RECENZE: Krabičková dieta Zdravé stravování očima nutriční terapeutky

Pestrá strava je pro fungování lidského těla naprosto nezbytná. Najít správný balanc mezi poměrem živin, abychom zůstali fit, ale není tak snadné. Otestovali jsme proto krabičkovou dietu od firmy Zdravé stravování, kterou připravuje tým zkušených nutričních specialistů. Služba slibuje hodně – výživné pokrmy, které vás budou bavit.

Pět dní jsme ochutnávali jídla z nejpopulárnějšího programu s názvem Pro zdraví, který Zdravé stravování nabízí. Kromě samotných pokrmů jsme také vyzkoušeli oba způsoby dopravy – doručení krabiček kurýrem domů a jejich vyzvednutí na odběrném místě.

Na hodnocení jsme byli tři, včetně nutriční terapeutky Bc. Martiny Rusňákové Korejčkové, DiS. Hodnotili jsme přes 80 kritérií.

Shrnutí recenze, když máte jen pár vteřin času

Pozitiva

  • Dobrá kvalita za nízkou cenu
  • Čerstvost a pestrost jídelníčku
  • Největší rozvozová síť po Česku

Negativa

  • Zdravé stravování negarantuje přesný čas doručení objednávek
  • U testovaného programu chybělo denní doporučené množství vlákniny
  • Hodně plastových obalů (problém většiny dovážkových společností)

Jak nám chutnala krabičková dieta od Zdravého stravování? Nadchla nás pestrost, čerstvost i netradiční potraviny. To vše za velmi příznivou cenu.

Delší hodnocení, když nechcete kupovat zajíce v pytli krabičce

Kdo krabičkovou dietu od společnosti Zdravé stravování osobně vyzkoušel a hodnotil?

FotoPopis
martina-korejckova-rd

Bc. Martina Rusňáková Korejčková, DiS.
Nutriční terapeutka
Testovaný program: Pro zdraví 6 000 kJ
Doprava: Dovoz domů, nechání "na klice"

klara-kucerova-rd

BcA., Klára Kučerová, DiS.
Redaktorka
Testovaný program: Pro zdraví 8 000 kJ
Doprava: Odběrné místo

marek-hrecka-rdIng. Marek Hrečka
Aktivní sportovec, milovník dobrého jídla a pití

Testovaný program: Pro zdraví 10 000 kJ

Doprava: Dovoz domů

Představujeme Zdravé stravování

Zdravé stravování je dovážková služba fungující od roku 2008, která doručuje zákazníkům téměř po celé republice až pět jídel denně. Je to tedy jedna z nejdéle fungujících společností rozvážejí krabičkové diety na českém i slovenském trhu.

Jídelníčky sestavuje zakladatelka firmy a nutriční specialistka Kateřina Šimková se svým týmem.

FotoPopis
katerina-simkova

Kdo je Mgr. Kateřina Šimková?
Nutriční specialistka společnosti Zdravé stravování

Přednáší o výživě ve školách, firmách i ve sportovních klubech. Organizuje workshopy na téma zdravé a chutné vaření, příprava jídel do práce. Publikuje články v magazínech životního stylu i odborných časopisech.


Jak rozvoz krabičkové diety funguje

Po potvrzení objednávky vám operátorka sdělí orientační doručovací čas. Pro registrované klienty je k dispozici zákaznický portál, kde je možné v den rozvozu ověřit přesnější čas doručení dle GPS na vozidle řidiče.

Rozvoz se totiž řídí podle aktuálních kapacit kurýrů. Čas doručení se tedy může operativně změnit i po předchozí domluvě.

Pokud víte, že v konkrétní den nebudete doma, můžete nahlásit operátorům změnu adresy. Je však třeba jim dát vědět alespoň 3 pracovní dny dopředu. Jestliže vás kurýr nezastihne doma, může vám po domluvě nechat jídlo na smluveném místě.

Například je možné řidiči dočasně propůjčit klíč od bytového domu a on stravu nechá na klice bytu, u sousedky, atd. V případě rodinného domu je možné se dohodnout na přesném místě, kde krabičky nechá. S řidičem se můžete domluvit, aby v takovém případě poslal informační SMS.

Firma Zdravé stravování má oproti konkurenci jednu z největších rozvozových sítích po Česku. Krabičky dováží do většiny větších i menších měst.* Odběrná místa mají v Praze, Brně a jedno v Kyjově.

* Nenašli jste v seznamu vaše město? Nezoufejte. Rozvozová síť se neustále mění na základě poptávky. Ideální je na sebe nechat na webu kontakt (vyplnit formulář) a počkat na telefon od operátorky – ta vám přesně řekne, zda k vám můžou krabičky dovézt či nikoli.


Balení krabiček na 1 den, autor: MH

Nejširší výběr stravovacích programů

Na výběr máte z 13 různých programů, které najdete na jejich webových stránkách. Každý z nich by měl být sestaven tak, aby reflektoval potřeby zákazníka a jídla byla nutričně vyvážená.

FotoPopis
prozdravi

Pro zdraví: Tento program se nejvíce přibližuje běžným jídlům, na která jsou lidé zvyklí. V pokrmech najdete maso, obiloviny, luštěniny, semínka i ořechy. V jídelníčku jsou obsaženy všechny makronutrienty jako sacharidy, tuky, bílkoviny, vitaminy a minerální látky. * TESTOVANÝ PROGRAM *

bezmasa

Bez masa: Je určený pro ty, kteří jsou vegetariáni nebo nechtějí maso do svého jídelníčku zařazovat. Ve stravě najdete obiloviny, luštěniny, zelenina, ovoce nebo houby. Dále také vaječné i mléčné výrobky. Kromě tradičních příloh sázejí i na špaldu, kamut, oves nebo quinou. K programu je také možné přidat zdarma ryby.

menickoMeníčko: Je program vhodný nejen pro jednoho, ale i celou rodinu. Na výběr máte z několika variant pokrmů včetně salátů z české i mezinárodní kuchyně. Každému strávníkovi napočítají vlastní gramáž jídla.
prozdraviplusPro zdraví+: Jídelníček kopíruje program Pro zdraví. Je však doplněn o porci ovoce a zeleniny. Nemusíte tak během dne řešit, jestli jste snědli doporučený příjem těchto potravin. * DOPORUČUJEME, protože obsahuje více zeleniny a ovoce, než základní program *
jime-3x-denneJíme 3x denně:  Pestrá strava s vyváženým poměrem živin energeticky rozdělená pouze do tří chodů, a to do snídaně, oběda a večeře. 
promamyPro mámy: Program určený pro maminky, které kojí a mají tak velký energetický výdaj. Jídelníček obsahuje správný poměr živin, díky kterým získají ze stravy potřebnou energii. Z pokrmů jsou vynechány potraviny, které není vhodné při kojení konzumovat jako například pečivo, luštěniny, kořeněná, tučná či smažená jídla apod.
fitplusFit+: Je program určený pro sportovce, kteří chtějí zhubnout několik kilo a udržet si dobrou fyzickou kondici. Jídelníček je sestavený tak, aby poskytl tělu optimální množství živin nezbytných k regeneraci organismu a zároveň dodal potřebnou energii.
proteinplusProtein+: Je vhodný pro ty, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu a mít hodně energie i na náročnější trénink. Dostatek bílkovin ve stravě pomáhá v budování svalové hmoty i regeneraci. Fitness jídelníček má vyvážené zastoupení živin a je dostupný v šesti energetických řadách. Nejnižší je 12 tisíc kJ.
detoxproDetox PRO: Jídelníček je složen z čerstvých zeleninových a ovocných šťáv obohacené o saláty, semínka, ořechy, vejce, luštěniny nebo ryby. Je tak vhodný pro ty, kteří rádi ve větší míře konzumují zeleninu i ovoce. Tento typ jídelníčku je dobré si dopřát jen na omezený čas, aby pomohl tělu zbavit se toxinů.
proteinextraProtein EXTRA: Jde o dvoutýdenní program, který má vyvážený poměr makroživin. Strava je bohatá na bílkoviny, a to na úkor sacharidů. Tím dojde k rychlejší redukci podkožního tuku. Vhodný je tedy pro všechny, kteří zápasí se svou váhu a neúspěšně vyzkoušeli běžnou stravu s klasickým poměrem makroživin či jiné diety.
ketoKeto: Program je inspirovaný programem KETO a je určený ty, kteří chtějí vidět výsledky hubnutí co nejrychleji. Jídelníček je postavený na významném snížení sacharidů a navýšení tuků. Pokrmy jsou dodávány i o víkendech. Po ukončení Keto programu lze navázat na jiný typ stravování, který má vyváženější poměr živin.
kombiweekKombi week: Je pro lidi, kteří rádi experimentují s jídlem nebo chtějí vyzkoušet pokrmy z nejlepších dietních programů jako Pro Zdraví, Protein, Extra, Fit+, Bez masa a KETO. V jídelníčku je extra porce zeleniny a ovoce, libová masa, ryby a mléčné výrobky. Lze také zvolit verzi bez masa.
doplnkyDoplňky: Program nabízí možnost doplnit si jídelníček o něco dobrého, jako je například zdravější dezert, ovocné či zeleninové smoothie, fresh, snídaně nebo polévky.

Cena krabiček od Zdravého stravování

Finální cena služby se odvíjí podle jednotlivých programů a kombinací, které si zvolíte. Pro ženu či muže ve středním věku drobnější postavy se sedavým zaměstnáním, kteří si dopřejí pohyb alespoň dvakrát týdně, je optimální energeticky přijmout přibližně 8 tisíc kilojoulů za den.

V programu pro Zdraví tak zaplatí za pracovní týden a pět chodů každý den (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) přibližně 3 tisíce korun. O víkendech a svátcích pokrmy nepřipravují. Jídlo na celý den tak vyjde na 600 Kč. Lze si ale také zvolit jinou variantu třeba bez snídaní. Ta stojí přibližně o tisíc korun méně.

Poměrně nízkou cenu služby ocení hlavně ti, kteří se často stravují v restauracích. Zvyšující se ceny potravin a energií se totiž promítly i do gastronomie. Průměrná cena oběda v Praze překonala dvousetkorunovou hranici. V hlavním městě tak zaplatíte za jeden chod až 203 Kč. Za pět jídel je to tedy více jak tisíc korun. V celorepublikovém srovnání pak za polední menu zaplatíte 179 Kč.

U krabičkové diety vychází u nejpopulárnějšího programu pro Zdraví oběd v průměru na 178 Kč. Pokud zvolíte nejnižší kalorický příjem, částka za hlavní chod se pohybuje okolo 157 Kč. U programů, kde je například zvýšený příjem živin (vhodné například pro ty, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu) se pohybuje částka za oběd od 175 Kč do 232 Kč podle zvoleného kalorického příjmu.

Levněji než v restauraci a s větší kontrolou nad tím, co jíte

Při srovnání cen tak vychází služba Zdravé stravování buď stejně, nebo dokonce levněji, jako kdybyste chodili pravidelně na obědy v restauracích. Ale na rozdíl od krabičkové diety nemáte nad jídlem, které vám připravují kuchaři, žádnou kontrolu.

Obvykle totiž nevíte přesnou gramáž, množství kalorií, obsah soli, použité suroviny, a někdy ani alergeny. Bohužel nemáte jistotu ani v tom, jestli je skladba vašeho jídelníčku dostatečně pestrá a vyvážená.

Kvůli zvyšujícím se cenám za paliva, musela firma Zdravé stravování zavést příplatky za dovoz. Palivový příplatek se pohybuje v rozmezí od 3 Kč do 12 Kč na den. Jeho výši stanovuje firma vždy podle průměrné ceny pohonných hmot v Česku.

Konečnou cenu i s dopravou vám potvrdí operátor před potvrzením vaší objednávky.

Možnosti dopravy

Způsob dopravy jsme si mohli s firmou bez problému domluvit, a tak jsme vyzkoušeli dovoz domů i vyzvednutí na odběrném místě. V prvním případě kurýr přivezl jídlo každý den v určeném časovém okně na danou adresu.

„Skvělé bylo, že jsem se s ním mohla domluvit, aby mi krabičky nechával na smluveném místě u našich dveří. Jakmile jídlo doručili, přišla mi SMS zpráva,“ říká nutriční specialistka Rusňáková.

Zvolili jsme také možnost osobního vyzvednutí na určeném odběrovém místě v pražském fitness centru. Krabičky byly pokaždé uložené v lednici, chyběla však informační SMS zpráva o tom, že je jídlo připravené na místě.

Posilovna ale měla otevřeno od brzkých ranních hodin až do večera, a tak nebyl problém jídlo vyzvednout podle vlastních časových možností.


Zdravé stravování: Mapa rozvozu

Rychlost přípravy, servírování a převážení krabiček

Některá jídla, zejména snídaně a svačiny stačilo rozbalit a mohli jsme je hned sníst. Jinak byl ohřev pokrmů snadný a rychlý. Stačilo je ponechat v plastovém obalu, vidličkou propíchnout krycí fólii, aby mohl z krabičky ucházet vzduch a vložit je do mikrovlnky. Nebo jídlo přendat a ohřát v troubě či na sporáku.

Krycí fólie je pevná a na krabičkách dobře přilepená. Nemusíte se tak bát, že se jejich obsah vylije nebo vysype, pokud si je budete chtít vzít do práce nebo s nimi kamkoliv cestovat.

Jak nám chutnalo

K testování služby krabičkové diety od Zdravého stravování jsme přistoupili zodpovědně. Zaměřili jsme se na více jak osmdesát hodnotících aspektů, které by za nás služba měla splňovat.

Hlavními kritérii pro nás bylo, zda jídelníčky sestavuje odborník na výživu, kvalita použitých surovin, pocit sytosti po najezení, velikost a chuť pokrmů i jejich čerstvost. Jestli se jídla příliš neopakují a také celková kuchařská nápaditost.

Nutriční specialistka Martina Rusňáková Korejčková se zaměřila na to, jestli je strava dostatečně vyvážená a nechybí v ní žádné důležité složky.

Pět dní jsme ochutnávali jídla z nejpopulárnějšího programu s názvem Pro zdraví, které služba Zdravé stravování nabízí. Kromě samotných pokrmů jsme také vyzkoušeli oba způsoby dopravy. A to jak doručení krabiček kurýrem domů, tak vyzvednutí na odběrném místě.

V jídelníčku od Zdravého stravování, který by měl vždy připravovat tým nutričních specialistů, se objevily kvalitní základní potraviny, jako je rýže, těstoviny nebo brambory, ale i ty méně tradiční jako například tapioka, bulgur nebo quinoa.

„Celkově byla jídla velmi pestrá a neopakovala se. Až na výjimky se neobjevily žádné průmyslově zpracované potraviny, ve kterých bývá zbytečně moc soli,“ říká nutriční specialistka Martina Rusňáková Korejčková.

Nejvíce nás chuťově zaujalo cajunské vepřové s rýží, ve kterém bylo i poměrně dost zeleniny. Maso bylo měkké a dobře ochucené. Z dalších hlavních chodů stojí za zmínku zajímavá kombinace vepřových kousků s bulgurem a pikantním květákem.

„Ze svačin mě nejvíce zaujal brokolicový dip a cibulové čatní, které bylo moc chutné,“ dodává nutriční specialistka.

Když nějaké suroviny nemusíte

Pokud vám některé potraviny nechutnají nebo trpíte alergiemi, můžete se spojit s operátorem a suroviny vyměnit. Je však třeba počítat s tím, že to může být na úkor pestrosti, kterou se jídelníčky Zdravého stravování vyznačují.

Firma již nenabízí programy v bezlepkové a bezlaktózové verzi. Pokud tedy trpíte autoimunitním onemocněním celiakie nebo nemůžete potraviny obsahující laktózu, z nabízených programů si nevyberete.

Poskytují ale úpravu jídelníčku na míru lidem, kteří trpí cukrovkou. Z pokrmů jsou zcela vyloučeny cukry, medy, sirupy i kompotované ovoce a doslazují se stévií. V případě, že by vám taková úprava jídelníčku nestačila, můžete vše konzultovat s jejich nutričním týmem.

Nutriční vyváženost pokrmů očima nutriční terapeutky

Největším nedostatkem jídelníčku byla chybějící vláknina. „Každodenně bychom měli přijmout okolo 30 gramů. Při vyhodnocení v nutričním programu nám ale na den vyšlo jen 13 gramů,“ říká nutriční specialistka Rusňáková. 

Dříve byla vláknina považována za nepotřebnou látku, která jen projde trávicím traktem. Studie však ukázaly, že hraje významnou roli v prevenci onemocnění srdce, cév i rakoviny tlustého střeva.

Dalším, velmi důležitým zdravotním benefitem je, že působí jako „kartáč střev“, protože je umí vyčistit. Bez dostatečného příjmu vlákniny se tak tělo neobejde.

Jak uvádí Zdravé stravování na svém webu, program Pro zdraví neobsahuje dostatečné množství čerstvé zeleniny a ovoce, které byste za den měli sníst. U zeleniny jde přibližně o 400 gramů, u ovoce 200 gramů.


Cherry rajčata s mozzarellou, autor: MH

Čerstvá zelenina se tak v jídelníčku objevila spíše sporadicky. Ke svačině byla rajčata s mozzarellou a balzamikovým octem. V jiné dny listy čerstvé ledového salátu či okurkový a mrkvový salát s vlašskými ořechy.

Ovoce bylo schované například v hruškovém muffinu nebo krupicové kaši. V syrové formě se neobjevilo vůbec. U tohoto druhu programu je proto nutné zajistit si ke krabičkové dietě navíc i denní přísun těchto surovin.

V nabídce Zdravé stravování ovšem najdete program Pro zdraví+, který splňuje i kritéria týkající se ovoce a zeleniny.

Vyvážený jídelníček by měl obsahovat také větší množství omega-3 mastných kyselin, které si tělo neumí samo vyrobit. Jedná se o polynenasycené tuky, pro které se mezi veřejností vžilo označení „zdravé tuky“. V lidském těle mají tyto kyseliny na starost mnoho důležitých funkcí. Například účinně bojují se záněty a podporují funkce mozku i srdce.

Nejbohatšími zdroji omega-3 jsou lněná semínka, olej, chia semínka, konopná semínka, vlašské ořechy, řepkový olej a pak také ryby či krevety.


Treska v kokosové omáčce s basmati rýží, autor: MRK

„Ochutnávali jsme tresku v kokosové omáčce s basmati rýží a také špagety s rajčaty, tuňákem a kapary, které nebyly chuťové špatné. V jídelníčku by ale prospěšných kyselin mohlo být klidně více,“ podotýká nutriční specialistka Rusňáková.

Větší rozmanitost ořechů či semínek by jídlům navíc dodala potřebný šmrnc a chuťově by je obohatily.

Jídelníčku by celkově slušela trocha kulinářské kreativity. Například posypat jídlo naklíčenými slunečnicovými semínky či fazolemi mungo, které jsou plné enzymů, minerálů, vitamínů a stimulují imunitní systém. U špaget (alespoň někdy) vyměnit třicetiprocentní eidam za parmazán nebo ovčí sýr pecorino. Jídla totiž pak za delší čas neomrzí a strávník může jíst takzvaně i očima.

„Důležité je také kvalitní pečivo. V tomto případě chyběl nějaký kváskový, žitný, semínkový nebo domácí chléb,“ doplňuje nutriční specialistka.

Jídla jsme také podrobili bližšímu zkoumání, abychom ověřili, jestli jsou výživové hodnoty uvedené na obalu opravdu správné.

„Jeden den jídelníčku jsem propočetla v nutričním programu a vyšel pouze s desetiprocentní odchylkou. Kalorická hodnota denního příjmu tedy odpovídala, což bylo vidět i na velikostech porcí. Po najezení jsem se cítila sytá,“ vysvětluje Rusňáková.

Na obalech je uvedena pouze celková gramáž jídla, poměr surovin jsme tak při měření museli odhadovat. Na krabičkách ale najdete všechny ostatní potřebné informace jako složení jídla, nutriční hodnoty na 100 gramů, způsob ohřevu, datum spotřeby, a dokonce i alergeny. Ty jsou případně uvedené i na webu Zdravého stravování.

Ekologická (ne)udržitelnost

Jedním z největších negativ těchto dovážkových služeb, tedy i Zdravého stravování, jsou plastové krabičky. Za pět dní testování se nám jich doma nakupilo pětadvacet. Za měsíc je to kolem stovky plastových obalů. Průměrná roční spotřeba plastu jednoho zákazníka je podle informací uvedených na webových stránkách firmy kolem 80 kilo.

Pro snadnější srovnání – podle nejnovějších dat z Eurostatu vyprodukuje průměrný Čech kolem půl tuny odpadu za rok. Z toho přibližně 16 kilo tvoří plasty, 21 kilo připadá na papír a 15 kilo představuje sklo.

Na první pohled se tak může zdát, že je krabičková dieta enviromentální pohroma. Zdravé stravování se však snaží být ekologickou společností a jejich obaly jsou plně recyklovatelné. Navíc platí poplatek do fondu EKO-KOM, který zajišťuje recyklaci většiny obalů v Česku.

Pokud vám na životním prostředí opravdu záleží, můžete řidiči pravidelně odevzdávat umyté plastové krabičky, které odveze k recyklaci. Cena služby je 25 Kč za týden. Máte navíc jistotu, že k recyklaci opravdu dojde a krabičky neskončí někde v palírně.

Použití jiných materiálů na jídlo bohužel není technicky možné. Služba nemůže provádět sanitaci jídlonosičů a jejich zpětnou distribuci. Dovážkové služby se totiž musí řídit přísnými hygienickými normami.

Pro koho jsou krabičky od Zdravého stravování ideální?

Služba Zdravé stravování vyniká především v poměru kvality a ceny, která je na tuzemském trhu bezkonkurenčně nejnižší.

Výrazně ušetříte zejména v případě, pokud pravidelně jíte v restauracích. Dalším benefitem je největší rozvozová síť, včetně menších měst.

Výhodou krabiček od Zdravého stravování je, že nejsou určeny pouze těm, kteří chtějí zhubnout nebo jinak měnit svou váhu. Díky vyváženosti jednotlivých pokrmů mohou dlouhodobě jíst krabičky všichni, které zajímá, co svému tělu dopřávají.

Ne nadarmo se totiž říká – jste to, co jíte.

Při dostatečně vyvážené a pestré stravě není zpravidla potřeba utrácet horentní sumy za vitaminy či jiné potravinové doplňky. Nemusíte se bát ani takzvaného jo-jo efektu. Ten se totiž dostaví pouze v případě, že dlouhodobě hladovíte nebo ze stravy vynecháváte důležité živiny.

Výhrou v loterii by mohla být krabičková dieta především pro ty, kteří nechtějí nebo nemají čas vařit. Služba se také hodí pro pracující z domova nebo pro ty, kteří mají v práci k dispozici alespoň malou ledničku, do které mohou jídlo uložit sami nebo to udělá kurýr. 

První krok k lepšímu zdraví

Ať už chcete hubnout, udržet si váhu nebo nabrat svalovou hmotu, s nabízenými programy od Zdravého stravování by se vám to mělo povést.

„Pokud k jídelníčku zařadíte i adekvátní pohyb, úspěch by se měl dostavit,“ doplňuje nutriční specialistka Rusňáková.

Pod odborným dohledem máte navíc jistotu, že neděláte ve svém stravovacím plánu chyby a nehazardujete se zdravím. Těm, kteří to myslí s hubnutím vážně, doporučujeme zvolit raději program Pro zdraví+, ve kterém je obsažené i dostatečné množství ovoce a zeleniny.

„Často slýchám od svých klientů, že by si taková jídla doma sami nepřipravili. Někdo tápe v tom, jaké porce vlastně jíst nebo ho vůbec nebaví počítat kalorie,“ říká Rusňáková.

Pro někoho tak může služba fungovat jako inspirace, jak by měl jídelníček vlastně vypadat a jaké potraviny je vhodné si pravidelně dopřávat.

Jak krabičkovou dietu objednat

Zaujaly vás krabičky od Zdravého stravování? Není nic jednoduššího, než si je vyzkoušet na vlastní kůži.

Objednání služby je snadné a rychlé.

  1. Na webových stránkách si buď sami zvolíte vhodný program, nebo si ho necháte doporučit operátorem.
  2. Vyplníte kontaktní formulář.
  3. Nejpozději do 72 hodin od zadání objednávky se s vámi telefonicky spojí operátor, se kterým domluvíte podrobnosti, dozvíte se konečnou cenu (včetně dopravy) a objednávku potvrdíte.

Pokud chcete službu zrušit nebo přerušit, stačí dát vědět předem taktéž tři pracovní dny. V případě, že dodávky krabiček pouze přerušíte, peníze za zrušená jídla se automaticky využijí na další pokrmy, až službu znovu obnovíte.

Sečteno podrženo, od firmy Zdravé stravování dostanete přesně to, co slibuje. Jídla se příliš neopakují, jsou čerstvá a neurazí ani vaše chuťové pohárky. Pokud tedy budete dodržovat jejich doporučení a přidáte pohyb, měli byste vidět výsledky.

Navíc můžete získat cenné know-how, jak by měl vyvážený jídelníček vlastně vypadat. Přidanou hodnotou je široký výběr z programů, ve kterém si na své přijde téměř každý.

Galerie vybraných krabiček od Zdravého stravování, které jsme ochutnali

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.

Klára Kučerová

Klára Kučerová

Síla psaného slova mě fascinovala už jako malou. Pod dekou jsem si tajně četla napínavé příběhy hrdinů a časem jsem zkoušela psát své vlastní. V roce 2014 jsem vystudovala žurnalistiku na Vyšší odborné škole publicistiky (VOŠP). O dva roky později jsem navázala studiem uměleckého bakaláře na Vysoké škole kreativní komunikace. Dlouholetou praxi mám z většiny mediálních domů jako Seznam nebo Lidovky.cz, ale i z veřejnoprávních médií jako Česká televize či Český rozhlas.