Máte podle BMI podváhu?

Máte-li BMI nižší než 18,5, spadáte do kategorie podváha – tedy příliš nízká hmotnost vzhledem k vaší výšce.

Podváha znamená zvýšené riziko zdravotních komplikací v důsledku tzv. podvýživy (malnutrice). Tělo nemá k dispozici dostatečné množství živin a energie. To může mít nepříznivý dopad na jeho fungování.

Komplikace podvýživy

Podvýživa hrozí řadou významných zdravotních komplikací. Ty mohou v extrémním případě vést i k ohrožení života.

Intenzita projevů odpovídá závažnosti podvýživy. K nejčastějším patří např. zácpa, svalová slabost (zhoršuje se pohyblivost, zvyšuje se riziko pádů a zranění), oslabení imunity, dále zpomalené hojení ran, vypadávání vlasů, kožní problémy, narušení krvetvorby. U žen může dojít k vymizení menstruace.

V závažnějších stavech podvýživy dochází i k narušení vnitřního prostředí a orgánovým komplikacím.

Důležité je se při jakýchkoliv potížích souvisejících s podváhou včas obrátit na lékaře nebo výživového specialistu.

Objednejte se na nezávaznou konzultaci s výživovým specialistou a zjistěte, jestli je příčina vaší podvýživy v nedostatečném příjmu energie nebo se jedná o závažnější zdravotní problém. Specialista projde váš jídelníček a upozorní vás na možné chyby, které brání přibírání. Konzultace stojí jen 200 Kč a probíhá i ve vašem městě.

Chceme vás motivovat, abyste otázku vašeho zdraví neodkládali. Protože zdraví a život máme jen jeden.

Objednám se zítra, v pondělí, prvního ledna.

Otázku zdraví odkládá většina lidí. Zvlášť, pokud člověka nic nebolí. O to horší jsou pak možné dopady, když se podváha neřeší včas.

Proto pokud se objednáte dnes [current_date format='j.n.Y‘], dostanete navíc ke konzultaci 2 kuchařky, které jsme připravili s českými a slovenskými blogerkami:

Kuchařky si můžete zdarma stáhnout po rezervaci konzultace.