BezHladovění.cz

RECEPT: Rajčatový salát s melounem a granátovým jablkem

Jak na nezvyklé letní osvěžení? Sáhněte po ovoci a zelenině s hydratačními účinky. Ochuťte je čerstvými bylinkami a nutričně obohaťte křupavými semínky. Do těchto veder, ideál. Rajčatovo-melounový salát...

Kategorie - Recepty s melounem

Vychlazený meloun představuje ideální svačinku v jarních a letních dnech. Vysoký obsah vody a výživných látek dodá tělu vše, co v horku potřebuje. Meloun obsahuje vitaminy B1, B6 a C, provitamin A, kyselinu listovou, draslík a železo.

Má močopudné, hydratační a alkalizující účinky. Upravuje trávení a zklidňuje žaludek. Díky velkému množství vody a minimu cukru se doporučuje i při shazování nadbytečných kil. Je výborným pomocníkem při potížích s ledvinami a močovými cestami. Lykopen, který se ukrývá především ve vodním melounu, má silné antioxidační vlastnosti a působí jako účinná prevence rakoviny.

Osvěžení vám přinese čerstvý meloun vodní, cukrový i cantaloupe. Oblíbené jsou melounové bowle, limonády, nanuky, sorbety nebo smoothie. Vyzkoušet můžete také melounový salát nebo studenou polévku gazpacho.