Bezhladoveni.cz

Očistná kúra pro lepší hubnutí

Za okny se na nás pomalu ale jistě začíná usmívat jaro, a pro nás to znamená nejvíce vhodnou dobu, kdy zahájit očistu našeho organismu.

reklama

Po zimě, kdy se v těle usazují ve větším množství nejenom zásoby tuků, které nás zahřejí v chladných dnech, ale i různé škodliviny, je čas na odlehčení našeho stravování a posílení celkového zdraví.

Navíc, jaro je tou nejlepší roční dobou, kdy zapracovat na své postavě, protože plavková sezóna se nezadržitelně blíží a cítit se fit je v létě prostě k nezaplacení.

Zaměřte se na sebe

Pokud si pod pojmem očista neboli detoxikaceorganismu představíte rovnou hladovku a utrpení, nelekejte se hned ze začátku.

Detoxikačních kůr je k výběru nepřeberné množství, stejně tak jako stovky neúčinných a škodlivých diet, které doslova zaplavují internet a známé časopisy. I zde totiž platí pravidlo, že každý člověk je jiný a jeho potřeby se od ostatních liší do poslední tečky.

Do radikálních půstů a očist organismu byste se rozhodně neměli pouštět před poradou s lékařem,nebo specializovaným odborníkem, protože byste si mohli zadělat na pořádné zdravotní problémy.

reklama

Kaliper od Bezhladovění.cz

FotoPopis
Kaliperační kleště

Pořiďte si vlastní kaliper a zjistěte, kolik máte % podkožního tuku v pohodlí domova

Psalo nám hodně čtenářů, kde kaliper koupit. Na českém trhu není tolik možností a tak jsme se rozhodli, že vám kaliperační kleště seženeme sami. Najdete je v našem obchodě - ještě máme pár kusů skladem. Zařaďte se mezi naše čtenáře, kteří sledují pokroky při hubnutí chytře!

Všeho moc škodí

Některé radikální kúry nabádají k domácím výplachům střev, dlouhodobému hladovění, či užíváním projímadel se slíbeným účinkem pročištění. Střeva si tak ale akorát „smyjí“ přirozenou mikroflóru a důležité hleny, které naopak potřebují ke správnému fungování.

Největší chybu pak dělají lidé, kteří se rozhodnou se sebou něco udělat takzvaně „ze dne na den“ a po hlavě se pustí do intenzivního hladovění či omezení některých složek potravy, přičemž předešlý den ještě holdovali fastfoodům a alkoholu. To pak bývá pro organismus opravdový šok a podle toho také nakonec reaguje.

Se vším je tedy lepší začít postupně, ať už po fyzické, či psychické stránce, protože nebuďme naivní, taková náhlá změna buď nedopadne dobře, nebo to zkrátka za chvíli vzdáme a vrátíme se ke starému životnímu stylu jako lusknutím prstu, což je pro organismus časovaná bomba číslo dvě.

Myslete dopředu

Než začnete s očistou organismu, nejdříve si pořádně prostudujte co je pro Vás vhodné a co nikoli.

Očistnou kúru je také dobré si naplánovat dopředu, neměli byste mít na rozvrhu aktivity, které by vás zatěžovali psychicky, nebo nadměrně fyzicky.

Je také dobré se na detoxikační kúru patřičně vybavit, což znamená nakoupit potřebné potraviny na požadovanou dobu a z dosahu naopak odstranit lákadla v podobě sladkostí či nezdravých pochutin.

Připravit, pozor, start!

Při detoxikaci organismu zařaďte především dostatek ovoce a zeleniny, ořechů a luštěnin. Naopak byste se měli po dobu „půstu“ vyhýbat tučným jídlům, černé kávě, masu, bílému cukru, bílému pečivu a mléčným výrobkům, přičemž zakysané mléčné výrobky občasně zařadit můžete.

Důležitý je zejména dostatečný pitný režim, vypít byste měli až 3 litry tekutin denně. Zařadit můžete zeleninové či ovocné šťávy, bylinné čaje, ale především vodu – nejlépe filtrovanou.

Při výběru bylin se také poraďte s odborníkem, pokud nekupujete již namíchanou detoxikační směs, může dojít k nevhodným kontraindikacím mezi jednotlivými druhy při výluhu.

Dobré je také zařadit některé superpotraviny, detoxikační kúru můžete podpořit mladým ječmenem, či zelenou řasou chlorellou, která mimo jiné pomáhá zbavovat tělo těžkých kovů.

Pozitivní účinky pro tělo i ducha

Detoxikace Vám pomůže nastartovat po zimě metabolismus, shodit nějaké to kilo, odstranit překyselení organismu, ale především posílit zdraví.

Tělu celkově odlehčíte, zbavíte ho škodlivých látek a nastartujete činnost důležitých orgánů, jako jsou játra, střeva či ledviny. Navíc si pročistíte krev a lymfu od zplodin a zbavíte se únavy.

V klidu a s rozvahou

S očistnou kúrou začněte tedy postupně, alespoň týden před zahájením striktního omezení jídelníčku začněte tělu pomalu odlehčovat vyřazováním nevhodných potravin.

Stejně tak to udělejte i nakonec svého půstu a nezapomeňte, že byste tělo přesto neměli ochudit o nezbytné živiny. Někdy je úplný krátkodobý půst prospěšný, ale nezapomínejte, že nic se nemá přehánět.

Vzorový jídelníček na jeden den:

Snídaně: Vlažná voda s citrónem (na lačno), poté chvíli počkejte a dopřejte si jahelnou kaši dochucenou trochou medu, posypanou oblíbeným ovocem.

Přesnídávka: Strouhaná mrkev s jablky. (Lze přidat bílý jogurt)

Oběd: Salát z vařené pohanky, brokolice a nízkotučného sýra.

Svačina: Zelené smoothies (rozmixovat jablko, špenát a mladý ječmen)

Večeře: Pečená červená řepa, rukola, ořechy. Nezapomeňte na pitný režim a s chutí do toho!

 

Zjistěte za pár vteřin, zda máte na svou výšku optimální váhu

Jsem . Je mi let.

Vážím kg. Měřím cm.


Sandra Figalová

Zdravý životní styl je mojí zálibou už delší dobu, kromě studia oboru Nutriční terapie na 1. lékařské fakultě se o výživu a sport zajímám i ve volném čase. Zastávám přístup, že každý jsme trochu jiný a máme jiné individuální potřeby, na které bychom měli brát vždy ohled.

Nenechte si ujít

Reklama

První krok pro úspěšné hubnutí – nezávazná konzultace s výživovým specialistou

Nezávazná konzultace je bezplatná nebo za 200 Kč, zálěží na poradně. V rámci nezávazné konzultaci získáte:

ikonkaPopis
free-consultation-list-2

Přesnou bioimpedanční analýzu vašeho těla

Výživový specialista vás změří na přístroji typu InBody / Tanita. Získáte detailní přehled o stavbě svého těla: % podkožního tuku, množství rizikového viscerálního tuku, hmotnost svalové hmoty a kostry, množství vody, metabolický věk, atd. 

free-consultation-list-1

Zjistíte, proč se vám nedaří zhubnout

Specialista vám ihned předá a vysvětlí výsledky diagnostiky. Pro ucelenější pohled se vás poté zeptá na zdravotní historii a váš běžný jídelníček. Na základě všech těchto dat vyhodnotí, jaké jsou vaše největší problémy, a poradí, jak nejlépe dosáhnete vysněné váhy.

Vyberte si město pro více informací

Pokud v seznamu nenajdete to vaše, nezoufejte. Vyberte nejbližší město, přečtěte si všechny informace, podívejte se na zkušenosti klientů, rezervujte si nezávaznou konzultaci a s asistentkou se domluvíte na konzultaci po telefonu či online.

reklama
reklama