Bezhladoveni.cz

Rozhovor s Vítem (-15,3 kg)

Dobrý den, prozradíte nám, jak dlouho vás trápí problémy s váhou?

reklama

Problémy s nadváhou mě provází celý život. Vzpomínky na 1. třídu základní školy, kdy se mi děti posmívaly obvyklým „Tlustoprde“ jsou pevně zaryty v mém podvědomí. Jedinou výhodou byl fakt, že jsem je předčil svou silou a pokud se mi dostaly do spárů, bylo po výsměchu. Jenže pak nastala otázka, jak je dohonit?

Ani v pubertě se to nezlepšilo?

Naštěstí jsem se kolem 15 let takzvaně vytáhl a na jistou dobu byl s hodnocením mé tělesné schránky pokoj. Dost jsem dal i sportu, a byť v hlavě byl stále onen otisk tělesné nedostatečnosti, tak když se dnes podívám na fotografie z té doby, zcela nechápu, proč jsem si myslel, že jsem tak „tlustej“.

A kdy se to změnilo?

Těžko říct, čas běžel a má tělesná váha občas kulminovala až ke 120 kg, jindy zase jemně atakovala 100 kg hranici. Prostě děs. V den, když mi začalo táhnout na padesát, jsem si stále říkal, co s tím, kalhoty jsou těsné, špeky se přelévají a pocit tělesné svěžesti je ten tam.

To chápu. Zkoušel jste s tím něco udělat?

Ano, ale nepomohly ani různé diety, ani cvičení. Sice jsem se různě tělesně trýznil, jenže pak přišla zase ta nezřízená chuť na sladké a vrátil jsem se k onomu známému ukojování jídlem. Prostě začarovaný kruh. Až mi v té mé hlavě svitlo, že to prostě sám nedokážu a musím se svěřit do rukou odborníků, kteří mi snad poví, v čem je ten zakopaný pes. No, a musím říci, povedlo se.

Jaké odborníky jste si vybral a jak to probíhalo?

Svěřil jsem do„zelené barvy“ pobočky Světa zdraví v Kolíně. Nechal se vážit, změřit, zhodnotit a ono to opravdu zafungovalo. Po půlročním snažení jsem musel zkrátit všechny pásky na kalhotách a informace o tom, že je pryč 15 kilo mých tukových zásob, mě stále hřeje na srdci.

A jak to u vás vypadá teď?

Čeká mě sice ještě shodit pár kilo do kýžených 99,99 kg, ale to jistě pod další kontrolou půjde samo. Je pravdou, že Vánoce trochu otřásly tímto předsevzetím, ale byl to jen malý výkyv a opravdu snadno jsem se vrátil do zajetých kolejí.

A co vás z toho nejpozitivněji překvapilo?

Přestal jsem mít chuť na zákusky i čokoládu a radši si dal kus pořádného dobrého steaku, ale i jáhly, cizrnu, kuskus a další zběsilosti. Až tak dokážou lidé ze Světa zdraví změnit jednoho člověka a za to jim opravdu moc a moc děkuji.

A my děkujeme za rozhovor!

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

reklama
reklama