Diagnostika složení lidského těla

Na této stránce se dozvíte, jak funguje a k čemu je dobrá diagnostika složení těla na profesionálním přístroji, certifikovaném pro použití ve zdravotnictví. Jak měření přesně probíhá. A kam se na měření objednat za rozumnou cenu.

7+1 důvodů, proč byste neměli odkládat analýzu vašeho těla aneb co tím získáte?

Diagnostika těla na Tanita 3000

Budete konečně vědět, jakou část vaší hmotnosti tvoří podkožní tuky!

Viscerální tuk. Neviditelný, ale o to více nebezpečný! Viscerální tuk je uložen mezi orgány. Proto se mu také často říká útrobní. Tento tuk tlačí na orgány a vylučuje do těla škodlivé látky, jako například volné mastné kyseliny. Ty se prostřednictvím žíly vrátnice dostávají do jater. Zde můžou vyvolat vznik krevních lipidů.

S velkým množstvím útrobního tuku se pojí i vyšší obsah špatného LDL cholesterolu, zvýšené riziko infarktu, mrtvice, nemocí cév a srdce. Může dojít i k metabolickým poruchám organismu, včetně diabetu.

Diagnostika složení těla vám řekne, na jaké úrovni máte množství útrobního tuku v těle. Při vyšších naměřených hodnotách vám naši specialisté vysvětlí, jak viscerální tuk snížit. Můžete tak aktivně předcházet vážným nemocím.

Kolik je vám let? A na kolik si myslíte, že se cítí vaše tělo? Analýza těla vám pomůže odhalit i váš metabolický věk. Cítí se vaše tělo na méně let, než skutečně máte? Výborně! Jste v produktivním věku a přitom by vaše tělo mělo být už dávno v důchodu? Nezoufejte. Stárnutí sice nikdo zastavit neumí, ale metabolický věk snížit lze. Stačí jen dodržovat doporučené zásady od našich specialistů.

Zjistíte, kolik váží vaše svaly. Při vážení na běžné váze se vám může zdát vaše hmotnost vysoká. Můžete si dokonce myslet, že trpíte nadváhou. Začnete se obávat o své zdraví. Může se však nakonec ukázat, že vaše vyšší hmotnost je zapříčiněná větším podílem svalů. Což je naprosto v pořádku. Vaše obavy tak byly liché. Nemusíte se dále strachovat.

Nebezpečnější je opačná situace. Žijete v domnění, že je vaše váha v pořádku. Po zvážení na speciální váze ale zjistíte, že je vaše hmotnost tvořena převážně tukem. Hmotnost svalů je minimální. V tomto případě jste na tom hůře, než člověk s vyšší váhou.

Voda je jednou z nejdůležitějších složek hmotnosti. Tvoří více než polovinu váhy těla. Je velice důležitá pro termoregulaci lidského organismu. Spolu s množstvím tuku je nutné sledovat i množství vody ve vašem těle.

Víte, kolik váží vaše kosti? I na tuhle otázku vám diagnostika těla dá odpověď. Hmotnost kostí lze chápat jako množství kalcia a dalších minerálů. Hmotnost se nijak výrazně nemění v krátké době. Dlouhodobě se ji ale vyplatí sledovat. Jak vaše tělo stárne, kvalita kostí má tendenci se zhoršovat. Což se může projevit i častějšími zdravotními problémy. Pravidelná analýza těla vás včas upozorní, že se s kostrou něco děje. Můžete upravit stravu tak, abyste si udrželi kostru v perfektním stavu.

Dozvíte se, kolik potřebujete denně přijmout kalorií pro výměnu základních látek (BMR). Čím více máte v těle svalů, tím více energie potřebuje vaše tělo získat z potravy. Vyšší bazální metabolická spotřeba pomáhá snižovat množství tuku v těle.

Kolik byste měli optimálně vážit kilogramů? Po zvážení budete vědět, jakou hmotnost byste si měli správně udržovat.

Tanita 3000

Jak přesně probíhá měření těla?

  1. Objednáte se na vámi vybranou pobočku.
  2. Zavoláme vám a společně se domluvíme na vhodném termínu vaší návštěvy.
  3. Dostavíte se na pobočku, kde vás přivítá profesionální a přátelský personál.
  4. Asistentka vás odvede do speciální místnosti s váhou.
  5. Svléknete si ponožky a kovové doplňky (hodinky, přívěsky, prsteny, atd.)
  6. Stoupnete si na váhu. Asistentka zadá do váhy váš věk a výšku. Počkáte 15 vteřin, dokud vás váha nezváží.
  7. Obléknete se a přejdete do místnosti, kde už na vás čeká s výsledky specialistka.
  8. Se specialistkou projdete bod po bodu vaše výsledky. Pečlivě vám vysvětlí všechny naměřené hodnoty. Řekne vám, co je dobře a co špatně. Poradí vám, jak s vaším tělem pracovat tak, aby se negativní hodnoty zlepšily. Její rady budou šité na míru přímo vám, vašemu zdravotnímu stavu a hlavně vaší životní situaci.
  9. Od specialistky získáte vzorový jídelníček pro kontrolu váhy.
  10. Konzultace trvá celkově 45 – 60 minut.

Kde všude najdete naše pobočky?

Pobočky Nutriadapt najdete v každém větším městě po celé České republice. Snažíme se být našim klientům co nejblíže. Podívejte se na seznam měst, kde nás můžete navštívit.

Kolik mě bude diagnostika těla stát peněz?

Na konzultaci se můžete nyní objednat za akční cenu 200 Kč. Kromě diagnostiky s vámi na úvodní konzultaci probereme váš aktuální jídelníček a dáme vám osobní doporučení na základě vašich naměřených výsledků.

Udělejte něco pro vaše zdraví a objednejte se na konzultaci do jedné z poboček Nutriadapt. Vaše tělo se vám za tento krok brzy odmění.

Chci se objednat na diagnostiku mého těla!

Po 3 měsíční kůře jsem pod dohledem specialistů "zchudnul" o skoro 10kg. (Michal)