Bezhladoveni.cz

Jídelníčky na hubnutí, kalkulačky, rozhovory: Nejčtenější články roku 2019

Děkujeme vám za přízeň v celém roce 2019. Jako malou pozornost vám přinášíme přehled 5 nejúspěšnějších článků, které bořily dosavadní rekordy návštěvnosti magazínu BezHladovění.

reklama

1. Očistný jídelníček před Vánoci podle našich babiček

Zdaleka nejúspěšnějším článkem co do návštěvnosti se stal očistný jídelníček podle našich babiček. Z toho máme zvlášť velkou radost. Často nám totiž chodí dotazy, zda jde v dnešní době hubnout zdravě a levně. Odpovídáme: „Jde, stačí se vrátit k odkazu kuchyně našich babiček.“

Staré dobré nezpracované a tuzemské potraviny vás rozhodně nezruinují. Přitom zasytí a podpoří trávení. Mezi typické předvánoční a zimní suroviny podle našich babiček patří třeba brambory, mrkev, celer, cibule, česnek, mák nebo hrách.

2. BMI kalkulačka

Pro přehled o vývoji vaší formy a hubnutí se hodí znát tzv. body mass index. Kalkulačka BMI podle BezHladovění vám dá základní přehled zdarma a během pár vteřin. Využívá přitom jednoduchý výpočet, známý téměř 50 let. I když poskytuje, stejně jako všechny podobné vzorce, pouze orientační údaje o našem těle, dodnes jej používají i renomovaní lékaři.

3. Fit jídelníček na hubnutí břicha

Tlustý „pupek“ nevypadá hezky, ale hlavně hrozí závažnými zdravotními problémy. Lékaři i výživoví poradci se shodují v tom, že obezita typu „jablíčko“ s množstvím útrobního tuku mezi břišními orgány patří mezi silné rizikové faktory pro aterosklerózu, cukrovku a další civilizační choroby. Proto doporučujeme jídelníček na hubnutí břicha každému, kdo chce jíst zdravě a omezit rizika chronických nemocí.

4. Bílkoviny v potravinách

Úspěšné hubnutí a zdravá strava celkově stojí na vyváženém trojpoměru makroživin – bílkovin, tuků a sacharidů. Právě bílkoviny hrají při redukci váhy zásadní roli. Zasytí totiž na dlouhou dobu a podporují metabolismus. Těší nás, že náš seznam 100+ nejlepších zdrojů bílkovin vévodí předním příčkám ve vyhledávačích.

5. Rozhovor s MUDr. Marií Skalskou

Děkujeme, že jste si našli i koncem roku čas zastavit se a přečíst si něco o zdraví. Kdo jiný by měl předat cenné rady, než MUDr. Marie Skalská, odbornice na výživu a instruktorka fitness. Zkušenosti s obezitou a nemocemi s ní spojenými sbírala ve společnosti STOB obezitě i pražském IKEMu.

Do nového roku hlavně pohodu

…protože jen zdravá mysl umožní soustředit se na to podstatné – dosahování snů a cílů. Ať už chcete dosáhnout čehokoli, přejeme vám do nového roku hodně sil a klidnou mysl. A nezapomeňte – čím těžší cesta, tím větší radost z výsledku.

Chcete znát všechny novinky jako první? Získat potřebnou dávku motivace? Sledujte nás na Facebooku.

Zuzana Veselá

Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.

Nenechte si ujít

reklama
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz Doprava zdarma
Doprava zdarma na všechny nákupy na Powerlogy.cz
Naše potraviny obsahují výrazně méně cukru. Protože jejich skutečná síla spočívá v přírodní chuti. Víme, že i funkční potraviny mohou chutnat skvěle a lahodně. Při dodržení nejvyšších standardů kvality jsme dosáhli čistou chuť každé jedné Powerlogy potraviny. Doprava zdarma na všechny nákupy.

Zobrazit další slevové kupony →

Už jste ochutnali Zdravou jednohubku?

Každý všední den jeden tip pro lepší zdraví a snadnější hubnutí ve vaší emailové schránce.

Dejte si Zdravou jednohubku spolu s dalšími 4 562 čtenáři.

Varování: Po požití Zdravé jednohubky můžete být chytřejší a zdravější. Když vám přestane chutnat, můžete se kdykoli odhlásit.

reklama
Pošlete článek přátelům