Bezhladoveni.cz

Jak rychle zhubnout 10 kg

Přímo úměrně tomu, jak se nadváha či obezita stává civilizačním onemocněním, se i touha po štíhlém těle stává globální posedlostí číslo jedna. Lidé jsou v posledních několika dekádách stále urputněji bombardováni idoly krásy s dokonalými těly a chtějí se těmto těžko dosažitelným vzorům vyrovnat.

reklama

Díky tomu se objevují stovky a tisíce diet a postupů zaručujících rychlé hubnutí a dosažení ideálního vzhledu. Bohužel, ani nepatrné procento těchto diet nepřináší kýžené výsledky. Abyste to nepochopili špatně – není až tak nemožné zhubnout 10 kg za měsíc.

Skutečný problém je si dosaženou váhu udržet, nepoškodit si dietou zdraví a také zhubnout především tuk, nikoli veškerou svalovou hmotu.

Rychlé diety vám umožní zhubnout – ale stojí to za tu cenu?

Na internetu a v časopisech můžete najít desítky diet slibujících rychlý váhový úbytek. Jednou je to ananasová dieta, podruhé vaječná, potřetí mléčná, ovocná a podobně. Každá z nich se přitom tváří, že její zázračnost tkví v nějakém speciálním enzymu obsaženém v dané potravině či v nejnovějším objeveném mechanismu vyvinutém vědci z NASA.

Většina z těchto diet je velice krátkodobých – obvykle 3 – 14 dní a za tuto dobu skutečně můžete zhubnout až 10 kg. Výsledek však netkví v žádném magickém principu, ale v nejprozaičtějším faktu – tím je brutální omezení kalorického příjmu. Jde ve své podstatě o různé formy hladovky.

reklama

Kaliper od Bezhladovění.cz

FotoPopis
Kaliperační kleště

Pořiďte si vlastní kaliper a zjistěte, kolik máte % podkožního tuku v pohodlí domova

Psalo nám hodně čtenářů, kde kaliper koupit. Na českém trhu není tolik možností a tak jsme se rozhodli, že vám kaliperační kleště seženeme sami. Najdete je v našem obchodě - ještě máme pár kusů skladem. Zařaďte se mezi naše čtenáře, kteří sledují pokroky při hubnutí chytře!

Rizika rychlých diet

Rychlé diety s sebou nesou významná zdravotní rizika, pokud už se je skutečně rozhodnete držet, nepřekračujte dobu 7 – 10 dní a vracejte se k nim co nejméně. Problém je zejména v deficitu důležitých látek (vitamíny, minerály, živiny), který vzniká v důsledku jednostranného jídelníčku. Zcela zdravý člověk by sice měl takovou drastickou dietu ustát relativně bez vážnějších následků – ale jsou tu i další negativa.

Tím zásadním je jojo efekt. Rychlé diety jsou doprovázeny výrazným zpomalením metabolismu, a tudíž – jakmile se vrátíte k běžné stravě – budete nabírat mnohem rychleji než před dietou. Na původní váhu se vrátíte, než se nadějete, a docela pravděpodobně ji i překročíte.

Tělo potřebuje pravidelný přísun energie, jinak se přepne do nouzového režimu a začne zarputile ukládat každou kalorii. Proto je hladovění či výrazné omezení kalorického příjmu v konečném důsledku naprostý nesmysl – leda byste chtěli hladovět už navždycky.

Dalším negativním faktorem, který mne postihne, pokud chci rychle zhubnout 10 kg, je výrazný úbytek svalové hmoty. Tělo nebude bohužel spalovat pouze tuky, ale také bílkoviny a svaly. V neposlední řadě je nepříjemným průvodním jevem drastické diety velmi významný úbytek energie vedoucí k psychickému i fyzickému vyčerpání a s ním souvisejícím obtížím (pokleslá až depresivní nálada, špatná koncentrace, svalová slabost,…). Toto vyčerpání ještě zhoršuje urputný pocit hladu, který je možná na celé agresivní dietě to nejhorší.

Existuje lepší řešení?

Samozřejmě ano, ale vyžaduje vůli a trpělivost, kterou ne každý má. Mnoho lidí navíc ve svých snahách tápe, neznají základní principy a snadno podléhají propagovaným omylům a mýtům nebo velmi lákavě znějícím nabídkám.

Řešením může být obrátit se na profesionálního výživového poradce. Ten vám pomůže sestavit optimální jídelníček a celým procesem hubnutí vás bude provázet, což je nesmírně důležité pozitivum.

Cesta hubnutí tímto způsobem může být mnohem efektivnější, přímější – a tudíž nakonec i rychlejší, neboť se vyhnete slepým uličkám a demotivujícím překážkám, které vám pomůže výživový poradce překonat nebo se jim vyhnout.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Redakce

Každý den vám přinášíme novinky a zajímavosti ze světa zdravého životního stylu a hubnutí.

Nenechte si ujít

Reklama

První krok pro úspěšné hubnutí – nezávazná konzultace s výživovým specialistou

Nezávazná konzultace je bezplatná nebo za 200 Kč, zálěží na poradně. V rámci nezávazné konzultaci získáte:

ikonkaPopis
free-consultation-list-2

Přesnou bioimpedanční analýzu vašeho těla

Výživový specialista vás změří na přístroji typu InBody / Tanita. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla: % podkožního tuku, množství rizikového viscerálního tuku, hmotnost svalové hmoty a kostry, množství vody, metabolický věk, atd. 

free-consultation-list-1

Zjistíte, proč se vám nedaří zhubnout

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček. Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Vyberte si město pro více informací

Pokud v seznamu nenajdete to vaše, nezoufejte. Vyberte nejbližší město, přečtěte si všechny informace, podívejte se na zkušenosti klientů, rezervujte si nezávaznou konzultaci a s asistentkou se domluvíte na konzultaci po telefonu či online.

reklama
reklama