Bezhladoveni.cz

Zelený čaj a hubnutí

Po 4000 let používali Číňané zelený čaj k léčbě mnoha neduhů, od bolení hlavy až po deprese.

reklama

Nebyl to pro ně pouhý nápoj. Důvod, proč zelený čaj prosperuje takovými benefity, je skryt mimo jiné za velkým množstvím polyfenolů a dalších mocných antioxidantů.

Hubnutí s čajem

Čaj pomáhá zvýšit oxidaci tuků, tedy urychlit metabolismus neboli odbourávání tuků, tím může tělo spíše využít tuk jako zdroj energie a neukládá potravou přijatý tuk tolik do zásob.

Díky této vlastnosti může být zelený čaj bez námitek využíván v prevenci i alternativní léčbě vysokého LDL (špatný cholesterol) a celkového cholesterolu.

Dříve se věřilo, že vliv na redukci váhy má na svědomí právě kofein, dnes již se ví, že je to podpořené i ostatními látkami v něm obsažené.

reklama

Kaliper od Bezhladovění.cz

FotoPopis
Kaliperační kleště

Pořiďte si vlastní kaliper a zjistěte, kolik máte % podkožního tuku v pohodlí domova

Psalo nám hodně čtenářů, kde kaliper koupit. Na českém trhu není tolik možností a tak jsme se rozhodli, že vám kaliperační kleště seženeme sami. Najdete je v našem obchodě - ještě máme pár kusů skladem. Zařaďte se mezi naše čtenáře, kteří sledují pokroky při hubnutí chytře!

Již po poměrně dlouhou dobu se ví a je prokázáno, že přijímaný tuk v potravě, stejně tak jako cholesterol, cukr a vláknina může ovlivňovat hladinu cholesterolu v krvi a rozvoj aterosklerózy, která je podmínkou pro vznik srdečně cévních chorob.

Bylo vypozorováno, že čajové tatiny (hořké látky obsažené v čaji) a polyfenoly zamezují vzrůstu hladiny krevního cholesterolu a zlepšují poměr mezi HDL (hodným) a LDL cholesterolem, který je také velmi důležitým měřítkem.

Tato informace je zejména podstatná pro jedince s cukrovkou nebo obezitou (popř. nadváhou), kteří mají k vysokému cholesterolu sklony. Podporuje látkovou přeměnu tuků, čímž urychlí pohyb tuků v těle a mírně nám tak zvýší energetický výdej.

S vyšším energetickým výdejem snáze spalujeme.

Zelený čaj obsahuje také kofein, a proto je třeba nepřehánět to s jeho konzumací nad přijatelnou mez. Vedlejším účinkem může být nevolnost nebo nespavost.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Přehled čajů na hubnutí: Které opravdu fungují?

Pitný režim jak má být

Pravidelná konzumace přiměřeného množství zeleného čaje nám může pomoct shodit pár kalorií navíc. V kombinaci s kofeinem, který zelený čaj přirozeně obsahuje, tak svůj efekt na urychlení metabolismu zvyšuje.

Nelze ale nepřipomenout, že nedílnou součástí správného pitného režimu je jako u stravy jeho pestrost.

Pití čaje bychom měli prokládat i konzumací pramenitých vod, minerálních vod a preferovat vody neochucené. V parných letních dnech si můžete ledový čaj vychladit a přidat k němu led a citron, v zimě zase potěší a zahřeje v teplé podobě.

Vše by mělo doprovázet zdravé stravování a pravidelná pohybová aktivita.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Tereza Pechová

Vždy jsem tíhla k dobrému jídlu a trávení času v přírodě při nejrůznějších sportovních aktivitách. Právě zájem o zdravý životní styl a zjištění, na kolik je naše zdraví ovlivněno tím co jíme, mě přivedlo k absolvování oboru Nutriční terapie.

Nenechte si ujít

reklama
reklama