BezHladovění.cz

RECEPT: Mrkvovo-jablečné košíčky s vlašskými ořechy

Hledáte recept na zdravý a lehký moučník, na kterém si pochutnáte také třetí nebo čtvrtý den po upečení? Vyzkoušejte mrkvovo-jablečné košíčky s chutí i vůní vlašských ořechů. Splní všechny vaše nároky. Mrkvové...

Kategorie - Recepty s ovesnými vločkami

Vločky z ovsa jsou skvělým zdrojem dlouhodobé energie. Obsahují provitamin A, vitaminy B1, B2, D, E, kyselinu listovou, kyselinu pantothenovou a vlákninu. Dodají nám také omega 3 a omega 6 nenasycené mastné kyseliny, draslík, fosfor, hořčík, měď, mangan, vápník, zinek a železo.

Pozitivní účinky mají na celý náš organismus. Pomáhají zmírnit žaludeční a střevní potíže, podporují činnost trávicího traktu, posilují imunitu a snižují vysokou hladinu cholesterolu i cukru v krvi. Díky vysokému obsahu železa bojují s chudokrevností a únavou. Do jídelníčku se hodí i dětem, sportovcům, diabetikům a všem, kteří chtějí vrátit zpět ztracenou energii. Mají výbornou sytící schopnost a jsou vhodné i při hubnutí.

Nemusíte je jíst pouze zalité mlékem nebo ve formě kaše. Můžete je přidat do zdravých karbanátků, zahustit s nimi polévku, přisypat je do smoothie nebo z nich vytvořit lívance. Máte celiakii? Poohlédněte se po bezlepkových vločkách, které si můžete bez obav dopřát.

Přečtěte si více v našem magazínu: