Bezhladoveni.cz

Klientka Marta: „Díky 20 kilům dole se cítím i o 20 let mladší.“

Když přišla Marta na první konzultaci, měřila při svých 164 cm skoro 95 kg. To je dle BMI indexu už alarmující obezita, při které hrozí řada komplikací. Marta už dokonce některé sama pocítila na vlastní kůži.

reklama

Přečtěte si, jak se jí vede dnes po několikaměsíční kůře ve Světě zdraví.

Dobrý den, Marto, kdy se u vás objevily první problémy s váhou? Trpíte na ně celý život?

Právě, že ne. Krásných 60 kg jsem měla ještě o prázdninách v roce 2014. To jsem se sebou byla spokojená. Ale v srpnu jsem bohužel prodělala infarkt myokardu a od té doby se vše změnilo. Během 3 měsíců jsem přibrala neuvěřitelných 30 kilogramů.

Jak jste se tou dobou cítila?

Fyzicky velmi špatně. Zadýchávala jsem se a nebyla si vůbec jistá, jestli je to nemocí nebo nadváhou.

Co se pak změnilo?

Kamarádka mi řekla o Světě zdraví. Byla jsem ráda, že se můžu obrátit na odborníky v okolí svého bydliště, protože po infarktu a ještě s Crohnovou nemocí bych si netroufla si sestavit redukční jídelníček sama.

To chápeme a chválíme. Jak jste byla s jídelníčkem spokojená?

Byla jsem velmi příjemně překvapená. Sestavili mi ho pestrý, i když skoro nic nesmím.

Jak probíhala vážení a měření?

První návštěva proběhla už před rokem, tzn. 1. června 2015. Tehdy se ručička vah zastavila na něco málo přes 94 kg. První kontrola a vážení proběhly o měsíc později. I přesto, že mi připadalo, že pořád něco jím, nebo minimálně připravuji k jídlu, váha šla dolů, a to o celých 14 kg! Dala jsem si cíl shodit 20 kg, a to se mi podařilo.

A jak je vám dnes?

Zdravotní problémy jako by zmizely. Srdce mám v pořádku a celkově se cítím mnohem lépe. Dokonce i běhám za vnučkou, která se učí na kole. Dělá mi to dobře.

Tímto bych chtěla moc poděkovat své odborné specialistce Jitce Fílové, která působí na pobočkách Světa zdraví v Teplicích a v Ústí nad Labem. Díky ní už 100% vím, že u zdravé výživy zůstanu i nadále, a to s celou svou rodinou. Děkuji!

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.

Nenechte si ujít

reklama
reklama