BezHladovění.cz

RECEPT: Nejlepší ořechová bábovka? S mrkví a semínky

Čím vyšperkovat nedělní tabuli a potěšit blízké? Třeba čerstvě upečenou domácí bábovkou s vůní ořechů. Přihoďte k nim mrkve, pohankovou mouku a pár dalších ingrediencí… Výsledek vás mile překvapí...

Kategorie - Recepty s mrkví

Kořenová zelenina plná užitečných látek. Jedná se hlavně o provitamin A, vitaminy B6, B12, C, D a E, draslík, vápník, hořčík, železo, měď, jód, fosfor, thiamin, riboflavin a niacin. Podstatný je i vysoký podíl vlákniny, vody a bílkovin.

Chroupání mrkve působí blahodárně na sliznice, podporuje látkovou výměnu, zpomaluje proces stárnutí a podporuje růst vlasů a nehtů. Také posiluje obranyschopnost organismu, zlepšuje zrak, pomáhá při šerosleposti, zlepšuje srdeční činnost a krevní oběh a u mužů podporuje plodnost. Čerstvá mrkvová šťáva se doporučuje při žlučníkových kamenech, nemocech jater, slabé menstruaci a jako skvělá prevence rakoviny.

V kuchyni má mrkev široké využití. Vychutnáte si ji čerstvou, dušenou, vařenou i pečenou. Je nedílnou součástí masových a zeleninových vývarů a svíčkové omáčky. Skvěle chutná mrkvový salát, mrkvový dort i čerstvá šťáva s kapkou medu.

RECEPT: Čočková polévka na egyptský způsob

Nestihli jste novoroční čočkovou, a nepojistili si tak peníze na celý rok? Nevadí. Zdraví je stejně přednější. Odborníci radí aspoň 2 porce luštěnin týdně. Napravte ztrátu třeba báječným receptem na čočkovou polévku od...