BezHladovění.cz

RECEPT: Bleskurychlá houbová omáčka s pórkem

Letos počasí houbařům přeje. Máte-li také nasbíráno, sáhněte do zásob a připravte si bleskurychlou omáčku s plátky dušených hub. Že nejde o obyčejné jídlo, se přesvědčte sami 🙂 Blesková omáčka z lesních hub a...

Kategorie - Recepty s pórkem

Pórek patří mezi cibuloviny, ale na rozdíl od česneku a cibule má jemnější a sladší chuť. Obsahuje celou řadu vitaminů a minerálů. Jedná se hlavně o vitamin C a E, provitamin A, vitaminy skupiny B, draslík, fosfor, selen, mangan, vápník a železo.

Pravidelná konzumace pórku snižuje hladinu zlého (LDL) cholesterolu a naopak zvyšuje hladinu hodného (HDL) cholesterolu. Dále upravuje trávení, stabilizuje hladinu krevní cukru a působí jako účinná prevence rakoviny tlustého střeva. Díky silicím povzbuzuje chuť k jídlu, zlepšuje zažívání a podporuje činnost ledvin.

K nejoblíbenějším receptům patří bezpochyby pórková polévka. Připravíte z něj ale i chutnou omáčku, dobře doplní i do masové či zeleninové směsi. Pokud se nechcete ochudit o cenné látky, jezte jej v syrovém stavu. Chutnat vám bude v zeleninovém salátu i jako ozdoba na chlebu.

RECEPT: Tofu burgery s pórkem

Leden bývá ve food časopisech ve znamení Asie. Sezóna lokálních surovin je na bodu mrazu, a tak přichází ideální čas na to, využít všemožné exotické suroviny. Bez studu, že podvádíme domácí pěstitele, můžeme sáhnout po...