BezHladovění.cz

Margitova dieta

Margitova dieta je velmi proslulá svými rychlými účinky, kdy za čtrnáct dní můžete shodit až osm kilogramů. Ne každý si však na ni troufne. Porce jsou sníženy na minimum a zcela chybí jakékoli přílohy či sladké. Dále je tato dieta chudá na sůl, a proto dochází k odvodnění těla a redukci hmotnosti. Pokud je ovšem sůl v těle zastoupena v malém množství, může dojít k dehydrataci!

Žádný alkohol, cukry ani koření při Margitově dietě!

Mezi další zákazy a doporučení, kterými je třeba se při Margitově dietě řídit, patří vynechání alkoholu, výrazné omezení koření a vynechání cukru. Pokud ovšem cukry omezíte na minimum, nebude se dostávat energie svalům a orgány ve vašem těle, zejména mozek, by nemusely fungovat tak, jak mají. Omezení sacharidů díky nedostatku vhodných bílkovin způsobuje také úbytek svaloviny!

Jídlo pouze třikrát denně, k snídani jen teplý nápoj…

Margitova dieta je založena na velmi přísném jídelníčku. Jíst můžete pouze třikrát denně, přitom snídaně se jako jídlo nedá počítat. Podle Margitovy diety je totiž k snídani nejlepší jen teplý nápoj a nepřilepšíte si ani k obědu, jeho porce by měla být také velmi malá. Nejvíce najíst se tedy můžete u večeře, ale výběr potravin i porce jsou velice omezené. K dispozici máte pouze vejce, uzeniny (šunka), zeleninu, ovoce, kuřecí maso, kávu a mléčné výrobky. Zapomeňte tedy rovnou na pečivo, brambory, rýži, těstoviny a další.

Margitova dieta představuje hubnutí drastickým způsobem!

Pokud budete Margitovu dietu opravdu dodržovat, možná zhubnete, ale drastickým způsobem. Pro vaše tělo to bude velký šok, jelikož se mu nebude dostávat potřebných látek, a pokud Margitovu dietu odmítne, může nastat i obávaný JO-JO efekt. Navštivte proto raději dietologickou nebo nutriční poradnu, kde vám sestaví jídelníček na míru, přesně podle vašich potřeb. Neriskujte se svým zdravím.

Baví vás žít zdravě? Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout.
Upozornění na nové články, jídelníčky a recepty posíláme 3x týdně (po, st, pá). Z odběru novinek se můžete kdykoli odhlásit.
Redakce

Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Share via
Send this to a friend