Bezhladoveni.cz

Jídelníčky na hubnutí, kalkulačky, rozhovory: Nejčtenější články roku 2019

Děkujeme vám za přízeň v celém roce 2019. Jako malou pozornost vám přinášíme přehled 5 nejúspěšnějších článků, které bořily dosavadní rekordy návštěvnosti magazínu BezHladovění.

reklama
Popis

Udělejte první krok pro úspěšné hubnutí ještě dnes

Rezervujte si nezávaznou konzultaci s výživovým poradcem, na které získáte:

  • Diagnostiku těla na přístroji typu InBody / Tanita
  • Posouzení jídelníčku a tipy, jak ho upravit, aby šla vaše váha dolů
  • Doporučení, co dělat pro lepší zdravotní stav i kondici
  • Motivaci a návrh postupu pro úspěšné a trvalé hubnutí

1. Očistný jídelníček před Vánoci podle našich babiček

Zdaleka nejúspěšnějším článkem co do návštěvnosti se stal očistný jídelníček podle našich babiček. Z toho máme zvlášť velkou radost. Často nám totiž chodí dotazy, zda jde v dnešní době hubnout zdravě a levně. Odpovídáme: „Jde, stačí se vrátit k odkazu kuchyně našich babiček.“

Staré dobré nezpracované a tuzemské potraviny vás rozhodně nezruinují. Přitom zasytí a podpoří trávení. Mezi typické předvánoční a zimní suroviny podle našich babiček patří třeba brambory, mrkev, celer, cibule, česnek, mák nebo hrách.

2. BMI kalkulačka

Pro přehled o vývoji vaší formy a hubnutí se hodí znát tzv. body mass index. Kalkulačka BMI podle BezHladovění vám dá základní přehled zdarma a během pár vteřin. Využívá přitom jednoduchý výpočet, známý téměř 50 let. I když poskytuje, stejně jako všechny podobné vzorce, pouze orientační údaje o našem těle, dodnes jej používají i renomovaní lékaři.

3. Fit jídelníček na hubnutí břicha

Tlustý „pupek“ nevypadá hezky, ale hlavně hrozí závažnými zdravotními problémy. Lékaři i výživoví poradci se shodují v tom, že obezita typu „jablíčko“ s množstvím útrobního tuku mezi břišními orgány patří mezi silné rizikové faktory pro aterosklerózu, cukrovku a další civilizační choroby. Proto doporučujeme jídelníček na hubnutí břicha každému, kdo chce jíst zdravě a omezit rizika chronických nemocí.

4. Bílkoviny v potravinách

Úspěšné hubnutí a zdravá strava celkově stojí na vyváženém trojpoměru makroživin – bílkovin, tuků a sacharidů. Právě bílkoviny hrají při redukci váhy zásadní roli. Zasytí totiž na dlouhou dobu a podporují metabolismus. Těší nás, že náš seznam 100+ nejlepších zdrojů bílkovin vévodí předním příčkám ve vyhledávačích.

5. Rozhovor s MUDr. Marií Skalskou

Děkujeme, že jste si našli i koncem roku čas zastavit se a přečíst si něco o zdraví. Kdo jiný by měl předat cenné rady, než MUDr. Marie Skalská, odbornice na výživu a instruktorka fitness. Zkušenosti s obezitou a nemocemi s ní spojenými sbírala ve společnosti STOB obezitě i pražském IKEMu.

Do nového roku hlavně pohodu

…protože jen zdravá mysl umožní soustředit se na to podstatné – dosahování snů a cílů. Ať už chcete dosáhnout čehokoli, přejeme vám do nového roku hodně sil a klidnou mysl. A nezapomeňte – čím těžší cesta, tím větší radost z výsledku.

Chcete znát všechny novinky jako první? Získat potřebnou dávku motivace? Sledujte nás na Facebooku.

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Zuzana Veselá

Jsem vystudovaná právnička, ale nyní se naplno věnuji psaní. Mám ráda českou, italskou, indickou a mexickou kuchyni. Miluji ochutnávání nových druhů exotického ovoce a (nealko!) nápojů. Od vyváženého jídelníčku z poctivých surovin se podle mě odvíjí i naše celková pohoda.

Nenechte si ujít

Reklama

První krok pro úspěšné hubnutí – nezávazná konzultace s výživovým specialistou

Nezávazná konzultace je bezplatná nebo za 200 Kč, zálěží na poradně. V rámci nezávazné konzultaci získáte:

ikonkaPopis
free-consultation-list-2

Přesnou bioimpedanční analýzu vašeho těla

Výživový specialista vás změří na přístroji typu InBody / Tanita. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla: % podkožního tuku, množství rizikového viscerálního tuku, hmotnost svalové hmoty a kostry, množství vody, metabolický věk, atd. 

free-consultation-list-1

Zjistíte, proč se vám nedaří zhubnout

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček. Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Vyberte si město pro více informací

Pokud v seznamu nenajdete to vaše, nezoufejte. Vyberte nejbližší město, přečtěte si všechny informace, podívejte se na zkušenosti klientů, rezervujte si nezávaznou konzultaci a s asistentkou se domluvíte na konzultaci po telefonu či online.

reklama
reklama