získáte:

ikonkaPopis
free-consultation-list-2

Přesnou bioimpedanční analýzu vašeho těla

Výživový specialista vás změří na přístroji typu InBody / Tanita. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla: % podkožního tuku, množství rizikového viscerálního tuku, hmotnost svalové hmoty a kostry, množství vody, metabolický věk, atd. 

free-consultation-list-1

Zjistíte, proč se vám nedaří zhubnout

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček. Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Vyberte si město pro více informací

Pokud v seznamu nenajdete to vaše, nezoufejte. Vyberte nejbližší město, přečtěte si všechny informace, podívejte se na zkušenosti klientů, rezervujte si nezávaznou konzultaci a s asistentkou se domluvíte na konzultaci po telefonu či online.

reklama
reklama