RNDr. Petr Fořt, CSc.

petrfortRNDr. Petr Fořt, CSc. se narodil v roce 1946. Vystudoval přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Během svého života získal mnoho zkušeností v řadě oborů. Řadí se mezi ně klinická biochemie, ochrana životního prostředí a další obory, které bezprostředně souvisí s medicínou.

Kde jste se mohli s RNDr. Petrem Fořtem, CSc. setkat?

Dr. Fořt nejdříve působil na pozici odborného asistenta v oboru imunochemie na Lékařské fakultě v Praze. Poté jako vědecký pracovník v oboru fyziologie a dietologie vrcholového sportu. Na této pozici působil 20 let.

S RNDr. Petrem Fořtem, CSc. jste se mohli setkat i na několika vysokých školách v České republice. Přednášel na univerzitách v Praze, Brně a v Olomouci. Nyní je lektorem postgraduálního vzdělávání poradců pro výživu. Dále vede soukromé kurzy pro trenéry fitness a kulturistiky.

Na svou lektorskou činnost navazuje Dr. Fořt i soukromými konzultacemi pro výživu sportovců. V Praze a v dalších krajských městech má poradny pro preventivní, podpůrnou a alternativní výživu. Včetně obezity a stravování dětí.

V posledních letech vyvinul několik doplňků stravy, které byly veřejností přijaty velice kladně.

Dr. Fořt působí v odborné lékařské radě výživového poradenství Svět zdraví. Spolu s dalšími lékaři a předními odborníky je duchovním otcem Komplexní nutriční typologie – revolučního přístupu k hubnutí a zdravé výživě obecně.

Petr Fořt ve Světě zdraví

Publikační činnost Dr. Fořta

Dr. Fořt je autorem více než 20 knih. Mezi ty nejznámější patří:

  • Výživa a sport (Olympia, Praha 1990),
  • Moderní výživa pro děti (Betty, Praha 1998, přepracované vydání Metramedia, Praha 2000),
  • Zdravá výživa nejen pro ženy (Pragma, Praha 1999),
  • Recepty a výživové tabulky nejen pro sportovce (Svět kulturistiky, Pardubice 2000),
  • Co ještě nevíte o výživě (Svět kulturistiky, Pardubice 2001),
  • Obezitě odzvoněno (Ikar 2001),
  • Jak stárnout pomalu (nakl.EB, Praha 2001),
  • Sport a správná výživa (Ikar, Praha 2002),
  • Aby dětem chutnalo (Ikar, Praha 2008)

Kromě psaní knih se Dr. Fořt věnuje i dopisování do časopisů Svět kulturistiky, Fitness a Fit styl v ČR, Swiat kulturystiky a Kulturystyka i Fitness v Polsku a magazínu Wellness na Slovensku.

Díky své lektorské činnosti napsal desítky vědeckých prací zabývajících se fyziologií, biochemií a výživou ve vrcholovém sportu.

Dr. Fořta můžete znát i z televize. Již 8 let připravuje pro ČT1 pořad „Pod pokličkou“.

Chci zhubnout podle metodiky Dr. Fořta

Co dělá RNDr. Petr Fořt, CSc. v soukromí?

RNDr. Petř Fořt, CSc. se stravuje podle nutriční typologie. Využívá principů dělené stravy, ájúrvédy a výběru potravin podle krevních skupin.

Věnuje se aktivně sportu. Můžete ho potkat na tenisových kurtech, na in-line bruslích, na kole nebo na sjezdovkách. Všechny tyto aktivity doplňuje aktivním cvičením ve fitness centru.

Bez 29-ti kil je mi krásně a užívám si nemálo obdivů od jiných za to, co jsem dokázala. (Kateřina, 31 let)